• Święta tuż, tuż...

• W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi W klasie pierwszej odbyły się warsztaty, podczas których rodzice z dziećmi tworzyli ozdoby do koszyczka i na wielkanocny stół.  Wspólnie malowali skorupki jajek, w których zasiali rzeżuchę lub owies. Pomysłów było bardzo wiele. Za wspólnie spędzony czas bardzo serdecznie dziękujemy.

• Pierwszy Dzień Wiosny- Dzień Samorządności

• Przypadający na 21 marca dawny Dzień Wagarowicza stał się w naszej szkole Dniem Samorządności, a więc czasem, w którym uczniowie przejmują władzę oraz obowiązki nauczycieli i pracowników obsługi. Julia- przewodnicząca SU pełniła funkcję dyrekcji, chętni uczniowie prowadzili lekcje, sprzątali, pomagali w szkolnej stołówce. Wszyscy starali się wykonać swoje obowiązki jak najsumienniej, o czym świadczyły przygotowane wcześniej prezentacje, karty pracy, no i oczywiście odpowiednie stroje. Starania bardzo się opłaciły, nauczyciele (ci prawdziwi) nagrodzili swoich sobowtórów wysokimi ocenami.  Wszyscy otrzymali breloki wykonane na  naszej szkolnej drukarce 3D, a konkurs na najciekawsze przebranie za nauczyciela wygrał Kacper z klasy VIII. Otrzymał, jak na prawdziwego nauczyciela przystało, piękny i funkcjonalny kubek termiczny. Gratulujemy i zachęcamy wszystkich do aktywności podczas kolejnych zabaw i konkursów.

• Drodzy Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele!

• W rym roku szkolnym nasza placówka uczestniczy w:

•  ogólnopolskiej akcji edukacyjnej “Dzieci uczą rodziców”, której głównym celem jest zachęcenie rodziców do zwiększenia ilości czasu poświęcanego na wspólną naukę z dziećmi,
            • Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Gramy Zmysłami”, którego głównym celem jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci,
            • programie edukacyjnym „Twoje dane – Twoja sprawa”, organizowanym przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych a celem programu jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat poszanowania prawa do prywatności i ochrony danych osobowych.

Wszystkich zainteresowanych realizacją powyższych zadań odsyłamy do zakładki: O SZKOLE/REALIZOWANE PROGRAMY I PROJEKTY.

• Światowy Dzień Zespołu Downa

• 21 marca uczniowie naszej szkoły obchodzili nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale pamiętali również o Światowym Dniu Zespołu Downa zwanego Dniem Kolorowych Skarpetek. Święto zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Down Syndrome International, mając na celu budowanie świadomości na temat tego, czym jest zespół Downa, a także tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych. Ubierając dwie różne skarpetki, które stanowią symbol niedopasowania genetycznego w 21 chromosomie, nasi uczniowie chcieli pokazać, że integrujemy się z osobami z zespołem Downa i ich rodzinami.

• Konstruujemy maty sensoryczne

• Mata sensoryczna to niezwykle praktyczna i uniwersalna zabawka edukacyjna, stanowiąca nie tylko świetne pole do zabawy, która może być wykorzystywana już od pierwszych dni życia dziecka, ale również pełniąca rolę bezpiecznej i komfortowej powierzchni, na której dziecko może się bawić, poznawać nowe kształty i kolory, a w efekcie stymulować oraz rozwijać swoje zmysły i zdolności psychoruchowe.

Maty sensoryczne można kupić lub wykonać samemu. Uczniowie klasy pierwszej skorzystali z drugiej możliwości. W trakcie zajęć, wspólnie z rodzicami, wykonali maty sensoryczne o różnych strukturach, z których możemy korzystać na różne sposoby. Uczniowie chętnie wypróbowali te maty i zaprosili do zabawy dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły.

• Dzień Kobiet!

• 8 marca każda kobieta, nawet ta jeszcze całkiem mała, powinna czuć się wyjątkowa! Chłopcy w naszej szkole zadbali, żeby tak właśnie było! Wszystkie panie, te duże oraz te małe zostały obdarowane kwiatkami i usłyszały piękne życzenia! Dziękujemy naszym super chłopakom;) Na pewno nie zapomnimy o Was w dniu Waszego święta:)

• Doradztwo zawodowe

• 7 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu. Odwiedził nas lekarz pulmunolog - Pan  Tomasz Karauda, który w bardzo interesujący spób opowiedział o swojej pracy. Uczniowie mogli zadawać nurtujące ich pytania oraz dowiedzieć się jak trudna i wymagająca jest praca w szpitalu i żeby zostać lekarzem trzeba przebyć długą drogę. To spotaknie przekonało nas, że warto! Dziękujemy za fantastyczne spotkanie!

• Bezpieczeństwo - ważna sprawa.

• 24.02.2023r. naszą szkołę odwiedziła pani sierżant Emilia Augustyniak, z wydziału spraw nieletnich i patologii. Policjantka przeprowadziła pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, zasadach bezpiecznego korzystania z internetu, używkach i odpowiedzialności karnej i nieletnich. W czasie spotkania uczniowie zadawali bardzo wiele pytań dotyczących spotkania,na które nasz gość bardzo chętnie i kompetentnie odpowiadał.