Organizatorem gminnych eliminacji Turnieju BRD była Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach. Do rywalizacji stanęło 7 drużyn z trzech szkół. Tradycyjnie uczniowie sprawdzali swoją wiedzę teoretyczną rozwiązując testy, po czym znajomość przepisów i znaków drogowych weryfikowali przejeżdżając miasteczko ruchu drogowego. Obok tych konkurencji uczniowie doskonalili jazdę rowerem po torze przeszkód oraz wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Zawody zdominowali nasi uczniowie wygrywając w dwóch kategoriach wiekowych. Naszą placówkę reprezentowali: Jakub Kujawa, Zuzanna Andrzejczak, Kacper Klonowicz, Małgorzata Wnuk ( kategoria wiekowa 10 - 12 lat) i Szymon Kaźmierczak, Natalia Nawrocka, Martyna Twardowska ( kategoria wiekowa powyżej 12 lat). Poza zwycięzcami do eliminacji powiatowych zakwalifikowała się drużyna z Wilczkowic, której jako organizatorowi przysługuje takie prawo. Dyplomy i nagrody rzeczowe zwycięzcom i biorącym udział w turnieju, wręczał nadkom. Marcin Marciniak - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego wraz z Panią Emilią Kołodziejczyk Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach.
Spotkanie z afrykańską przyrodą
Robert Gondek - z wykształcenia ekonomista. Z zamiłowania podróżnik, fotograf i pasjonat Afryki. Zafascynowany Afryką, jej kulturą, ludźmi, przyrodą i górami, kolekcjonuje afrykańskie maski i uczy się języka suahili. Tego niezwykłego człowieka mogły poznać dziś dzieci z klas 0-II. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Siedlcu, a zorganizowała je Gminna Biblioteka. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Opowieści o Afryce, konkurs wiedzy o tym kontynencie i możliwość zakupienia zdjęcia z autografem Pana Rafała wzbudziły u dzieci zainteresowanie i radość oraz podniosły poziom wiedzy z zakresu edukacji przyrodniczej. Może w przyszłości ktoś zostanie podróżnikiem albo fotografem?
LUBIMY BYĆ AKTORAMI
27 marca wzięliśmy udział w XXV Powiatowych Konfrontacjach Artystycznych Szkół w Domu Kultury w Łęczycy. Wiele tygodni, podczas zajęć koła teatralnego, przygotowywaliśmy przedstawienie pod tytułem „Zabawa w śpiącą królewnę”. Była to ciężka praca, ale i dobra zabawa. Okazało się, że jesteśmy całkiem dobrymi aktorami, ponieważ zdobyliśmy pierwsze miejsce i nagrodę w postaci przenośnego radioodtwarzacza CD i USB. Na pewno przyda się podczas kolejnych prób
.
Pięknie być człowiekiem
Bartosz Chwiała, Piotr Gąsiński, Kacper Miedziński i Daniel Wyrzykowski reprezentowali naszą szkołę w Gminnych Eliminacjach Konkursu Recytatorskiego "Pięknie być człowiekiem". Konkurs organizowany jest przez Książnicę Płocką im Władysława Broniewskiego i to już jest XLI edycja. Tegoroczna edycja poświęcona była literaturze prezentującej piękno świata i dumę z bycia człowiekiem. Eliminacje gminne odbyły się 25marca w Gminnej Bibliotece w Siedlcu. Do konkursu przystąpiło 27 recytatorów ze szkół podstawowych Gminy Łęczyca. III miejsce zajął Bartosz Chwiała z klasy trzeciej.
Rajd "Na powitanie wiosny"
W „Roku Młodych” w PTTK, Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy przy współorganizacji Urzędu Miasta w Łęczycy zorganizował dla wszystkich miłośników turystyki pieszej i dobrej zabawy XVIII Rajd „POWITANIE WIOSNY NA ZIEMI ŁĘCZYCKIEJ”. Tegoroczne, wiosenne zmagania na turystycznych szlakach odbyły się na terenie Gminy Grabów. Podczas Rajdu przeprowadzono konkursy, w których drużyny walczyły o Puchar Wójta Gminy Grabów. Ponad 12- kilometrowa trasa pokonana. Dziękujemy starszym uczniom naszej szkoły - "Tropicielom przyrody" - za propagowanie zdrowego stylu życia i aktywnej turystyki.
Pierwszy Dzień Wiosny
Pierwszy Dzień Wiosny to tradycyjnie w naszej placówce dzień bez zajęć dydaktycznych. W tym dniu przedszkolaki i uczniowie klas młodszych pojechali do Łęczycy (hala sportowa przy SP 1) na widowisko "W tajemniczej Krainie Krasnali", gdzie aktorzy z Teatru Muzycznego DUDUŚ w Łodzi wprowadzili młodych widzów w zaczarowany i magiczny świat baśni. W trakcie spektaklu organizowane były wesołe konkursy, za które mali uczestnicy zostali nagrodzeni. Przepyszna zabawa, wesołe piosenki, gra aktorów, nastrój tajemniczej krainy krasnoludków wywołały uśmiech i zachwyt, wnosząc wiele radości w malutkie serca widzów, jednocześnie ucząc ich właściwego postępowania wobec rówieśników i dorosłych. Na koniec odbyło się losowanie biletów, a szczęśliwcy otrzymali atrakcyjne upominki. Po powrocie do szkoły odbyła się prezentacja talentów dzieci pod hasłem "Brawo ja!"
Wycieczka do Łodzi
20 marca uczniowie klas IV-VIII zwiedzali redakcję Dziennika Łódzkiego. Przewodnik, Dariusz Pawłowski, zapoznał dzieci ze specyfiką pracy dziennikarza. Wytłumaczył, na czym polega poranna narada, jakie są plusy i minusy pracy zespołowej, a także przytoczył kilka śmiesznych anegdot związanych z przeprowadzaniem wywiadów ze znanymi osobami ze świata show-biznesu. Uczestnicy wycieczki mogli również zobaczyć halę mieszczącą maszyny drukarskie, pojemniki z farbami i ogromne ilości belek papieru. Uczniowie dowiedzieli się, jakie trzeba mieć wykształcenie, by wykonywać pracę dziennikarza oraz jakie należy posiadać umiejętności i cechy charakteru, by odczuwać satysfakcję z wykonywanego zawodu dziennikarza. Drugim punktem programu wycieczki była wizyta w kręgielni Grakula, gdzie uczniowie próbowali swoich sił, konkurując ze sobą w zbijaniu kręgli.
Rozśpiewana Armenia - koncert muzyczny
18 marca gościliśmy w naszej szkole Pana Armena Karapetyana. Nasz gość urodził się w Armenii, od 15 lat mieszka w Polsce. Pochodzi z muzycznej rodziny. Pan Armen zaprezentował kilka instrumentów armeńskich między innymi duruk – instrument wykonany z drewna morelowego, przypominający flet oraz dhol czyli armeński bęben. Nasz gość z Armenii jest nie tylko muzykiem, ale również znakomitym wokalistą. W czasie koncertu zaśpiewał kilka pieśni w swoim ojczystym języku oraz pieśni w języku gruzińskim.
Edukacja dla bezpieczeństwa
W ramach ogólnopolskiej kampanii „Dobrze Cię widzieć” szkoła otrzymała kamizelki odblaskowe dla wszystkich uczniów klas 1-8. Dodatkowo w ramach projektu Bezpieczna Droga i projektu „Dobrze Cię widzieć” nauczyciele zrealizują lekcje z zakresu bezpieczeństwa na drodze i uważności na innych.
Zmagania z ortografią
"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają".
15 marca br. pięć uczennic z klas V-VIII (Zuzanna Andrzejczak-kl.V, Julia Harbatowicz-kl.V, Julia Święcka-kl.VII, Martyna Klonowicz-kl.VIII, Barbara Wnuk-kl.VIII) wzięło udział w XI Łęczyckich Mistrzostwach Ortografii. Do konkursu przystąpiło 61 uczestników. Dyktando przygotował pan Henryk Stokwiszewski, wieloletni pedagog Liceum Ogólnokształcącego w Łęczycy.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie