Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej

Logowanie
 • Propagujemy turystykę pieszą

  XXXIX Zlot do Środka Polski już za nami. Uczestnicy tegorocznego zlotu wyruszyli w sobotę 12 maja, sprzed budynku Urzędu Gminy w Piątku. Pierwszym punktem na trasie były odwiedziny pleneru rzeźbiarskiego. Następnie zlotowicze przejechali na północ gminy, skąd wyruszyli na trasy wiodące najpiękniejszymi zakątkami północno-zachodniej części gminy. W tym roku dla uczestników zlotu przygotowano dwie trasy piesze i trasę rowerową. Drużyny tradycyjnie wykonywały na trasach wyznaczone zadania zdobywając punkty. Nasza szesnastoosobowa drużyna z klas III -VII wraz z opiekunami przeszła ponad pięciokilometrową trasę. Dziękujemy uczestnikom rajdu za wytrwałość, bo pogoda była upalna.

  Zobacz album fotograficzny

 • Sposób na nudę, czyli jak aktywnie spędzić czas! Zagrożenia ze strony Internetu.
  11.05.2018

  Dziś uczniowie z klasy drugiej i trzeciej spotkali się z pedagogiem Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łęczycy - Panią Anetą Granosik. Podczas zajęć warsztatowych o charakterze psychoedukacyjnym dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania z mediów elektronicznych - Internetu, oraz zdrowe sposoby spędzania czasu wolnego. Ponieważ dzieci łatwiej uczą się poprzez zabawę, wiele ćwiczeń zostało przeprowadzonych w tej formie. Efektem końcowym zajęć była książeczka "Czas wolny uczniów klasy II i III", która powstała z prac plastycznych wykonanych przez dzieci. Zajęcia na ten sam temat odyły się także w klasie pierwszej, ale we wcześniejszym terminie.

  Zobacz album fotograficzny

 • Koncert muzyczny
  10.05.2018

  W dniu dzisiejszym odbyła się w naszej szkole kolejna, profesjonalna lekcja muzyki, poprowadzona przez pracownika Filharmonii Łódziej i zaproszonego przez niego gościa - Pana Marka Kubisiaka. "Instrumenty dęte drewniane" - to przewodnie hasło spotkania z uczniami i przedszkolakami, podczas którego rozbrzmiewały dźwięki muzyki klasycznej i rozrywkowej. Uczestnicy koncertu poznali budowę i brzmienie instrumentów muzycznych: fletu brazylijskiego, prostego i gwiżdzącego, fletni pana i peruwiańskiej oraz EWI. Dzięki jego interaktywnemu charaterowi, dzieci brały udział w konkursach na: "Najciekawszy ruch przy muzyce " i "Co zapamiętałeś z dzisiejszej lekcji?".

  Zobacz album fotograficzny

 • ŚWIĘTO 3 MAJA W NASZEJ SZKOLE

  Z okazji majowych świąt - szczególnie Święta Konstytucji 3 Maja - siódmoklasiści przygotowali dla młodszych kolegów niespodziankę - konkursy historyczne. Podczas przerw można było wylosować i odpowiedzieć na pytania dotyczące historii Polski z czasów zaborów. Aby otrzymać najważniejszą nagrodę - szóstkę z historii, należało przejść trzy etapy: najprostszy (losowanie pytań z jajeczek - niespodzianek), trudniejszy (losowanie kolorowym kołem fortuny) i najtrudniejszy- najatrakcyjniejszy dla uczniów, ponieważ najbardziej hałaśliwy (pytania  ukryte w balonach, więc należało je najpierw przebić). Połączenie przyjemnego z pożytecznym zaowocowało szóstkami z historii w niektórych rubrykach dziennika, a Ci, którym nie udało się osiągnąć trzeciego poziomu - pocieszyli się nagrodą w postaci cukierków i żelków. No cóż - w przyszłym roku będzie lepiej, bo i wiedzy z historii przybędzie… W końcu 100-lecie niepodległości do czegoś nas zobowiązuje!

  Zobacz album fotograficzny

 • "Aktywna tablica"
  27.04.2018

  Dzis odbyła się lekcja otwarta, przeprowadzona przez Aleksandrę Matczak, w ramach rządowego programu "Aktywna tablica" z udziałem uczniów klasy IV. naszej szkoły oraz uczniów klas IV. z międzyszkolnej sieci szkół powiatu łęczyckiego, we współpracy z WODN w Łodzi . Realizując temat z języka angielskiego: What are you wearing today?  wykorzystano tablicę interaktywną. Podczas zajęć naszą szkołę reprezentowali: Julia Harbatowicz, Małgosia Wnuk oraz Kacper Klonowicz.

  Zobacz album fotograficzny

 • "Kręci mnie bezpieczeństwo"

  Kontynuując założenia programu ,,Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny" funkcjonariusze Powiatowej KPP w Łęczycy spotkali się z przedszkolakami i uczniami naszej szkoły w dniu 26 kwietnia 2018 roku. Podczas wizyty policjanci rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań w domu oraz w szkole, uświadamiali, co do różnego rodzaju zagrożeń oraz wskazywali, jak należy postępować, aby ich unikać. Szczególną uwagę zwrócili na kontakty i spotkania z osobami nieznajomymi, poznanymi w sieci oraz na niebezpieczeństwa z tym związane. W starszej grupie wiekowej poruszono aspekty dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu, jak również temat związany ze środkami psychoaktywnymi. Dzielnicowi nie pominęli tematu bezpieczeństwa na drodze i podkreślali, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Na zakończenie spotkania zorganizowali pokaz sprzętu policyjnego.

  Zobacz album fotograficzny

 • Jedziemy na wycieczkę...

  W dniu 25 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się na wycieczkę do Parku Rozrywki „ Ceramilandia” we Wrzącej, obok  Lutomierska. W ramach wyjazdu dzieci zwiedzały wystawę ceramiki, oglądały pokaz procesu produkcji , dekorowały ceramikę oraz bawiły się w Parku  Rozrywki . W  czasie zabawy korzystały z różnorodnych urządzeń, m.in.: zjeżdżalni, karuzeli łańcuchowej, trampoliny. W domu każde dziecko mogło pochwalić się własnoręcznie dekorowaną ceramiką oraz dyplomem  Małego ceramika.

  Zobacz album fotograficzny

 • Wyniki Konkursu Literackiego

  Gratulujemy Julii Święckiej, uczennicy klasy VI, wyróżnienia w Konkursie Literackim, który organizowała Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęczycy. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie wiersza o tematyce ekologicznej

 • Jesteśmy eko...
  23.04.2018

  W dniu dzisiejszym uczniowie z klas młodszych uczestniczyli w Powiatowym Teście Przyrodniczo -Ekologicznym, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową  im. Marszałka  Józefa Piłsudskiego w Piątku. Reprezentacja w skladzie: Jakub Andrzejczak (kl.I), Alicja Łanocha (kl.II) i Piotr Gąsiński (kl.III) rozwiązywali indywidualnie testy w kategoriach klas pierwszych, drugich i trzecich. Dziękujemy dzieciom za udział i szczególnie gratulujemy Kubie - za zdobycie I miejsca i Piotrkowi - za II miejsce. Życzymy dalszych sukcesów!

  Zobacz album fotograficzny

 • XV Powiatowe Forum SU

  W dniu 20 kwietnia 2018 roku, już po raz drugi, odbyło sie  w naszej szkole Powiatowe Forum Samorządów Uczniowskich. Wzięli w nim udział uczniowie i opiekunowie samorządów szkół podstawowych powiatu łęczyckiego. W spotkaniu wzięło udział szesnaście delegacji ze szkół podstawowych oraz radni Młodzieżowej Rady Gminy Łęczyca wraz z opiekunem - Panią Agnieszką Szczech. Gośćmi specjalnymi imprezy byli: Senator RP - Przemysław Błaszczyk, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi - Jerzy Śnieć, wójt Gminy Łęczyca - Jacek Rogoziński, kierownik referatu oświaty Gminy Łęczyca - Andrzej Piłacik. Forum to cykliczna, jubileuszowa już impreza, organizowana na terenie Powiatu Łęczyckiego, która wpisała się na stałe w kalendarz pracy placówek edukacyjnych. Celem jej jest propagowanie wśród młodzieży idei samorządności, wartości demokratycznych, postaw prospołecznych oraz integracja międzyszkolna. Idea organizacji XV Forum połączona została w tym roku z ważnymi wydarzeniami historycznymi Polski, które często były burzliwe i krwawe. W tym roku przypada bowiem 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego uczestnikom forum przyświecało hasło: „Droga Polski do niepodległości”. W czasie spotkania uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przybliżającą najistotniejsze daty z historii 123 - letniej niewoli Polski. Następnie wzięli udział w czterech warsztatach tematycznych, w trakcie których uczyli się w jaki sposób wyrażać współcześnie patriotyzm. Kreatywne warsztaty: teatralne, muzyczne, ruchowe i plastyczne zintegrowały zespoły uczniowskie z poszczególnych szkół i umożliwiły dyskusje na temat samorządności i demokracji. Na zakończenie forum uczniowie zaprezentowali wyniki swojej pracy, a także odebrali pamiątkowe podziękowania i drobne upominki. Wrażenia i emocje z tego patriotycznego spotkania pozostaną na długo w pamięci młodych samorządowców, opiekunów oraz zaproszonych gości. Kolejne spotkanie młodzieży Powiatu Łęczyckiego już za rok, tym razem w Szkole Podstawowej nr 4 im Marii Konopnickiej w Łęczycy.

  Zobacz album fotograficzny

 • Gminny Turniej BRD

  W dniu 17.04.2018 roku w Szkole Podstawowej w Wilczkowicach odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Brały w nim udział trzy drużyny ze szkół  Gminy Łęczyca, w tym nasza w składzie: Natalia Nawrocka, Martyna Twardowska i Kacper Wieczorek. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną oraz praktyczną, czyli jazdą na rowerze z pokonywaniem przeszkód. Poziom w tym roku był wysoki i wyrównany. Udział w turnieju wymagał od naszych reprezentantów pełnej uwagi i skupienia. Wszyscy dali z siebie wszystko i zajęli zasłużone - I miejsce. Tym samym awansowali do eliminacji powiatowych BRD, które odbędą się 25.04.2018 r.

  Zobacz album fotograficzny

 • Dla Rodziców
  17.04.2018

  Moduł Dla Rodziców został zmodyfikowany

 • Pięknie być człowiekiem

  "Ojczyzna moja - to ta ziemia droga,
  Gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał Boga,
  Gdzie ojciec, bracia i gdzie matka miła
  W polskiej mnie mowie pacierza uczyła..." (M.Konopnicka)

  W dniu 16 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Siedlcu odbyły się gminne eliminacje do XL edycji konkursu recytatorskiego "Pięknie być człowiekiem", organizowanego przez Książnicę Płocką. Tegoroczne wiersze poświęcone były tematyce patriotycznej. Naszą placówkę reprezentowali uczniowie: Bartosz Chwiała z klasy drugiej, który zajął III miejsce i Daniel Wyrzykowski z klasy trzeciej - zdobył wyróznienie.

  Zobacz album fotograficzny

 • Stawiamy na sport

  11.04.2018 roku odbyła się Gminna Olimpiada Sportowa dla 5 i 6- latków w Samorządowej Szkole Podstawowej w Topoli Królewskiej. Udział w zabawie wzięły 5 osobowe zespoły  z oddziałów przedszkolnych.Każdy uczestnik zawodów musiał pokonać tor przeszkód. Tor zawierał następujące elementy: skoki zawrotne przez ławeczkę, bieg slalomem między pachołkami, przenoszenie piłek lekarskich, skoki dowolne przez ławeczkę, czworakowanie, dowolne pokonanie dwóch elementów skrzyni. Mierzony był czas całego zespołu. Drużyna przedszkolaków z Leźnicy Małej  zajęła IV miejsce. Uczestnicy olimpiady otrzymali dyplomy, puchary i słodycze.

 • STRAŻAK I JA
  06.04.2018

  Zakończył się etap okręgowy ogólnopolskiego konkursu "Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień", który biuro Senatora Błaszczyka organizuje wspólnie z Senackim Zespołem Strażaków. Konkurs miał na celu rozwijanie uzdolnień plastycznych oraz popularyzację wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpieczeństwa pożarowego. Do biura przysłano 514 prac zgłoszonych do konkursu z 32 szkół, z powiatów: łęczyckiego, łowickiego, poddębickiego i kutnowskiego. Wyróżnienia na etapie okręgowym otrzymali następujący uczniowie naszej szkoły:  Filip Budzyński i Piotr Gąsiński (kl.3.) oraz  Zuzanna Andrzejczak (kl.4.).

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!smileyheart

 • WIELKANOC 2018

  Niech Zmartwychwstały Pan będzie obecny na Waszych drogach, niech opromienia Was blaskiem swej miłości i przemienia to, co szare, w kwitnący ogród...
  Radosnego Alleluja dla wszystkich sympatyków
  naszej placówki!

 • Pisanki, pisanki, jajka malowane...
 • Język angielski w praktyce, czyli szczególny gość w naszej szkole...

  W piątek, 23 marca, mury naszej szkoły ogarnęła istna euforia. Saad Ali - wolontariusz, którego uczniowie mieli okazję poznać podczas pobytu na Euroweeku, prowadził zajęcia, tym razem już dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Nie trzeba wspominać, jak ważny dla uczniów jest kontakt z językiem w praktyce. Ważną kwestią jest możliwość osłuchania się z akcentem i – przede wszystkim – żywym, codziennym językiem. Na zajęciach z native speakerem dzieci nie musiały ćwiczyć sztucznych form i kolejnych czasów, których nikt nie używa. Takie spotkania to naprawdę świetna okazja do poznania i zrozumienia języka obcego. Wiąże się to również z faktem, że możemy obcować z kimś, kto może nam wyjaśnić kulturę danego kraju. Wolontariusz, Pan Ali Saad przeprowadził również z uczniami niestandardową lekcję geografii, oczywiście w języku angielskim. Prezentacja o Pakistanie, rodzinnym kraju naszego gościa. przybliżyła młodym słuchaczom najważniejsze informacje o nim. Uczniowie poznali położenie geograficzne kraju, klimat, roślinność, zwyczaje i religię. Zdobyte wiadomości na pewno ułatwią naukę tego przedmiotu w przyszłości.

  Zobacz album fotograficzny

 • Pierwszy Dzień Wiosny
  21.03.2018

  Dziś pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Powitaliśmy ją koncertem muzycznym pod hasłem "Grające usta". Przedszkolaki i uczniowie mogli poznać  beatbox – formę rytmicznego tworzenia dźwięków – np. perkusji, linii basowej, głosów zwierząt, scratchy za pomocą narządów mowy – ust, języka, krtani, gardła czy przepony. W kolejnej części dnia uczniowie klas młodszych powitali wiosnę na sportowo. W duchu zdrowej rywalizacji wykonali wiele różnorodnych zadań ruchowych. Starsi natomiast udali się do kina Górnik w Łęczycy. Uczniowie z klasy czwartej i piątej obejrzeli animowany, komediowy film pt. "Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska", a z szóstej i siódmej film fantastyczno-przygodowy "Niewidzialny chłopiec". Dla przedszkolaków zorganizowano zajęcia muzyczne i plastyczne.

  Zobacz album fotograficzny

 • Zajęcia w bibliotece

   

  W dniu 12 marca uczniowie klasy pierwszej odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Łęczycy. Podczas zajęć, prowadzonych przez panią Elżbietę Jankowską, pierwszaki miały okazję po raz pierwszy zobaczyć na żywo, wywodzący się z Japonii,  Mały Teatr Ilustracji - KAMISHIBAI. Jest to technika opowiadania historii z wykorzystaniem papierowych plansz, które umieszczone są w drewnianym parawanie nazywanym butai (scena). Parawan składa się z ramk, z miejscem do umieszczania planszy, oraz dwóch ruchomych okiennic. Po ich otwarciu zaczyna się spektakl. Karty przekładane są wraz z przebiegiem opowieści. Dzieci obejrzały historię kangurka, który chciał zostać listonoszem. Podczas przedstawienia nie tylko słuchały opowieści, ale miały również możliwość angażowania się w jego przebieg. Po jego  zakończeniu tworzyły własne ilustracje, wymyślając dalszy ciąg opowieści o kangurku. Chętni mogli swoje prace zaprezentować w teatrzyku kamishibai, który jest metodą na rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci.

   

strona: