-
Zeszyty:
- 2 16-kartkowe w trzy linie,
- 2 16-kartkowe w kratkę,
- notes lub zeszyt do korespondencji.
Przybory plastyczne:
- 2 teczki białe zwykłe lub na gumkę,
- farby plakatowe,
- 3 pędzle (gruby, średni, cienki),
- plastelina,
- blok A4 techniczny biały i kolorowy,
- blok A4 rysunkowy biały i kolorowy,
- papier kolorowy zwykły i samoprzylepny,
- kredki typu „Bambino”,
- ryza papieru ksero,
- 2 ręczniki papierowe,
- 2 duże pudełka chusteczek higienicznych,
- 1 brystol biały, 1 kolorowy,
- 2 szare papiery,
-
podkładka plastikowa do prac plastycznych,
-
fartuszek do malowania farbami.
Wyposażenie piórnika:
- 2 ołówki HB lub B ( zatemperowane),
- gumka ,
- temperówka zamykana,
- kredki ołówkowe,
- klej w sztyfcie,
- nożyczki z zaokrąglonymi końcami, dobrze tnące,
W worku do zajęć gimnastycznych:
- strój gimnastyczny ( biała koszulka, ciemne spodenki, podpisane),
- buty na jasnej podeszwie antypoślizgowej.
Wszystkie rzeczy powinny być podpisane!
Wyprawka 6-latka
Wycieczka edukacyjna
03.06.2024
Dziś uczniowie klas I-V odwiedzili Stajnię Rudej Wiedźmy w Kikach, gmina Wartkowice. Wycieczka odbyła się w ramach „Programu dla Szkół”. Dzieciom towarzyszyła niesamowita masa emocji i radości oraz dobrego humoru. Otrzymały też sporą dawkę wiedzy na temat: "Jak dbać o konie i kozy". Widziały też dojenie i samodzielnie karmiły małe kózki. Brały udział w konkursie na najszybsze robienie domowego masła i zjadły ekologiczne jabłuszka. Mogły też wyrazić rysunkiem to, co wywarło na nich największe wrażenie. Na koniec bawiły się na torze sportowym. To był bardzo udany wyjazd. Dziękujemy Pani Agnieszce Kozaneckiej-Fajst i jej zespołowi za miłe przyjęcie.
17
Jedziemy na wycieczkę...
29 maja uczniowie klas młodszych odwiedzili Ciechocinek, który jest miastem o charakterze uzdrowiskowym. Pod kierunkiem przewodnika spacerowali po Deptaku Sław oraz terenach bogatych w zieleń parków, skwerów, kwietników i dywanów kwiatowych oraz poznawali historię miasta i jego ciekawych miejsc. Zobaczyli m.in.: tężnie solankowe, fontannę "Grzybek", Park Zdrojowy, a w nim fontanny „Żabka”, „Jaś i Małgosia”, pijalnię wód oraz Muszlę Koncertową.
Drugim punktem wycieczki był pobyt na „Rancho pod Olszyną” - stadninie koni, która położona jest na obrzeżach Ciechocinka i zlokalizowana w malowniczej scenerii pól i łąk, nieopodal lasu. Był to czas nie tylko nauki, ale i relaksu. Na terenie krytej ujeżdżalni odbyło się oprowadzanie na koniach a pod krytą wiatą grillową dzieci piekły kiełbaski nad ogniskiem. Zobaczyły też zwierzęta w mini zoo, wybrały się na przejażdżkę tramwajem konnym oraz mogły postrzelać z wiatrówki i stracić dużo energii na placu zabaw.
W drodze powrotnej zahaczyliśmy o restaurację McDonalds. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.
36
MAJOWE ŚWIĘTA
W dniu 30 kwietnia 2024 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji świąt majowych, na które składają się Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3- Maja.
Podczas apelu odśpiewano hymn państwowy, przedstawiono krótki rys historyczny związany ze świętami majowymi. Oprawę muzyczną stanowiły pieśni patriotyczne.
Apel przygotowali uczennice i uczniowie z klas IV, V, VII i VIII pod opieką pani Ewy Jagielskiej-Wnuk, pana Włodzimierza Dudki i pana Bohdana Kmiecika.
Hip-hop to nie tylko taniec
21 maja kolejny raz odbył się w naszej szkole koncert muzyczny. Poprowadził go Hanusz Kowalczyk z Agencji Artystycznej "Marrietta". Tym razem gościliśmy Panią Klaudię i Pana Macieja, którzy zaprezentowali hip-hop i przeprowadzili jego błyskawiczny kurs. Taniec hip - hop bazuje na mocnej pracy nóg i plastycznej pracy ciała. Zajęcia w dużym stopniu rozwijają koordynację ruchową, pozwalają wypracować poczucie rytmu, muzykalność i dają możliwość wyrażenia osobowości i kreatywności za pomocą ruchu. Pan Maciej podczas spotkania podkreślił, że styl muzyczny hip-hop jest tylko jednym z filarów kultury hip-hopowej.
10
„Pracowita pszczoła i z gorzkiego ziela miód zbiera.”
21.05.2024
Dziś mieliśmy przyjemność gościć Pana Łukasza Witczaka – pszczelarza i absolwenta naszej szkoły. Spotkanie odbyło się dla uczniów klas I-III, w ramach orientacji zawodowej, tuż po Międzynarodowym Dniu Pszczół, który obchodzimy 20 maja.
Dzień pszczoły obchodzimy na całym świecie, aby uczcić i podkreślić znaczenie tych drobnych, ale jakże ważnych istot dla naszej planety. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać fascynujący świat pszczół🌸🐝 oraz produkty ich mozolnej pracy. Specjalnie przygotowana, przez Pana Łukasza, na to wydarzenie sala , jej wystrój oraz dekoracje nawiązywały do tematyki pszczelarskiej🐝 Bardzo dziękujemy za spotkanie i degustację świeżo zebranego miodu mniszkowego. Były to dla nas bardzo atrakcyjne zajęcia, które na długo pozostaną w naszej pamięci.
16
Programujemy roboty...
09.05.2024
Dziś w naszej szkole odbyły się "Wiosenne zabawy z robotem Photon". W zajęciach z robotyki uczestniczyli uczniowie klas młodszych a poprowadziła je Pani Bogusława Jankowska z Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy.
Były to niezwykle atrakcyjne zajęcia, które rozwijały kreatywność, logiczne myślenie oraz umiejętność współpracy w parze. Programowanie ścieżki robota nie było wcale łatwym zadaniem! Dopiero po kilku „bagach” dzieci prawidłowo „przeprowadziły” swoje roboty po wyznaczonym torze. Na zakończenie zajęć każdy otrzymał zadanie do samodzielnego wykonania - pokolorować robota i wymyślić dla niego imię.
Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i zapraszamy ponownie.
15
Dzień bez plecaka
W poniedziałek, 29 kwietnia, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uczniowie zastąpili szkolne plecaki przeróżnymi przedmiotami! Tego dnia książki i zeszyty przechowywane były w walizkach, garnkach, eko- torbach, a nawet taczkach i skrzynkach na narzędzia. Kreatywność uczniwoska była niesamowita! Dziękujemy za udział w zabawie!
22
Dzień Ziemi 2024
Jak co roku, uczniowie naszej szkoły uczcili Światowy Dzień Ziemi . Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że należy dbać o planetę! Chcąc pokazać, jak ważne jest ekologiczne podejście do życia zorganizowaliśmy krótki happening. Każda klasa przygotowała plakat dotyczący postaw EKO i wybraliśmy się na spacer po najbliższej okolicy!
9
Pięknie być człowiekiem...
W dniu 24.04.2024 r. uczniowie klasy pierwszej: Dorota Doniak, Adam Frontczak oraz Jakub Królak reprezentowali naszą szkołę w XLV edycji konkursu recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem” na etapie gminnym, który zorganizowany był przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Siedlcu. Naszym uczniom gratulujemy udanego występu.
1
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie