Dziś zabrzmiał pierwszy dzwonek. Pani Dyrektor serdecznie powitała radosnych i wypoczętych uczniów, a szczególnie przedszkolaków i pierwszoklasistów. Odczytała list od Rzecznika Praw Dziecka skierowany do uczniów oraz zapoznała wszystkich z organizacją nowego roku szkolnego. Podczas uroczystej inauguracji obecna była Inspektor Oświaty - Pani Marta Rytczak, która wręczyła nagrody uczniom klasy pierwszej - Miłoszowi Niciakowi i Mateuszowi Kujawie, klasy czwartej - Elizie Saganiak i Julii Olczyk oraz Hubertowi Saganiakowi - uczniowi klasy szóstej - za wyróżnienie w konkursie "Autoportret", organizoawanym w ramach kampanii profilaktycznej Zachowaj trzeźwy Umysł 2018. Na koniec odbyły się spotkania dzieci z wychowawcami klas.
Wyprawka do przedszkola - grupa 3,4 i 5-latki - rok szkolny 2018/2019
Wyprawka do przedszkola:
- Blok rysunkowy techniczny ( biały i kolorowy)
- Papier kolorowy
- Teczka na gumkę
- Klej wyciskany – 2 szt.
- Nożyczki o zaokrąglonej końcówce
- Kolorowanki - 2 szt.
- Farby plakatowe, pędzle, plastelina
- Obuwie zmienne z gumową podeszwą, najlepiej na rzepę w podpisanym worku
- Podkładka do malowania farbami i fartuszek
- Ręczniki papierowe – 2 szt.
- Chusteczki nawilżane, wyciągane
- Chusteczki higieniczne wyciągane– 1 opakowanie
- Strój sportowy – biała koszulka , krótkie spodenki czarne lub granatowe w podpisanym worku
- Notesik
RADOSNA NIEPODLEGŁOŚĆ W NASZEJ SZKOLE
Pamiętając o 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę, 21 czerwca zorganizowaliśmy turniej pod hasłem „Kocham Cię Polsko - u Pana Boga za piecem”, w którym rywalizowały dwie pięcioosobowe drużyny: chłopcy (bocianki) i dziewczęta (żubry). Pozostali uczniowie również zostali włączeni do zabawy, ponieważ mogli podpowiadać swoim zawodnikom. Warto dodać, że im młodszy uczestnik podał poprawną odpowiedź - tym więcej punktów otrzymywała drużyna. Czwartoklasistom sprawiło to wiele radości. Czego dotyczyły pytania? Oczywiście historii Polski. Zaczęliśmy od czasów legendarnych, przypomnieliśmy Polskę za panowania Piastów i Jagiellonów. Potem pojawiły się zadania dotyczące tragicznych czasów rozbiorów i postaci związanych z odzyskaniem niepodległości. Konkurencje przybrały różne formy: było koło fortuny, literkowe puzzle (ale z literek - uczniów), głuchy telefon, a czasami, aby odpowiedzieć na pytanie, należało pilnie słuchać piosenek wykonanych przez uczniów (np. „Zasiali górale”, „Czerwone jabłuszko”), uważnie wysłuchać wierszyków o ojczyźnie recytowanych przez przedszkolaków czy obejrzeć filmik - oczywiście nakręcony przez młodzież i dotyczący naszej małej ojczyzny. Było też sporo tańca, a na koniec wszyscy ubrani w barwy narodowe zaśpiewali piosenkę „Kocham Cię Polsko”. No cóż, troszkę ściągnąć z telewizji chyba możemy? Jesienią planujemy drugą część projektu, ale już zdecydowanie w bardziej refleksyjnym i poważnym tonie. Pamiętając przesłanie C. K. Norwida, że ,,Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”, musimy nieustannie przypominać o tym uczniom, przybliżać im historię Polski i zachęcać do zgłębiania wiedzy na jej temat.
Oglądaliśmy Szekspira w Teatrze Małym
Hamlet, Szekspir, teatr - słysząc te słowa, niejeden młody człowiek pomyśli - nuuuda.
Na pewno jednak nie zgodziliby się z tym najstarsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej, którzy 19 czerwca udali się do Teatru Małego w Manufakturze w Łodzi na sztukę „Dzieła wszystkie Szekspira w nieco skróconej wersji”. Ten nieodpłatny dla uczestników wyjazd odbył się w ramach realizacji zadania publicznego finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „Kultura łączy pokolenia - łódzkie bez barier” i dzięki wsparciu Stowarzyszenia Edukacyjno -Kulturalnego „Impet”.„Dzieła wszystkie Szekspira” okazały się czymś zupełnie zaskakującym. Hamlet nawiedzany przez balonik Monster High, nieudane samobójstwa Julii czy rapujący Otello przekonały wszystkich, że klasyka też może być zabawna. Publiczności objawiła się zjawa samego Szekspira, który ostatecznie udowodnił, że jego dramaty mogą być znośne dla przeciętnego człowieka. Sztuka pozwoliła połączyć przyjemne z pożytecznym, ponieważ z jednej strony przypomniała najsłynniejsze sceny i dialogi ze słynnych sztuk Szekspira, a z drugiej - bawiła do łez. A któż przypomniał teksty sprzed wieków, „ożywił” (dosłownie!) ducha Szekspira i wprawił uczniów w dobry humor? „Ciężar” pokazania tak wielu sztuk dramatopisarza ze Stratfordu wzięli na siebie tylko trzej aktorzy i zaproszeni przez nich na scenę - uczniowie z widowni.
Szczery śmiech nie kojarzy się zazwyczaj ze szkolnymi lekturami, ale sala teatralna była go pełna. Miejmy nadzieję, że przygoda w teatrze już na zawsze odmieni spojrzenie uczniów na klasykę literatury.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18
A kiedy minie czas i miną lata,
I nie wiem, ile lat upłynie nawet…
Gdy przyjdzie rozwiązać trudną sprawę,
Wrócą do nas słowa spośród ławek.Dziś zabrzmiał ostatni dzwonek! Pani Dyrektor podsumowała miniony rok szkolny i wręczyła 20 uczniom świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Odczytała również list od Rzecznika Praw Dziecka. Dzieci z oddziałów przedszkolnych otrzymały pamiątkowe dyplomy. Podczas uroczystego spotkania wręczono również nagrody za konkursy szkolne: Bezpieczne wakacje, W świecie baśni Andersena oraz za aktywność w MRG. Natomiast uczniowie klasy trzeciej podsumowali pierwszy etap edukacyjny i zaprezentowali wszystkim zebranym montaż słowno-muzyczny pod tytułem: "Dziękujemy z całych serc!". W klasach odbyły się spotkania z wychowawcami i pogadanki na temat zachowania bezpieczeństwa w czasie wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!
Warsztaty muzyczne
20.06.2018 r. uczniowie klas III -V uczestniczyli w warsztatach muzycznych, jakie odbyły się w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi. Wyjazd odbył się w ramach realizacji zadania publicznego finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2018 r. „Kultura łączy pokolenia – łódzkie bez barier”. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez perkusistę orkiestry Filharmonii Łódzkiej, który zaprezentował instrumenty perkusyjne wykorzystywane przez muzyków w trakcie koncertów. Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników mógł sprawdzić swoje zdolności muzyczne na wybranym instrumencie perkusyjnym.
Bezpieczne wakacje!
- Do szkolnego konkursu plastycznego "Bezpieczne wakacje" przystąpiło 26 dzieci z klas 0-VII. Uczniowie wykonali ciekawe prace, różnymi technikami plastycznymi. Jury wybrało najciekawsze z nich.WYNIKI KONKURSU:I miejsce - BARTOSZ GRANOSIK, kl.5II miejsce - ZUZANNA ANDRZEJCZAK, kl.4III miejsce - BARTOSZ CHWIAŁA, kl.2, MARTYNA KLONOWICZ, kl.7Wyróżnienia: MICHAŁ GRANOSIK, kl.1, JULIA ŚWIĘCKA, KLAUDIA DOBROSIŃSKA, kl.6.
Bezpieczne wakacje!
Drodzy Uczniowie, jeśli chcecie spędzić wakacje bezpiecznie, zapoznajcie się z poniższymi linkami.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie