• Świętujemy Dzień Chłopca

• Uczniowie klasy V na godzinie z wychowawcą świętowali zbliżający się Dzień Chłopca przyrządzając pyszne gofry. Deser był smaczniejszy niż w cukierni o czym świadczą zadowolone miny uczniów klasy V;)

• Uczymy się demokracji

• 26 września w naszej szkole odbyły się wybory do zarządu Samorządu Uczniowskiego. Miło nam poinformować, że zaufanie większości uczniów zdobyli: Kuba Andrzejczak z klasy VII, który został przewodniczącym SU, Lidia Olczyk z klasy V, która została zastępcą Kuby oraz Maja Rogalska z klasy VIII, która w tym roku szkolnym będzie pełniła funcję sekretarza SU. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i czekamy na realizację postulatów wyborczych;)

• Spotkanie ze sztuką filmową

• 28 września uczniowie klas młodszych wybrali się do kina Górnik w Łęczycy na ukraiński film animowany – ”Mavka i strażnicy lasu”. Jest to magiczna opowieść o tym, że prawdziwe szczęście można osiągnąć tylko, kiedy żyje się w zgodzie z siłami natury. Wyjazd odbył się z okazji zbliżającego się Dnia Chłopca.

• Narodowe Czytanie 2023

• W tegoroczną akcję Narodowego Czytania zaangażowali się uczniowie klasy VII, którzy odczytali fragmenty "Nad Niemnem" E.Orzeszkowej. Autorka opisała w swojej powieści obyczaje polskiego społeczeństwa po powstaniu styczniowym.

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• "Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką!"

20 września - wszystkie przedszkolaki mają swoje święto, ustanowione przez Sejm RP, 10 lat temu . Ustanowione zostało w celu popularyzacji edukacji przedszkolnej oraz wzrostu jej znaczenia w społeczeństwie.

Nasze przedszkolaki przyłączyły się także do tej akcji. Na tę uroczystość przygotowywaliśmy się już od początku września. Nauczyliśmy się piosenki „ Kończy się lato” i wykonaliśmy pokazowy taniec. W naszych salach odbyły się prawdziwe przyjęcia dla naszych przedszkolaków. Rozpoczęliśmy wspaniałymi zabawami przy największych przebojach dla dzieci, które były przeplatane konkurencjami sportowymi i zabawami integracyjnymi. Nie zabrakło również zabaw plastycznych, tańców z balonami. Na dzieci czekał również słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na zakończenie zostały wręczone milusińskim pamiątkowe medale i dyplomy z okazji ich święta oraz wykonane zdjęcia. Zapraszamy do galerii zdjęć.

• Rozstrzygnięcie konkursu

• Uczniowie klasy trzeciej i jeden pierwszoklasista przystąpili do konkursu plastycznego „Jesienny ludek”, organizowanego przez Dom Kultury w Łęczycy. Zadaniem konkursowym było wykonanie jesiennego ludka dowolną techniką z wykorzystaniem  naturalnych elementów. Wyniki konkursu zaprezentowane podczas    cyklicznego wydarzenia ŁĘCZYCA W BARWACH JESIENI. Wyróżnienie otrzymała praca Antosi Pawlak, kl.3 (1.zdjęcie). Brawo!  Poniżej prezentujemy wszystkie prace konkursowe.

• Witamy szkołę, żegnamy wakacje!

• Witaj nam, szkoło radosna,grająca dzwonkiem co rano!
            Dzień dobry, szkoło wesoła.Lesie i łąko, dobranoc.

- te słowa poety nasuwają się w czasie powitania każdego roku szkolnego. Oczywiście wszystkim żal wakacyjnej beztroski i leniuchowania, ale przecież w szkole czeka na uczniów nie tylko ciężka praca, ale również przyjemności: spotkania z przyjaciółmi, wspólne zabawy, żarty, ciekawe projekty… Przypomniała o tym nowa Pani Dyrektor - Ilona Sawicka, zapoznając zebranych z organizacją nowego roku szkolnego 2023/2024. Miejmy nadzieję, że tym samym zachęciła wszystkich do kolejnego etapu w ich życiu i otarcia powakacyjnej łezki.

W tym roku w naszej szkole rozpocznie pracę nie tylko nowy dyrektor, którego powitała Rada Rodziców, ale kilku nowych nauczycieli. Prezentacja kadry przez panią dyrektor wzbudziła więc w uczniach niemałe emocje😊 Życzymy wszystkim wspólnej owocnej pracy w nowym roku szkolnym.

Podczas akademii nie zapomnieliśmy oczywiście, że 1 września to rocznica wybuchu II wojny światowej. Prowadzący przybliżyli pozostałym uczniom to tragiczne wydarzenie, po czym minutą ciszy oddaliśmy hołd wszystkim ofiarom wojny.