• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• W dniu 06.10.2023 roku w naszej szkole odbyły się międzyklasowe zawody w związku z Międzynarodowym Dniem Tabliczki Mnożenia. Uczniowie musieli rozwiązać kilka zadań, nie zawsze łatwych. Przedstawiciele klas doskonale poradzili sobie ze wszystkimi konkurencjami. Najlepsza w tych zmaganiach okazała się klasa VII, klasa VIII zajęła miejsce drugie, natomiast klasa VI miejsce trzecie. Klasom IV i V bardzo serdecznie dziękujemy za udział i życzymy powodzenia w zmaganiach już za rok.

Tabliczka mnożenia jest podstawą arytmetyki, jej znajomość jest konieczna do nauki na kolejnych etapach edukacji. Bez znajomości tabliczki mnożenia nie uda się opanować trudniejszych zagadnień matematycznych. Mnożenie jest potrzebne na geometrii, przy poznawaniu funkcji, ale także podczas innych lekcji.

• Już lato odeszło...

• W sobotę, 7 października, w naszej szkole odbył się kolejny Piknik Rodzinny pod hasłem: " Żegnamy lato, witamy jesień!". Jesienna aura nie stanowiła żadnej przeszkody i w budynku szkoły na uczniów i rodziców czekało mnóstwo atrakcji. Główny hol zamienił się w strefę beauty, gdzie można było pomalować paznokcie oraz twarze, zapleść warkoczyki i zrobić kolorowe tatuaże. W sali gimnastycznej królowały kolorowe dmuchańce oraz popcorn. Nie zabrakło też kącika artystycznego, w którym dzieci mogły wykonać ciekawe prace plastyczne z wykorzystaniem koralików.

Mieliśmy też możliwość poznać zdrowotne działanie pyłku i miodu oraz spróbować różnych jego rodzajów, na specjalnie przygotowanym stoisku.

W czasie imprezy nie zabrakło też obecności dzielnych przedstawicieli służb mundurowych. Mogliśmy porozmawiać z funkcjonariuszami służby więziennej, wziąć udział w zawodach przygotowanych przez zaprzyjaźnionych ze szkołą strażaków oraz poznać pracę policjantów.

Wisienką na torcie były zawody sportowe przygotowane przez pomysłowe mamy oraz medale dla szkolnych sportowców.

O nasze kubki smakowe niezmiennie dbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Leźniczanki", które wypiekały pyszne gofry oraz wszystkie mamy, które upiekły smaczne ciasta i tatusiowie, którzy grillowali kiełbaski.

Zabawa była fantastyczna a jesienny deszcz i wiatr nie zepsuły nam humorów.

Dziękujemy serdecznie  Zakładowi Karnemu w Garbalinie, KPP w Łęczycy, OSP w Leźnicy Małej, KGW „Leźniczanki”, Jolancie i Mieczysławowi Andrysiakom oraz firmom: Polska Woda „Primavera”,  „Żwirex”,  masarnia „Katusza”, masarnia "Krzyś",  masarnia- Mateusz Niciak.

Październikowy Piknik Rodzinny to  praca rodziców i pracowników naszej  szkoły. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!

• Lekcja muzyki

• 3 października kolejny raz odbył się w naszej szkole koncert muzyczny. Poprowadził go Hanusz Kowalczyk  z Agencji Artystycznej "Marrietta". Tym razem gościliśmy Panią Martynę i Pana Huberta, którzy zaprezentowali taniec hustle i przeprowadzili jego błyskawiczny kurs.

Hustle to taniec w parze, który powstał w latach 70-tych w Stanach Zjednoczonych. Swoje początki zawdzięcza erze disco i wywodzi się z takich stylów jak Mambo czy Salsa. Charakteryzuje się przestrzennymi ruchami, które dają wiele miejsca na prezentację swojej osoby. A wyróżnia się efektownymi trikami i obrotami. W Hustle liczy się pomysłowość i spontaniczność. Nie brakowało jej naszym uczniom.

• Świętujemy Dzień Chłopca

• Uczniowie klasy V na godzinie z wychowawcą świętowali zbliżający się Dzień Chłopca przyrządzając pyszne gofry. Deser był smaczniejszy niż w cukierni o czym świadczą zadowolone miny uczniów klasy V;)

• Uczymy się demokracji

• 26 września w naszej szkole odbyły się wybory do zarządu Samorządu Uczniowskiego. Miło nam poinformować, że zaufanie większości uczniów zdobyli: Kuba Andrzejczak z klasy VII, który został przewodniczącym SU, Lidia Olczyk z klasy V, która została zastępcą Kuby oraz Maja Rogalska z klasy VIII, która w tym roku szkolnym będzie pełniła funcję sekretarza SU. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i czekamy na realizację postulatów wyborczych;)

• Spotkanie ze sztuką filmową

• 28 września uczniowie klas młodszych wybrali się do kina Górnik w Łęczycy na ukraiński film animowany – ”Mavka i strażnicy lasu”. Jest to magiczna opowieść o tym, że prawdziwe szczęście można osiągnąć tylko, kiedy żyje się w zgodzie z siłami natury. Wyjazd odbył się z okazji zbliżającego się Dnia Chłopca.