• Twoje Dane Twoja Sprawa
     • Twoje Dane Twoja Sprawa

     • #TwojedaneTwojasprawa                      

      uodo.gov.pl/tdts

      W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w programie edukacyjnym „Twoje dane – Twoja sprawa”, organizowanym przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Celem programu jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat poszanowania prawa do prywatności i ochrony danych osobowych. Ponadto popularyzacja wiedzy na temat skutecznej ochrony danych osobowych wśród uczniów i nauczycieli oraz kształtowanie wśród społeczności szkolnej świadomych i bezpiecznych zachowań w obszarze edukacji cyfrowej.

     • Możesz nam pomóc zbierać Talenciaki!

     •        Nasza szkoła bierze udział w akcji Lidl Polska „Szkoły pełne Talentów” i zbiera „Talenciaki”. 
          Akcja polega na przekazywaniu Talenciaków (specjalnych kuponów) na rzecz szkoły. Talenciaki można odbierać we wszystkich sklepach stacjonarnych Lidl za każde 50 zł wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo. Talenciaki można aktywować na stronie lidl.pl/szkoly, wykorzystując kod numeryczny lub skanując z nich unikalny kod QR.  Można też przynieść Talenciaki (bez aktywacji) bezpośrednio do szkoły i przekazać wychowawcy. Talenciaki zgromadzone na internetowym koncie szkoły zostaną wymienione na atrakcyjne wyposażenie szkolne.

     • Wybory do SU

     • 29 września w naszej szkole odbyły się wybory przedstawicieli do samorządu uczniowskiego. Kandydaci przygotowali plakaty zachęcające uczniów do głosowania na swoje kandydatury. Tego dnia każdy uczeń anonimowo mógł zagłosować na osobę, która jego zdaniem najbardziej nadaje się na reprezentanta społeczności uczniowskiej. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ kandydaci mieli wiele ciekawych pomysłów na swoją kampanię wyborczą. Po dokładnym przeliczeniu głosów przez komisję, nie było co ukrywać, że Julia Olczyk z kl. VIII będzie pełniła funkcję przewodniczącej. Tylko jeden głos mniej zdobył Daniel Wyrzykowski z kl. VIII, który został zastępcą przewodniczącej. Natomiast funkcję sekretarza będzie pełnił Jakub Andrzejczak z kl.VI. Życzymy nowemu samorządowi dużo sukcesów i wielu ciekawych pomysłów na całą kadencję. Powodzenia!

     • "Konduktorze łaskawy zawieź nas do ..."

     • 27 września, w ramach świętowania Dnia Chłopca, wybraliśmy się wraz z wychowawcami do łódzkiego ZOO i znajdującego się na jego terenie Orientarium. Już sama podróż do Łodzi była dla nas  niesamowitą atrakcją, ponieważ tradycyjny autokar zamieniliśmy na pociąg. Okazało się, że dla wielu była to pierwsza podróż pociągiem w życiu. Wizyta na stacji kolejowej, zakup biletów i przystanki na kolejno mijanych stacjach, choć początkowo budziły lekki niepokój, okazały się być cennym doświadczeniem i wielu z nas być może zachęcą do innego sposobu podróżowania. Główny cel naszej wycieczki, wizyta w łódzkim zoo, był strzałem w dziesiątkę! Piękna jesienna pogoda pozwoliła nam w czasie przyjemnego spaceru zobaczyć wiele gatunków zwierząt. Udało się nam zobaczyć kąpiel wesołych słoni, spacerującego tygrysa i odpoczywającego w cieniu drzewa lwa. W zachwycającym architekturą Orientarium przywitały nas zwinne orangutany oraz ogromny krokodyl. Zobaczyliśmy też rekiny oraz wiele gatunków pięknych, kolorowych ryb. Wycieczka była bardzo udana! Czekamy na kolejne wyjazdy - uczniowie klas starszych.

     • Kolejne dobre inicjatywy naszej Rady Rodziców

     • Jak już wszystkim wiadomo Rada Rodziców  naszej szkoły działa bardzo prężnie. Warto jednak podkreślić ostatnie inwestycje, które z pewnością ułatwią i uatrakcyjnią pracę wszystkim uczniom. Jedna z nich to zawieszenie rolet w hali gimnastycznej. Dzięki nim  podczas imprez tanecznych będzie bardziej nastrojowo i … może wreszcie wszyscy uczniowie pokonają lęk przed tańcem😊 A młodzież koła teatralnego wreszcie będzie mogła zrealizować plany dotyczące teatru cieni…

      Druga inwestycja RR również bardzo mile zaskoczyła uczniów. Nagle na korytarzu na pierwszym piętrze pojawiły się śliczne kolorowe szafeczki.  W ubiegłym tygodniu pani dyrektor rozdała kluczyki do nich wszystkim uczniom klas IV-VIII. Radości było co niemiara… ale i dylematów również: gdzie schować  kluczyk, aby nie zginął😊

      Pamiętajmy, że takie inwestycje to nie tylko korzystny zakup sprzętu, ale również jego wniesienie, zmontowanie czy też nawet niebezpieczna praca na wysokości jak w przypadku montażu rolet. Za to dziękujemy całej Radzie Rodziców, a szczególnie Panu Marcinowi Wyrzykowskiemu. Życzymy dużo optymizmu i pozytywnej energii do współpracy z naszą szkołą.

     • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

     •     20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.
          Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony jest już od 9 lat. 20 września w naszej szkole rozpoczął się od uroczystego powitania przedszkolaków. Po śniadaniu, zamiast normalnych zajęć odbyły się zabawy integracyjne: zabawy z chustą animacyjną Klanza,  zabawy taneczne, układy taneczne z pokazywaniem np. "Boogie Woogie", "Koła autobusu", "Mucha w mucholocie", "Krasnoludki", zabawy plastyczne np. portret przedszkolaka, pokaz mody przedszkolnej z wybranym wcześniej motywem bajek dla dzieci,  quiz wiedzy przedszkolaka, np. jak ma na imię pani, jak nazywa się nasza miejscowość? itp.

          W nagrodę za wspólną zabawę dzieci dostały  medale oraz słodki poczęstunek od rodziców.

     • Piknik - pożegnanie lata

     •        W dniu 17 września Rada Rodziców naszej szkoły zorganizowała kolejny piknik pod hasłem „Pożegnanie lata”. Pogoda nas nie rozpieszczała i  mimo lata aura była dość jesienna. Jednak uczestnicy imprezy zgodnie z  zasadą, że to nie pogoda jest zła, lecz ubranie, odpowiednio się przygotowali i dobrze bawili.  A już chyba najlepiej-maluchy, bo i dmuchana zjeżdżalnia była atrakcją, i uczestnictwo w meczu z dorosłymi piłkarzami, i smaczne słodkości. Na wszystkich „czekała” prawdziwa żołnierska grochówka.

      Ważne jednak, że piknik łączył przyjemne z pożytecznym, ponieważ w tym dniu na terenie szkoły można było oddać krew dla małego chorego Olafka.

      Dziękujemy serdecznie  Jednostce Wojskowej w Leźnicy Wielkiej, firmom: Polska Woda: Primavera, Papico, Łowicz, Kellogg’s Distribution Centre, Polskiemu Związkowi Gołębi Pocztowych Sekcji Łęczyca, Anonimowemu Sponsorowi, Lokalnym Sklepom Spożywczym,  OSP Leźnica Mała, RCKiK w Łodzi, Piłkarzom i Trenerowi klubu Górnik Łęczyca Maciejowi Kaźmierskiemu. Szczególne podziękowania dla porucznika Pawła Banasiaka.

      Oddaj krew - uratuj życie!

     • WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE

     • „Wszystkie śmieci są nasze”- to hasło tegorocznej ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Z entuzjazmem wzięli w niej udział również uczniowie z naszej szkoły- zarówno ci starsi jak i ci młodsi. Uczniowie klas I-III zajęli się terenem wokół szkoły, natomiast pozostali wyruszyli na poszukiwania dalej. Właściwie słowo „poszukiwania” nie jest tu odpowiednie, bo nietrudno było zauważyć liczne szklane butelki i plastikowe opakowania w przydrożnych rowach. W przeciągu jednej godziny lekcyjnej uczniom klas VII i VIII udało się zebrać 6 worków śmieci, i to wypchanych po brzegi. Brawo dla uczniów, ale refleksja nad tym, jak dorośli traktują nasz świat, może przerażać.

      Gdyby każdy człowiek przez chwilę pomyślał i nie wyrzucał śmieci gdzie popadnie- takie akcje nie byłyby potrzebne… ale „błądzić jest rzeczą ludzką”, więc dobrze, że są tacy, jak nasi uczniowie, którzy chcą te błędy chociaż w części naprawić.

     • "Jak nie kochać jesieni"

     • Miłośników piękna JESIENI zaprosił Dom Kultury w Łęczycy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Dzieci tworzyły  jesienne kompozycje na kartonie, które zaprezentowane zostaną na  imprezie ”Łęczyca w Barwach Jesieni”. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi dnia 18 września br. ok. godz. 14.00  na scenie podczas w/w wydarzenia a prace uczestników zostaną  zaprezentowanie przed Domem Kultury  oraz na stronie internetowej  www.dkleczyca.pl

      Jesień zachwyciła kolorami dziewczynki z klasy drugiej: Nicolę, Antosię, Zuzię, Julkę i Weronikę, które wykonały na konkurs poniższe prace. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

      Wyniki konkursu:

      Nicola Bienias - I miejsce

      Weronika Andrysiak - II miejsce

      Brawo! Brawo! Brawo!

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej
   • splm@op.pl
   • (24) 721 18 60
   • Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej Leźnica Mała 36, 99-100 Łęczyca Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych