W poniedziałek, 29 kwietnia, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uczniowie zastąpili szkolne plecaki przeróżnymi przedmiotami! Tego dnia książki i zeszyty przechowywane były w walizkach, garnkach, eko- torbach, a nawet taczkach i skrzynkach na narzędzia. Kreatywność uczniwoska była niesamowita! Dziękujemy za udział w zabawie!
Dzień bez plecaka
- 22
Dzień Ziemi 2024
Jak co roku, uczniowie naszej szkoły uczcili Światowy Dzień Ziemi . Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że należy dbać o planetę! Chcąc pokazać, jak ważne jest ekologiczne podejście do życia zorganizowaliśmy krótki happening. Każda klasa przygotowała plakat dotyczący postaw EKO i wybraliśmy się na spacer po najbliższej okolicy!
9
Pięknie być człowiekiem...
W dniu 24.04.2024 r. uczniowie klasy pierwszej: Dorota Doniak, Adam Frontczak oraz Jakub Królak reprezentowali naszą szkołę w XLV edycji konkursu recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem” na etapie gminnym, który zorganizowany był przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Siedlcu. Naszym uczniom gratulujemy udanego występu.
1
BRD
17 kwietnia, w Szkole Podstawowej w Wilczkowicach, odbył się Gminny Turniej BRD, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły. Naszą drużynę reprezentowali piątoklasiści: Jakub Nowicki, Maja Klonowicz i Lidia Olczyk. W kategorii grup młodszych zajęli, zespołowo, pierwsze miejsce i tym samym awansowali na szczebel powiatowy, zajmując tam trzecie miejsce.
Spotkanie ze sztuką...
24.04.2024
W dniu dzisiejszym klasa IV oraz klasa V miały okazję wziąć udział w spektaklu pt." Ciepłe pszczoły, zimne jelenie albo jak pozbyć się dzieci". Wycieczka przez las z aktorami – przewodnikami,ukacja była czasem, w którym mogliśmy wyciszyć dźwięki fabrycznej Łodzi i wsłuchać się w odgłosy natury – zobaczyć, że wyprawa do tej krainy może dostarczyć tyle emocji, co lot na Księżyc. Spektakl przypomniał nam również o tym, jak ważne są nasze działania ekologiczne. Po wizycie w Teatrze Pinokio w Łodzi niepozorny spacer po lesie już nigdy nie będzie taki sam.
Wycieczka do Wrocławia
3 kwietnia 2024 r. wybraliśmy się do stolicy województwa dolnośląskiego - Wrocławia. To niezwykłe miasto, które jest popularnym miejscem turystycznym przyciąga swoją bogatą historią i wyjątkową architekturą. Pod kierunkiem przewodnika zwiedziliśmy Stare Miasto, zobaczyliśmy z bliska perły architektury i wysłuchaliśmy historii o najciekawszych zabytkach. Rynek wrocławski swoją historią sięga aż XIII wieku, kiedy to na miejscu dzisiejszego Rynku powstał plac targowy. Jego architektura to przede wszystkim wspaniały gotycki Ratusz, który jest jednym z najcenniejszych zabytków tego typu w Polsce. Mogliśmy też obejrzeć Wrocław w całej okazałości, dzięki wejściu na wieżę widokową Kościoła św. Elżbiety. Po zjedzeniu pysznego obiadu udaliśmy się do wrocławskiego ZOO, gdzie obejrzeliśmy niesamowite okazy zwierząt. Wyjazd był wspaniały i długo będziemy go wspominać.
20
Gminny konkurs matematyczny rozstrzygnięty
Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie dostarczone plakaty, które przekazywały w ciekawy sposób wiedzę matematyczną. Udział w konkursie wzięli udział uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej, Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu oraz Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej. Wśród uczniów naszej szkoły nagrodzeni zostali:
- I miejsce: Anna Łuczak, Bartosz Frontczak i Blanka Nowicka - klasa 4.
- II miejsce: Bartosz Nawrocki i Oskar Drążczyk - klasa 6.
- II miejsce: Kacper Gałamon i Kacper Drążczyk - klasa 4.
- Udział w konkursie: Jakub Nowicki i Konrad Cichecki - klasa 5 oraz Julia Niciak i Ksawery Traczyk - klasa 4.
14
Święta tuż, tuż...
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja życzą Uczniowie oraz Pracownicy szkoły.
W świątecznym nastroju
Uczniowie naszej szkoły w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami” podjęli się kolejnego zadania- wykonali „sensoryczne pisanki”. Kreatywności i pomysłów było co niemiara! Dzieci ozdabiały swoje pisanki sznurkiem jutowym, wstążkami, cekinami oraz piórkami. Prace naszych milusińskich były bardzo kreatywne, natomiast samo tworzenie miało na celu wspomaganie motoryki małej, sensoryki małych dłoni, a przede wszystkim było świetną zabawą.
8
Wyniki konkursu -,,Stroik wielkanocny”
Komisja konkursowa w tym roku nie miała łatwego zadania, bowiem wszystkie prace były starannie wykonane, a ich autorzy wykazali się niebywałą kreatywnością. Uczestnicy zastosowali różnorodne techniki. Wszystkie prace zachwycały swoją oryginalnością.
Celem konkursu było:
- propagowanie tradycji Świąt wielkanocnych;
- stworzenie okazji do indywidualnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego wykonywania stroików wielkanocnych;
- rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej uczniów;
- powrót do tradycji wykonywania stroików wielkanocnych;
- stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych;
Wyniki:
Kategoria I. (oddziały przedszkolne)
I miejsce – Genowefa Różalska
II miejsce – Hanna i Szymon Jadczak
III miejsce – Iga Sulima
Kategoria II. (klasy I-III)
I miejsce – Martyna Jadczak
II miejsce – Aleksandra Nitecka
III miejsce – Jakub Królak
Kategoria III. (klasy IV-VIII)
I miejsce – Ksawery Traczyk
II miejsce – Michał Żydczak
III miejsce – Bartosz Frontczak
Wyróżnienia otrzymali: Antoni Witczak, Konrad Cichecki, Emilia Jadczak, Emilia Kłosińska,
Weronika Andrysiak, Wojciech Nowicki.
Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbędzie 4 kwietnia 2024r.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.
12
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie