W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy z uczniami klas III-VII. Podczas spotkania poruszono problemy związane z bezpieczeństwem nad wodą, w gospodarstwie rolnym oraz wędrówkami po górskich szlakach. Przypomniano również zagadnienia związane z noszeniem odblasków i przechodzeniem przez jezdnię w różnych sytuacjach. Miejmy nadzieję, że po tym spotkaniu wzrośnie poziom świadomości w zakresie bezpieczeństa, a po wakacjach wszyscy wrócą zdrowi i wypoczęci.
Woda - niezwykła substancja
14 czerwca 2018 roku grupa gimnazjalistów: Justyna Głyda, Eryka Twardowska, Natalia Kapica, Aleksandra Pacholska i Mateusz Mikołajczyk z Samorządowej Szkoły Podstawowej im. W. Łokietka w Topoli Królewskiej przeprowadziła zajęcia w III klasie Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej. Głównym celem lekcji: „Woda - niezwykła substancja” było poszerzenie wiedzy uczniów na temat wody, poznanie jej znaczenia i uświadomienie konieczności ochrony oraz wyzwalanie postawy badawczej dzieci. Trzecioklasiści doświadczalnie zbadali podstawowe właściwości wody, narysowali wyszukane w wierszyku sposoby jej ochrony, a za pomocą gestów i rysunków odgadywali popularne powiedzenia o życiodajnej substancji. Młodzież zadbała także o przyjazną i życzliwą atmosferę, a za prawidłowe odpowiedzi nagradzała cukierkami. Spotkanie odbyło się dzięki realizacji projektu „Woda wodzie nierówna” napisanego przez gimnazjalistów pod opieką p.Magdaleny Jasiaczek w ramach VIII edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Projekt z klasą" wydawnictwa Nowa Era. Lekcja dała dzieciakom odrobinę radości i zrealizowała zamierzone cele pomysłodawców.
Biblioteka
Moduł Biblioteka został zmodyfikowany
Drodzy Rodzice!
1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.
Załączniki:
Nabór wniosków w ramach Lokalnego Funduszu Stypendialnego
Fundacja Rozwoju Gmin „PRYM” serdecznie zaprasza rodziców, dzieci i młodzież oraz absolwentów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych do wzięcia udziału w Lokalnym Programie Stypendialnym.
Od 4 czerwca br. zdolna młodzież z obszaru 7 gmin partnerskich: Dalikowa, Łęczycy, Parzęczewa, Wartkowic, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego i Lutomierska, może aplikować o wsparcie finansowe na rozwój swoich pasji. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Lokalnego Funduszu Stypendialnego oraz wnioskiem.
Chętnych do wzięcia udziału w Lokalnym Programie Stypendialnym zapraszamy wraz z dokumentami aplikacyjnymi do siedziby Fundacji Rozwoju Gmin „PRYM”, przy ul. Ozorkowskiej 3, 95-045 Parzęczew. Ważna informacja – wniosek o przyznanie stypendium podpisuje dyrektor szkoły. Załączniki znajdują się poniżej.
Oswiadczenie_o_wyrazeniu_zgody_na_przetwarzanie_danych_osobowych_i_wizerunkowych.docx
Przedszkolaki recytują
W dniu 7 czerwca 2018 roku grupa młodszych przedszkolaków, przygotowana przez p. E. Piętkę, brała udział w VI Gminnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem MOJA OJCZYZNA. Głównym celem konkursu było pielęgnowanie postaw patriotycznych, upowszechnianie kultury języka wśród dzieci, popularyzowanie piękna i wartości kultury narodowej oraz rozwijanie recytatorskich uzdolnień dzieci. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem recytowały piękne wiersze o miłości do Ojczyzny, dając w ten sposób dowód wielkiego patriotyzmu i poszanowania dla wartości i kultury narodowej. Przedszkolaki odniosły swój pierwszy wielki sukces. Wśród lauraetów znalazła się Maja Klonowicz - I miejsce, Lena Andrzejczak - III miejsce. Dwoje dzieci zdobyło wyróżnienia: Alicja Nitecka i Jakub Nowicki. W nagrodę otrzymały książki i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Konkurs SKO - "Najaktywniejszy oszczędzający".
W dniu 12.06.2018r. na apelu opiekunka szkolnego koła SKO wręczyła zasłużonym członkom SKO dyplomy za aktywność i propagowanie idei oszczędzania. Najaktywniejszymi oszczędzającymi zostali: Gluba Krystian i Saganiak Hubert z kl.5, Łanocha Amelia z kl.6 oraz Wasiak Maja z kl.3. Uczniów nagrodzono też upominkami sponsorowanymi przez PKO BP. Wyróżnienia otrzymało 20 członków z kl. I - VII.
Gratulacje ! Zobacz album fotograficzny
Wycieczka do Ceramilandii
Dziś uczniowie z klas młodszych udali się na wycieczkę do Parku Nauki i Rozrywki „ Ceramilandia” we Wrzącej, obok Lutomierska. W ramach wyjazdu dzieci zwiedzały wystawę ceramiki, oglądały pokaz procesu produkcji , dekorowały ceramikę oraz bawiły się w Parku Rozrywki . W czasie zabawy korzystały z różnorodnych urządzeń, m.in.: zjeżdżalni, karuzeli łańcuchowej, trampoliny, kolejki elektrycznej, labiryntu rurowisko. W domu każde dziecko mogło pochwalić się własnoręcznie dekorowaną ceramiką oraz dyplomem Małego ceramika.
Wycieczka do Łowicza
W wycieczce do Muzeum i Skansenu w Łowiczu uczestniczyły klasy IV-VII. Uczniowie oglądali wystawy poświęcone historii miasta Łowicza, wojsku polskiemu walczącemu podczas II wojny światowej oraz sztuce ludowej. Skansen powitał nas kolorowymi chatami, zagrodą wiejską i pasieką. W Stadninie Koni w Walewicach dzieci dowiedziały się, jak wygląda hodowla koni rasowych. Zwiedziły również pałac Walewskich położony w pięknym parku krajobrazowym.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie