Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej

Logowanie
 • Aktywnie po zdrowie

  18 października, przy Szkole Podstawowej w Leźnicy Małej, odbyło się otwarcie siłowni plenerowej. Z tej okazji uczniowie z pomocą nauczycieli wykonali plakaty promujące aktywny tryb życia oraz zapraezentowali rymowanki z tym związane. Jesteśmy zadowoleni, że nie tylko my, ale i mieszkańcy najbliższej okolicy będą mogli aktywnie spędzać czas wolny.

  Zobacz album fotograficzny

 • Koncert muzyczny
 • Dzień Edukacji Narodowej

  Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
  Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę.
  Będę starać się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość  rodzicom i nauczycielom. Ślubujemy!

  Dziś 11 pierwszoklasistów zdało pomyślnie "egzamin"  i złożyło ślubowanie, które stało  się przepustką do uzyskania miana ucznia Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej. Aktu pasowania dokonała pani Dorota Andrysiak, pełniąca obowiązki dyrektora, w obecności rodziców, rady pedagogicznej i całej braci szkolnej. Birety na głowach dzieci z biało-czerwonymi pomponami podkreśliły, że uroczyste ślubowanie odbyło się w roku świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.  Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki ufundowane przez rodziców. W klasie natomiast przygotowali słodki poczęstunek.

  "Tak przez cały roczek szkolny uczyć się będziemy.   Chociaż trud to jest mozolny, wiedzę zdobędziemy."

  Po uroczystym ślubowaniu odbył się montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w wykonaniu uczniów klasy siódmej i szkolnego chóru. Nie zabrakło życzeń, pozytywnych emocji i wzruszeń. Były też nagrody dla pracowników szkoły wręczone przez Panią Dorotę Andrysiak oraz ogłoszenie wyników szkolnego konkursu "Kasztanowe inspiracje".

  Zobacz album fotograficzny

   

 • Spotkanie ze sztuką

  Dziś, 9 paździenika, sala w Leźnicy Małej zamieniła się w widownię teatralną, a to za sprawą przedstawienia w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa. Przedszkolaki i uczniowie klas młodszych obejrzały adaptację bajki Janiny Porazińskiej pt.”Dwie Dorotki”. Widownię wypełniły uśmiechnięte i ciekawe świata dzieci. Fabuła bajki to barwna histori dwóch dziewczyn - skromnej i pomocnej Dorotki oraz rozpieszczonej i leniwej Doris. Dzieci bardzo chętnie pomagały szlachetnej i pracowitej Dorotce przy wyciąganiu chleba z pieca, zrywaniu jabłek, sprzątaniu domu wróżki. Sztuka pokazała najmłodszym, jak odróżniać dobro od zła oraz, że życzliwość i pracowitość zostają wynagrodzone, podczas gdy ludzi leniwych i zachłannych zawsze ukarze los. Choć nikt z nas za pomoc innym nie dostanie sukni wyszywanej złotem , tak jak Dorotka, to otrzymamy cenniejszy dar - będziemy mogli z dumą nazywać się dobrymi ludźmi.

  Zobacz album fotograficzny

 • Uczymy się - bawiąc
  03.10.2018

  Dziś uczniowie klas młodszych przeżyli wiele emocji w Centrum Edukacji i Rozrywki Parku Makiet Mikroskala w Koninie, gdzie  czekało na nich ponad 50 różnych makiet i dioram o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym. Tematyka makiet obejmowała historię, zjawiska przyrodnicze oraz makiety filmowe dla dzieci i młodzieży. Atrakcyjność tego miejsca zwiększyły interaktywne makiety kolejowe oraz kulkowe tsunami z dziesięcioma tysiącami kulek szklanych uruchamianych i sterowanych przez dzieci. Uczestnicy wycieczki korzystali również z  gier manualnych oraz zabawek konstrukcyjnych, a w kinie 6D obejrzeli 20-minutowy film "Amerykańska przygoda". Ważnym punktem wizyty w Mikroskali był udział uczniów w warsztatach polegających na sklejaniu figurek - piesków z 30 sztuk drewnianych sześcianów. Wykonane prace dzieci zabrały ze sobą, a z wycieczki wróciły pełne wrażeń.

  Zobacz album fotograficzny

 • Dzień Głośnego Czytania

  29 października przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. Święto ma na celu promocję lektury i głośnego czytania.W akcję włączyli się uczniowie klasy VII, którzy odczytali na głos fragmenty "Balladyny" Juliusza Słowackiego. 

 • Jedziemy na wycieczkę...
  26.09.2018

  Z okazji zbliżającego się Dnia Chłopca uczniowie klas młodszych pojechali do Łęczycy, gdzie w sali zabaw FANTAZJA mogli miło i aktywnie spędzić czas. Podczas zabaw dzieci korzystały z konstrukcji z wieloma przeszkodami, zjazdu pontonowego, mega zjezdzalni tubowej, basenu z piłkami i mnóstwa innych atrakcji. Drugim punktem wycieczki była wizyta w kinie Górnik. Tam dzieci obejrzały film - "Biały Kieł”.  To pełna mądrości, przygód i wzruszeń opowieść o sympatycznym czworonogu, w którego żyłach płynie krew dzikiego wilka. Film jest pierwszą pełnometrażową animowaną ekranizacją przetłumaczonej na 89 języków świata, ponadczasowej książki Jacka Londona.

  Zobacz album fotograficzny

 • 25. Jubileuszowa Akcja Sprzątanie Świata
  21.09.2018

  "Akcja segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej" - pod takim hasłem przebiegała w tym roku Ogólnopolska Akcja Sprzątanie Świata-Polska 2018. Z tej okazji uczniowie klas 3-8 sprzątali las w miejscowościach Zduny i Podłęże. Wyposażeni w rękawiczki ochronne i worki wyruszyli na leśne ścieżki. Cała akcja odbywała się w porozumieniu i pod nadzorem pracownika Nadleśnictwa Poddębice. Przeprowadził on z uczniami pogadankę na temat znaczenia lasu dla człowieka oraz bezpiecznego udziału w akcji. Na koniec naszego wyjazdu odbył się leśny piknik, gdzie uczestnicy mieli możliwość odpocząć na łonie  przyrody. Młodsi uczniowie (kl.I-II) natomiast oczyszczali ze śmieci teren w pobliżu szkoły. Przed wyjściem obejrzeli bajki edukacyjne: "Rady na odpady", "Felka rady jak segregować odpady" i inne. Najaktywniejsi uczestnicy Sprzątania Świata zostali wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami i drobnymi upominkami.

  Zobacz album fotograficzny

 • Z wizytą w teatrze
 • Każdy lubi zabawę w ...

  W dniu 20.09.2018 r w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, którego celem było wdrażanie maluchów do aktywnego organizowania i uczestnictwa w zabawach. Dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach zespołowych na świeżym powietrzu, rozwijających wyobraźnię oraz poziom integracji w grupie. W zabawach wykorzystano m.in. lalkę terapeutyczną, zachęcającą nieśmiałe dzieci do wypowiadania się na różne tematy. Przedszkolaki za dobrą zabawę otrzymały pamiątkowe ordery i słodkie niespodzianki.

  Zobacz album fotograficzny

 • Edukacja dla bezpieczeństwa
  18.09.2018

  W dniu dzisiejszym pierwszoklasistów odwiedził asp. Krzysztof Szewczyk, funkcjonariusz drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy. Policjant przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa na drogach. Uświadomił, jak ważna jest znajomość i konieczność przestrzegania podstawowych zasad ruchu drogowego, która obowiązuje także najmłodszych jego uczestników. Funkcjonariusz zadawał również dzieciom pytania dotyczące ich zachowań na drodze w różnych sytuacjach. Pierwszaki chętnie odpowiadały, wykazując przy tym, że podstawowe przepisy ruchu drogowego nie są im obce. Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały w prezencie kolorowe odblaski.

  Zobacz album fotograficzny

 • Jedziemy do kina

  "Jeszcze nigdy w dziejach konfliktów międzyludzkich tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym".

  14 września br. uczniowie z klas VI-VIII uczestniczyli w wycieczce do Kina Górnik w Łęczycy. Tym razem ogladali film produkcji polskiej pod tytułem "Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Nawiązuje on do losów polskich pilotów, którzy brali udział w bitwie o Anglię podczas II wojny światowej. 

 • Drodzy Rodzice!

   

  18 września 2018 roku (wtorek) o godzinie 16.00 odbędzie się zebranie
  z dyrektorem szkoły i wychowawcami.
  Serdecznie zapraszamy!

 • Akcja Narodowe Czytanie 2018

  Jak co roku, uczniowie naszej szkoły, brali udział w akcji Narodowe Czytanie. Klasa VIII zaprezentowała sylwetkę pisarza, Stefana Żeromskiego, tegorocznego autora czytanego w całej Polsce "Przedwiośnia". Natomiast fragmenty powieści, dotyczące szlanych domów i wizji przyszłej Polski odczytała klasa VII. 

  Zobacz album fotograficzny

 • Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
  03.09.2018

  Dziś zabrzmiał pierwszy dzwonek. Pani Dyrektor serdecznie powitała radosnych i wypoczętych uczniów, a szczególnie przedszkolaków i pierwszoklasistów. Odczytała list od Rzecznika Praw Dziecka skierowany do uczniów oraz zapoznała wszystkich z organizacją nowego roku szkolnego. Podczas uroczystej inauguracji obecna była Inspektor Oświaty - Pani Marta Rytczak, która wręczyła nagrody uczniom klasy pierwszej - Miłoszowi Niciakowi i Mateuszowi Kujawie, klasy czwartej - Elizie Saganiak i Julii Olczyk oraz Hubertowi Saganiakowi - uczniowi klasy szóstej - za wyróżnienie w konkursie "Autoportret", organizoawanym w ramach kampanii profilaktycznej Zachowaj trzeźwy Umysł 2018. Na koniec odbyły się spotkania dzieci z wychowawcami klas.

  Zobacz album fotograficzny

 •   3 września zabrzmi pierwszy dzwonek!
  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 o godzinie 7.40.
     Odwóz uczniów - 9.45.

  Uczniów klasy pierwszej zapraszamy wraz z Rodzicami.

 • Wyprawka do przedszkola - grupa 3,4 i 5-latki - rok szkolny 2018/2019

  Wyprawka do przedszkola:

   

  • Blok rysunkowy  techniczny ( biały i kolorowy)
  • Papier kolorowy
  • Teczka na gumkę
  • Klej wyciskany – 2 szt.
  • Nożyczki o zaokrąglonej końcówce
  • Kolorowanki - 2 szt.
  • Farby plakatowe, pędzle, plastelina
  • Obuwie zmienne z gumową podeszwą, najlepiej na rzepę w podpisanym worku
  • Podkładka do malowania farbami  i fartuszek
  • Ręczniki papierowe – 2 szt.
  • Chusteczki nawilżane,  wyciągane
  • Chusteczki higieniczne  wyciągane– 1 opakowanie
  • Strój sportowy – biała koszulka , krótkie spodenki czarne lub granatowe w podpisanym worku
  • Notesik
 • RADOSNA NIEPODLEGŁOŚĆ W NASZEJ SZKOLE

  Pamiętając o 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę, 21 czerwca zorganizowaliśmy turniej pod hasłem „Kocham Cię Polsko - u Pana Boga za piecem”, w którym rywalizowały dwie pięcioosobowe drużyny: chłopcy (bocianki) i dziewczęta (żubry). Pozostali uczniowie również zostali włączeni do zabawy, ponieważ mogli podpowiadać swoim zawodnikom. Warto dodać, że im młodszy uczestnik podał poprawną odpowiedź - tym więcej punktów otrzymywała drużyna. Czwartoklasistom sprawiło to wiele radości. Czego dotyczyły pytania? Oczywiście historii Polski. Zaczęliśmy od czasów legendarnych, przypomnieliśmy Polskę za panowania Piastów i Jagiellonów. Potem pojawiły się zadania dotyczące tragicznych czasów rozbiorów i postaci związanych z odzyskaniem niepodległości. Konkurencje przybrały różne formy: było koło fortuny, literkowe puzzle (ale z literek - uczniów), głuchy telefon, a czasami, aby odpowiedzieć na pytanie, należało pilnie słuchać piosenek wykonanych przez uczniów (np. „Zasiali górale”, „Czerwone jabłuszko”), uważnie wysłuchać wierszyków o ojczyźnie recytowanych przez przedszkolaków czy obejrzeć filmik - oczywiście nakręcony przez młodzież i dotyczący naszej małej ojczyzny. Było też sporo tańca, a na koniec  wszyscy ubrani w barwy narodowe zaśpiewali  piosenkę „Kocham Cię Polsko”. No cóż, troszkę ściągnąć z telewizji chyba możemy? Jesienią planujemy drugą część projektu, ale już zdecydowanie w bardziej refleksyjnym i poważnym tonie. Pamiętając przesłanie C. K. Norwida, że ,,Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”, musimy nieustannie przypominać o tym uczniom, przybliżać im historię Polski i zachęcać do zgłębiania wiedzy na jej temat.

  Zobacz album fotograficzny

 • Oglądaliśmy Szekspira w Teatrze Małym

  Hamlet, Szekspir, teatr - słysząc te słowa, niejeden młody człowiek pomyśli - nuuuda.
  Na pewno jednak nie zgodziliby się z tym najstarsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej, którzy 19 czerwca udali się do Teatru Małego w Manufakturze w Łodzi na sztukę „Dzieła wszystkie Szekspira w nieco skróconej wersji”. Ten nieodpłatny dla uczestników wyjazd odbył się w ramach realizacji zadania publicznego finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „Kultura łączy pokolenia - łódzkie bez barier” i dzięki wsparciu Stowarzyszenia Edukacyjno -Kulturalnego „Impet”.

  „Dzieła wszystkie Szekspira” okazały się czymś zupełnie zaskakującym. Hamlet nawiedzany przez balonik Monster High, nieudane samobójstwa Julii czy rapujący Otello przekonały wszystkich, że klasyka też może być zabawna. Publiczności objawiła się zjawa samego Szekspira, który ostatecznie udowodnił, że jego dramaty mogą być znośne dla przeciętnego człowieka. Sztuka pozwoliła połączyć przyjemne z pożytecznym, ponieważ z jednej strony przypomniała najsłynniejsze sceny i dialogi ze słynnych sztuk Szekspira, a z drugiej - bawiła do łez. A któż przypomniał teksty sprzed wieków,  „ożywił” (dosłownie!) ducha Szekspira i wprawił uczniów w dobry humor? „Ciężar” pokazania tak wielu sztuk dramatopisarza ze Stratfordu wzięli na siebie tylko trzej aktorzy i zaproszeni przez nich na scenę - uczniowie z widowni.

  Szczery śmiech nie kojarzy się zazwyczaj ze szkolnymi lekturami, ale sala teatralna była go pełna. Miejmy nadzieję, że przygoda w teatrze już na zawsze odmieni spojrzenie uczniów na klasykę literatury.

  Zobacz album fotograficzny

   

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18

  A kiedy minie czas i miną lata,
  I nie wiem, ile lat upłynie nawet…
  Gdy przyjdzie rozwiązać trudną sprawę,
  Wrócą do nas słowa spośród ławek.

  Dziś zabrzmiał ostatni dzwonek! Pani Dyrektor podsumowała miniony rok szkolny i wręczyła 20 uczniom świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Odczytała również list od Rzecznika Praw Dziecka. Dzieci z oddziałów przedszkolnych otrzymały pamiątkowe dyplomy. Podczas uroczystego spotkania wręczono również nagrody za konkursy szkolne: Bezpieczne wakacje, W świecie baśni Andersena oraz za aktywność w MRG. Natomiast uczniowie klasy trzeciej podsumowali pierwszy etap edukacyjny i zaprezentowali wszystkim zebranym montaż słowno-muzyczny pod tytułem: "Dziękujemy z całych serc!". W klasach odbyły się spotkania z wychowawcami i pogadanki na temat zachowania bezpieczeństwa w czasie wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

  Zobacz album fotograficzny

strona: