• Nasze sukcesy

• XII ŁĘCZYCKIE MISTRZOSTWA ORTOGRAFII za nami. Maja Klonowicz i Lena Andrzejczak z kl.4, Bartosz Chwiała z kl. 7 oraz Eliza Saganiak z kl. 8 reprezentowali 10 marca naszą szkołę podczas konkursu organizowanego przez Dom Kultury w Łęczycy. Gratulacje dla Bartka za dyplom Znawcy ortografii w kategorii JUNIORZY!

• Meksykańskie rytmy

• 9 marca kolejny raz odbył się w naszej szkole koncert muzyczny. Poprowadził go Hanusz Kowalczyk  z Agencji Artystycznej "Marrietta". Tym razem gościliśmy Pana Rafaello, który zabrał nas w muzyczną podróż do Meksyku.

Muzyka w świecie Meksykanów zajmuje miejsce szczególne. Jest jak powietrze – wypełnia ciało energią niezbędną do życia. Wielką zaletą meksykańskiej muzyki jest pasja, z jaką wykonują ją nawet przypadkowo napotkani na ulicy grajkowie. Rzadko kto potrafi z takim wdziękiem, rzewnością, namiętnością graniczącą z ekstazą i radością wykonywać muzykę. Czuć w tych pełnych ekspresji pieśniach zarówno smutek, jak i radość, którymi przepełniona jest  meksykańska ziemia. O tym mogliśmy się przekonać podczas koncertu.

Nie zabrakło również tanecznych rytmów i pokazu elementów stroju meksykańskiego.

• Slime/glut- cd. projektu „Gramy Zmysłami”

• Kolejne zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami” zostało przez nas zrealizowane. Slime/ glut- tak brzmiało nasze wyzwanie na ten miesiąc. Tym razem tworzyliśmy samodzielnie masy plastyczne. W warunkach klasowych stworzyliśmy laboratorium, gdzie testowaliśmy  przepisy na gluty- slimy. Każdy z uczniów był autorem cieczy nienewtonowskiej. Zajęcia stymulowały rozwój zmysłu dotyku, rozwijały zręczność, wyobraźnię i kreatywność trzecioklasistów. Zabawa była świetna!

• DNI OTWARTE - PRZEDSZKOLE

• 28.02.2023 - 15.30 - 16.30

ZAPRASZAMY!!!

W dniu 28.02.2023 od godziny 15.30 do godziny 16.30 odbędą się zajęcia otwarte w grupie 3,4 i 5 - latków dla nowozapisanych przedszkolaków.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Z okazji obchodzonego 7 lutego Dnia Bezpiecznego Internetu, podczas czwartej lekcji (ogólnopolskiej kampanii „Dzieci uczą rodziców”) uczniowie klas młodszych poznali zasady bezpieczeństwa w sieci, pogłębili wiedzę dotyczącą zagrożeń, które w niej czyhają oraz jej funkcjonalności. Jak po każdej lekcji, dzieci wykonały zadanie domowe (wspólnie z rodzicami) - planszę z zasadami bezpieczeństwa w Internecie.

Uczniowie klasy IV w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu uczestniczyli w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa w sieci. Dzieci obejrzały krótki film na temat internetowych zagrożeń i wykonały plakaty przedstawiające zasady właściwego korzystania z internetu. Świadome wykorzystywanie zasobów internetu oraz odpowiedzialne użytkowanie portali społecznościowych to bardzo ważne umiejętności w dzisiejszych czasach. Na pewno tego typu zajęcia pomagają dzieciom zrozumieć, na co należy zwrócić uwagę i jak nie należy postępować online.

• Walentynkowa poczta i akcja charytatywna

•  W tym roku zabawę w walentynki przedstawiciele SU postanowili połączyć ze szczytnym celem-pomocą dzieciom w tzw. Rogu Afryki. Już w przeddzień święta zakochanych kilku uczniów z klas VIII i IV przygotowało wiele gotowych walentynek - czerwonych serduszek ze stempelkiem SU naszej szkoły. Każdy uczeń mógł zakupić taką kartkę za symboliczną złotówkę, a następnie zadedykować ją wybranej osobie i wrzucić do specjalnej skrzyneczki. Okazało się, że kartki rozeszły się już w poniedziałek jak świeże bułeczki, więc w walentynki rano trzeba było szybciutko dorobić więcej. Uczniowie - mistrzowie precyzyjnego wycinania - mieli pełne ręce roboty. W sumie sprzedano ponad 120 serduszkowych kartek. Im młodsze dzieciaki, tym więcej serduszek zakupiły! Czyżby były bardziej kochliwe😊 Nie, po prostu chciały pomóc innym dzieciom, mniej szczęśliwym niż one! I o to chodziło! Zebraliśmy 209 zł! Pieniążki zostaną przekazane dla dzieci z Afryki.

A co z dziećmi z naszej szkoły i dobrą zabawą? Oczywiście była! Najpierw bogini miłości Afrodyta i najprawdziwszy bożek miłości - Amor ze skrzydłami i łukiem rozdawali walentynkowe serduszka, a potem była dyskoteka na specjalnie udekorowanej sali. SU zadbał o coś dla ducha, a panie z Rady Rodziców o coś dla ciała: pączki, ciasto i napoje. Szkoda, że walentynki obchodzimy raz w roku😊.

• #twojedanetwojasprawa

• Ochrona danych osobowych jest tematem, o którym coraz więcej się mówi i pisze. Rośnie też świadomość społeczeństwa na temat prawa ochrony swoich danych, również tych powierzonych różnym instytucjom. Nasza szkoła uczestniczy w tym roku w projekcie edukacyjnym #TwojedaneTwojasprawa, który ma na celu przybliżyć nam tematykę ochrony danych osobowych i nauczyć nas dlaczego tak ważne jest, żebyśmy chronili swoją prywatność. 13 lutego spotykaliśmy się, żeby krótko podsumować działania, które już miały miejsce w naszej szkole oraz żeby upamiętnić Dzień Ochrony Danych Osobowych, który obchodzony jest 28 stycznia. Uczennice klasy VIII odczytały list Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, skierowany do wszystkich uczniów i nauczycieli biorących udział w projekcie Twoje Dane Twoja Sprawa i krótko opowiedziały o podejmowanych przez naszą szkołę inicjatywach. Na zakończenie krótkiego spotkania ogłoszone zostały wyniki konkursu na hasło promujące ideę ochrony danych osobowych. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Już niebawem kolejne wydarzenia w duchu hasła TWOJE DANE TWOJA SPRAWA!

• „Gramy zmysłami”

• Miło nam poinformować, że zrealizowaliśmy kolejne zadanie pn. „Wzrok”, w ramach Ogólnopolskiego Projektu  Edukacyjnego „Gramy Zmysłami”.  Podczas zajęć obejrzeliśmy ciekawą  prezentację oraz wykonaliśmy wiele eksperymentów angażujących zmysł wzroku. Dzieci były bardzo ciekawe, jak zmieni się kolor kwiatów zanurzonych w barwnikach, czy powstanie kolorowa tęcza z cukierków oraz czy woda może wędrować pomiędzy szklankami. Wszystkie te ćwiczenia utwierdziły dzieci w wiedzę, jak ważny jest wzrok w naszym życiu. Dla uczniów była to wspaniała zabawa.