Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej

Logowanie
 • Wielkanoc tuż, tuż...
 • POWITALIŚMY WIOSNĘ- ALE NIE WAGARAMI!

  Nie spotkaliśmy się, nie utopiliśmy Marzanny, a nawet nie poszliśmy na wagary…, bo gdy nie trzeba pójść do szkoły, to wagary tracą sens… Jednak i tak się dobrze bawiliśmy. A to dzięki temu, że nauczyciele zgodzili się na jeden dzień oddać nam swoje obowiązki (a czasem nawet i tożsamość😊). Na tyle, na ile pozwoliło nam zdalne nauczanie- weszliśmy w ich role. Oj, nowym prowadzącym nie było łatwo! Teraz już wiemy, jak trudno zapanować nad całą klasą i jak długo trzeba przygotować się do lekcji, aby była ciekawa i efektywna. Jednak  nowi nauczyciela zrobili wszystko, co było w ich mocy, aby osiągnąć zamierzone cele. Pozytywny nastrój na pewno pomagał. Wielu uczestników zajęć miało problemy z zachowaniem powagi, zwłaszcza gdy nauczyciele zastępowali uczniów…
  Taka dawka dobrego humoru pomoże wszystkim w tym niełatwym czasie!

                                                                                                                                                  Samorząd Uczniowski

 • „Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem”

  W dniu 15 lutego 2021 roku odbyło się w naszej szkole rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Walentynkowe Serduszko”. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności i talentów plastycznych dzieci, wyobraźni plastyczno – technicznej oraz budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi. Laureatami konkursu zostali:

  I miejsce - Julia Witczak, kl.0, Zuzanna Andrzejczak kl.7,  

  II miejsce - Bartek Frątczak, Alicja Nitecka, Blanka Nowicka – kl.1, Alicja Święcka, kl.3, Julia Olczyk, kl.6,

  III miejsce - Konrad Cichecki, Jakub Nowicki, Lidia Olczyk – kl.2,  Iza Milczarek – kl.1, Jakub Andrzejczak-  kl.4.  

  Wyróżnienia:  Lena Andrzejczak, Adam Nowicki, Bartek Dobrosiński, Ola Nitecka, Szymon Rosiak, Maja Sulima, Lena Sulima, Zuzia Jaszczak, Weronika Andrysiak, Kornelia Kaźmierczak, Daria Adamczyk, Marcelina Domagała, Kinga Nowakowska, Ksawery Traczyk, Ania Łuczak, Marcin Adamczyk, Blanka Klonowicz.

  Gratulujemy pomysłowości i zachęcamy do brania udziału w różnych konkursach!

 • Wyniki kampanii ZTU 2020

  Uczennice klasy trzeciej - Paulina Andrysiak i Alicja Święcka zostały wyróżnione w ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim pn. "Wehikuł czasu". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Dla Rodziców
  04.02.2021

  Trwa rekrutacja do naszej placówki.

 • Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

       Zdalny tryb nauczania nie należy do najkorzystniejszych, ale przecież  lepszy taki niż żaden. Jak przebiegałaby nauka bez możliwości stałego kontaktu uczeń - nauczyciel?  Pewnie nie byłoby jej wcale. Nie należy zapominać, że umożliwiają go nam najnowsze technologie, m.in. Internet. Warto więc zadbać, aby był on dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci i młodzieży, przestrzenią bezpieczną
   i przynoszącą tylko korzyści.  
         Dzięki materiałom przygotowanym przez panią pedagog wychowawcy przeprowadzili zajęcia dotyczące właściwego zachowania w sieci. Wspólnie z wychowankami omówili  zasady bezpieczeństwa  i netykiety. Szczególnie dużo uwagi poświęcili zagadnieniom hejtu i cyberprzemocy. Jak wynika z rozmów i dyskusji - wiele zasad nie było nowością dla uczniów. Mimo tego jednak warto wciąż o nich przypominać i rozmawiać bez końca. Pamiętajcie o tym Drodzy Rodzice!

          A  Ty Uczniu, zapamiętaj zasadę: szanuj innych i traktuj ludzi tak, jak chcesz, aby traktowali Ciebie! Również w sieci.

       

     Uczniowie klas młodszych oraz przedszkolaki również uczestniczyli w zajęciach, organizowanych w ramach DBI, podczas których uświadomili sobie, jakie zagrożenia czyhają w świecie wirtualnym oraz poznali (wskazali) sposoby bezpiecznego, kulturalnego i efektywnego korzystania z sieci. Dzięki nauce stacjonarnej pracowali w grupach a jej efektem  są plakaty, które wiszą w salach lekcyjnych. Może od dziś dzieci zostaną  Ambasadorami Bezpiecznego Internetu?

 • Śnieżna zima sprzyja nauce!

  „Śniegożer III jest potomkiem najgroźniejszego potwora kosmity, który przebywa na Marsie.  Przybył do mnie w dniu, kiedy spadł pierwszy śnieg w tym roku”. 

  „Mój śnieżny potwór ma na imię Zoom. Jest on tęgi, garbaty i niski. Jego prawa strona głowy jest spłaszczona. Wychodzi z niej ogromne, brązowe i zakrzywione ucho, dzięki któremu słyszy nawet najmniejszy szelest z bardzo daleka”. 

           Śniegożer, Zoom, Żelosław czy Szczęściarz to tylko niektóre z wymyślnych imion śnieżnych potworów zbudowanych przez uczniów klasy VI. Jak wyglądały? Wystarczy spojrzeć na zdjęcia. Naszym uczniom nie brakuje wyobraźni. Jednak budowa nietypowych bałwanów była tylko pretekstem 😉 do zadania właściwego, czyli wzorowego i samodzielnego- „bezinternetowego” opisu stworzonej postaci. Jakie były opisy? Przywołane fragmenty to tylko kropelka w morzu wyobraźni  uczniów. A należy zauważyć, że dotąd pisanie nie było najmocniejszą stroną szóstoklasistów. Co się więc stało? Po prostu przyszła prawdziwa- mroźna i śnieżna zima, na którą tak bardzo czekali. Radość z zabawy na śniegu da się zauważyć między wersami wszystkich wypracowań. Warto też podkreślić, że niektórzy uczniowie wzbogacili swoje opisy własnymi, mądrymi refleksjami.  Oto jedna z nich:

  „Choć nasza przyjaźń nie trwała zbyt długo z racji plusowych temperatur, to była dla mnie bardzo ważna i pouczająca. Moje własne dzieło uświadomiło mi, jak ważny jest dla każdego z nas prawdziwy przyjaciel”. 

  No cóż! Zimo, zostań  z nami jeszcze trochę! Potrzebujemy dobrych ocen😊

 • Bezpieczna droga do szkoły

        W styczniu 2021roku ogłoszono wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Moja bezpieczna droga do szkoły”. Udział wzięli uczniowie z klas I-III. Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, noszenia znaczków oraz kamizelek odblaskowych.  Prace uczniów, przypominają dzieciom, jak należy bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym. Laureaci:

  I miejsce - Julia Niciak, kl. I

  II miejsce- Szymon Rosiak, kl. III

  III miejsce-Blanka Nowicka, kl. I

  Życzymy dalszych sukcesów!

   

 • Powrót do szkoły!

  Szanowni Państwo, od 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej, w ścisłym reżimie sanitarnym. Każde dziecko musi więc zostać wyposażone w maseczkę i przestrzegać ściśle obowiązujących w szkole procedur. Zajęcia będą odbywać się wg planu obowiązującego w trakcie nauki stacjonarnej, trwającej do 7 listopada 2020 r. Uczniowie klas IV-VIII  nadal będą się uczyć zdalnie. Zmieniają się godziny odwozów: poniedziałek, wtorek (13.40), środa, czwartek, piątek (12.30). Do godzin odwozu będzie funkcjonować świetlica szkolna.

 • Serdeczne życzenia...

  ... radosnych Świąt Bożego Narodzenia w cieple rodziny, pięknie pachnącej choinki, zdrowia i energii na co dzień oraz uśmiechu i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku. 

 • OGŁOSZENIE!

  Drodzy Rodzice, możecie ubiegać się o pieniądze na zakup komputera dla swoich dzieci (rodziny rolnicze). Szczegóły na stronie ARIMR.

  https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/pieniadze-na-zakupu-komputera-dla-dziecka-z-rodziny-rolniczej.html

 • Profilaktyka wychowawcza

          W związku z realizacją zadań z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych dla Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej na rok 2020 odbyły się dwa konkursy  literackie:  rymowanka- zachęcanka oraz wiersz profilaktyczny.

           Pierwszy konkurs odbył się pod hasłem „Wychowawcza rymowanka” i brali w nim udział młodsi uczniowie. Celami konkursu były: promowanie kulturalnych zachowań i nawyków używania zwrotów grzecznościowych oraz uświadomienie dzieciom, jak ważna jest kultura zachowania w budowaniu relacji rówieśniczych i atmosfery w klasie, szkole, w środowisku rodzinnym i lokalnym. Oprócz realizacji głównych celów uczniowie rozwijali umiejętności literackie, ze wskazaniem na poprawność stylistyczną i językową utworu. Zadaniem uczestników było napisanie krótkiego wiersza, który w najpełniejszy sposób oddaje ideę hasła.

              Konkurs na wiersz profilaktyczny odbył się pod hasłem:  „Umiem mówić – NIE!” i uczestniczyli w nim starsi uczniowie. Celami konkursu były: promocja zdrowego stylu życia, trzeźwości i abstynencji poprzez upowszechnianie wzorów i postaw prozdrowotnych oraz zaangażowanie uczniów w działania profilaktyczne, propagowanie zachowań asertywnych, uświadomienie zagrożeń  płynących ze spożywania różnych używek. Oprócz realizacji głównych celów uczniowie rozwijali  umiejętności literackie, ze wskazaniem na poprawność stylistyczną i językową utworu. Zadaniem uczestników było napisanie wiersza, który w najpełniejszy sposób odda ideę hasła.

            Zamieszczone poniżej  prezentacje multimedialne są formą zastępczą finału konkursu. Forma ta została wymuszona przez obecną sytuację epidemiologiczną. Prezentacje są też dostępne na portalu społecznościowym Facebook. Publikacje zawierają cele konkursów oraz teksty rymowanek i wierszy stworzonych przez uczniów.

 • Wyniki jesiennych konkursów MiPBP w Łęczycy

  Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy w ramach projektu "Łęczyckie podróże po literaturze" zorganizaowała dwa konkursy dla dzieci i młodzieży z powiatu łeczyciego: wideo konkurs recytatorski "Jak pięknie być czlowiekiem" i konkurs fotograficzy "Moja Mała Ojczyzna - dawna i nowa - pocztówka kolaż". Wśród najlepszych recytatorów powiatu znalazł się Bartosz Chwiała, uczeń klasy piatej, zajął drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 • OGŁOSZENIE

  Szanowni Państwo! Decyzją Wójta Gminy Łęczyca od 2 grudnia 2020 r. do odwołania nie będzie dowozów i odwozów dzieci z oddziałów przedszkolnych. Proszę zapewnić dowozy we własnym zakresie.

 • Rolniku, spisz się w SPISOBUSIE!

  Mieszkańcy Gminy Łęczyca będą mieli możliwość wzięcia udziału w spisie, w specjalnie przeznaczonym do tego SPISOBUSIE.  W dniu 4 listopada 2020r. w godzinach 9.00-14.00 wyznaczone będą dwa punkty, w których zaparkuje spisobus:

  • na parkingu przed Kościołem św. Bartłomieja w Topoli Królewskiej

  • na parkingu przed Kościołem św. Marii Magdaleny w Leźnicy Małej

  Osoby zainteresowane skorzystaniem ze spisobusu proszone są o zgłoszenie takiego zamiaru do Urzędu Gminy w Łęczycy pod numerem telefonu: 24 388 34 28 lub 24 388 21 17, do dnia 30 października 2020r. Spisobus posiada jedno stanowisko spisowe, więc zgłoszenie pomoże uniknąć długiego oczekiwania.

 • Drodzy Uczniowie, drodzy Rodzice!

   

  Zawieszamy na dwa tygodnie zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej.

  Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek weszły w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br.

  Uczniowie klas IV-VIII przechodzą na naukę zdalną. Zajęcia będą się odbywały na platformie Office 365 - Teams. Czas trwania lekcji to maksymalnie 30 minut.

  26.10.2020 r. obowiązuje dotychczasowy plan lekcji. Łączenie z nauczycielem zgodnie z godzinami w planie lekcji. Informacje o organizacji w następnych dniach prześlą wychowawcy.

  Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.

  Dowozy pozostają bez zmian. Wszystkie dzieci odjeżdżają o godz. 12.30.

  Dzieci, które zostają w przedszkolu dłużej, muszą zostać odebrane przez rodziców osobiście.

  Wydawanie posiłków dla oddziałów przedszkolnych i klas 1- 3 pozostaje bez zmian.

  Życzymy wszystkim dużo zdrowia!

  Dyrektor oraz Pracownicy Szkoły

 • KOMUNIKAT DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

  W związku z zaostrzeniami epidemicznymi  wprowadza się zmiany w dowozach uczniów na trasie Borek - Leźnica Mała. Dzieci wsiadające na odcinku Borek - Borów (przy krzyżu) przychodzą na przystanki 5 minut wcześniej niż dotychczas. Pozostałe 10 minut później niż dotychczas. Zduny-  bez zmian.

 • Spotkanie ze sztuką

        Dziś odwiedzili nas aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA, którzy  zaprezentowali uczniom starszym i młodszym spektakle o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym. 

        Każdy młody człowiek powinien walczyć o siebie i realizować życiowe cele. Czy osoba, która w ten sposób postępuje i kieruje się swoim dobrem to egoista? Zdecydowanie nie! Lecz jeśli robi to nie zwracając  zupełnie uwagi na innych ... wówczas można to nazwać egoizmem bez dwóch zdań.

        Spektakl „Pępek świata” ukazał starszym uczniom analogiczną sytuację w dość nietypowy sposób. Zamiast jednej,  spójnej fabuły zobaczyli wiele różnych scen z życia głównej bohaterki - Karoliny. Pozornie kilka przedstawionych sytuacji nie ma ze sobą nic wspólnego.... lecz pozory mylą! Wspólny element to EGOIZM, który adekwatnie określa zachowanie nastolatki.  Historia przepełniona humorem,  pokazała,  jak egoista traktuje innych i jak postrzegany jest przez rówieśników. Młodzież powinna zrozumieć, że warto patrzeć na drugiego człowieka, bo zdecydowanie ułatwia to funkcjonowanie w społeczeństwie.

        W dzisiejszych czasach, kiedy dzieci muszą być coraz bardziej samodzielne, aspekt ich bezpieczeństwa wysuwa się na pierwszy plan. W szkole, w domu, czy w drodze, dzieci muszą się nauczyć, jak radzić sobie w różnych, niejednokrotnie trudnych sytuacjach.

        Spektakl „Być dorosłą bardzo chciała i na miotle odleciała” w przystępny i zabawny sposób wskazał młodym widzom odpowiednie wzorce zachowań. Pomógł zrozumieć, dlaczego należy uważać na nieznajomych, jak bezpiecznie poruszać się po drogach lub jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w wolnym czasie.

        Karolinka mała czarodziejka ma już dosyć słuchania rodziców. Przypadkiem natrafia w starej księdze na eliksir, dzięki któremu mogłaby się już stać dorosła, ale brakuje jednego składnika, żeby go pozyskać udaje się samotnie do miasta na swojej miotle. Tylko czy jej wiedza dotycząca bezpieczeństwa wystarczy, aby szczęśliwie przebyć drogę tam i z powrotem? Czy przygody jakie przeżyje nasza bohaterka wraz z dziećmi pomogą jej wyciągnąć właściwe wnioski?

   

 • 14 października w naszej szkole

       W jesienne, październikowe przedpołudnie świętowaliśmy podwójnie: po pierwsze - Dzień Edukacji Narodowej - święto tych, którzy pomagają dzieciom i młodzieży  wkroczyć w dorosłość i zrozumieć tajniki świata, po drugie - Pasowanie na uczniów klasy pierwszej, święto tych, przed którymi jeszcze wszystkie blaski i cienie szkolnego życia. Te wydarzenia zawsze wzbudzają wiele emocji, zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

      Uroczystość pasowania uczniów rozpoczęła się wystąpieniem pani Dyrektor -  Doroty Góralskiej , która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.

      Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne . To był egzamin, który zdali na szóstkę.

      Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania. Pierwszoklasiści przyrzekali, że będą starać się być dobrymi i uczciwymi, strzec honoru i dobrego imienia szkoły, szanować swoich nauczycieli, rodziców i kolegów, uczyć się tego, co piękne oraz kochać swoją Ojczyznę. Po ślubowaniu pierwszaki dostąpiły zaszczytu uroczystego aktu pasowania na ucznia, dokonanego symbolicznym ołówkiem i magicznymi słowami wypowiedzianymi przez Panią Dyrektor. W ten sposób zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też upominków. 

       Po uroczystym pasowaniu przedstawiciele SU złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom obsługi, a Pani Dyrektor wręczyła nagrody i podziekowała wszystkim za poświęcenie i trud włozony na rzecz rozwoju oświaty i wychowania.

   

 • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  2.10.2020 – WMT Day 2020!

  Edukacyjna akcja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia co roku wyłania tysiące Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania. Wydawnictwo promuje zabawową formę nauczania - uczenia się matematyki. Nauczycielami koordynującymi  ŚDTM w naszej szkole byli: p. Halina Trzeciak i p. Milena Pijewska - Piotrowska.

  Program:

  28.09 - 1.10.2020 -  Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia w domu i w szkole, wykonujemy gazetki szkolne i plakaty.

  2.10.2020 -  Egzaminy z tabliczki mnożenia – kl. 4 – 8.

  05.10. – 17.10.2020 -  Internetowy Konkurs Matematyczno – Logiczny „ARCYMISTRZ MNOŻENIA”.

   

  Uczestnikami internetowego konkursu byli:

  Andrzejczak Jakub - kl. 4, Nowakowski Kacper - kl. 5, Chwiała Bartosz - kl. 5, Łanocha Alicja - kl. 5, Miedziński Kacper - kl. 6, Gąsiński Piotr - kl. 6, Saganiak Eliza - kl. 6, Dąbrowska Wiktoria - kl. 6, Nowakowska Kinga - kl. 7.


  Nowakowski Kacper z kl. 5 uczestniczył w finałowych rozgrywkach.

  Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów.

   

   

   

strona: