Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej

Logowanie
 • Z wizytą w teatrze
 • Bezpieczne wakacje!

  Drodzy Uczniowie, jeśli chcecie spędzić wakacje bezpiecznie, zapoznajcie się z poniższymi linkami.

  pismo_przewodnie-1.doc

  Patent-na-bezpieczne-wakacje-2018-1.pdf

 • Drodzy Rodzice! Drodzy Uczniowie!

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w naszej szkole 22 czerwca o godzinie 7.45. Odwóz uczniów około godziny 10.00. Msza Święta dla dzieci w Kościele zaplanowana jest na 21 czerwca (czwartek), na godzinę 16.00:)

 • Bezpieczne wakacje!
  18.06.2018

  W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy z uczniami klas III-VII. Podczas spotkania poruszono problemy związane z bezpieczeństwem nad wodą, w gospodarstwie rolnym oraz wędrówkami po górskich szlakach. Przypomniano również zagadnienia związane z noszeniem odblasków i przechodzeniem przez jezdnię w różnych sytuacjach. Miejmy nadzieję, że po tym spotkaniu wzrośnie poziom świadomości w zakresie bezpieczeństa, a po wakacjach wszyscy wrócą zdrowi i wypoczęci.

  Zobacz album fotograficzny

 • Woda - niezwykła substancja

  14 czerwca 2018 roku  grupa gimnazjalistów: Justyna Głyda, Eryka Twardowska, Natalia Kapica, Aleksandra Pacholska i Mateusz Mikołajczyk z Samorządowej Szkoły Podstawowej im. W. Łokietka w Topoli Królewskiej przeprowadziła zajęcia w III klasie Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej. Głównym celem lekcji: „Woda - niezwykła substancja” było poszerzenie wiedzy uczniów na temat wody, poznanie jej znaczenia i uświadomienie konieczności ochrony oraz wyzwalanie postawy badawczej dzieci. Trzecioklasiści doświadczalnie zbadali podstawowe właściwości wody, narysowali wyszukane w wierszyku sposoby jej ochrony, a za pomocą gestów i rysunków odgadywali popularne powiedzenia o życiodajnej substancji.  Młodzież zadbała także o przyjazną i życzliwą atmosferę, a za prawidłowe odpowiedzi nagradzała cukierkami. Spotkanie odbyło się dzięki realizacji projektu „Woda wodzie nierówna” napisanego przez gimnazjalistów pod opieką p.Magdaleny Jasiaczek w ramach   VIII edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Projekt z klasą" wydawnictwa Nowa Era. Lekcja dała dzieciakom odrobinę radości i zrealizowała zamierzone cele pomysłodawców.    

  Zobacz album fotograficzny

 • Biblioteka
  13.06.2018

  Moduł Biblioteka został zmodyfikowany

 • Drodzy Rodzice!

  1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć. 

  Załączniki:

  2018.06.11_List_do_dyrektorow_szkol_Dobry_Start.pdf

  Dobry_Start_plakat.pdf

  Dobry_Start_ulotka.pdf

 • Nabór wniosków w ramach Lokalnego Funduszu Stypendialnego

  Fundacja Rozwoju Gmin „PRYM” serdecznie zaprasza rodziców, dzieci i młodzież oraz absolwentów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych do wzięcia udziału w Lokalnym Programie Stypendialnym.

  Od 4 czerwca br. zdolna młodzież z obszaru 7 gmin partnerskich: Dalikowa, Łęczycy, Parzęczewa, Wartkowic, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego i Lutomierska, może aplikować o wsparcie finansowe na rozwój swoich pasji. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Lokalnego Funduszu Stypendialnego oraz wnioskiem.

  Chętnych do wzięcia udziału w Lokalnym Programie Stypendialnym zapraszamy wraz z dokumentami aplikacyjnymi do siedziby Fundacji Rozwoju Gmin „PRYM”, przy ul. Ozorkowskiej 3, 95-045 Parzęczew. Ważna informacja – wniosek o przyznanie stypendium podpisuje dyrektor szkoły. Załączniki znajdują się poniżej.

  Oswiadczenie_o_wyrazeniu_zgody_na_przetwarzanie_danych_osobowych_i_wizerunkowych.docx

  Stypendia_regulamin.docx

  Wniosek_o_przyznanie_stypendium.doc

 • Przedszkolaki recytują

  W dniu 7 czerwca 2018 roku grupa młodszych przedszkolaków, przygotowana przez  p. E. Piętkę, brała udział w VI Gminnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem MOJA OJCZYZNA. Głównym celem konkursu było pielęgnowanie postaw patriotycznych, upowszechnianie kultury języka wśród dzieci, popularyzowanie piękna i wartości kultury narodowej oraz rozwijanie recytatorskich uzdolnień dzieci. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem recytowały piękne wiersze o miłości do Ojczyzny, dając w ten sposób dowód wielkiego patriotyzmu i poszanowania dla wartości i kultury narodowej. Przedszkolaki odniosły swój pierwszy wielki sukces. Wśród lauraetów znalazła się Maja Klonowicz - I miejsce, Lena Andrzejczak - III miejsce. Dwoje dzieci zdobyło wyróżnienia: Alicja Nitecka i Jakub Nowicki. W nagrodę otrzymały książki i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Zobacz album fotograficzy

 • Jedziemy do kina

  13 czerwca klasy IV-VII wybrały się do kina na film pt."Bella i Sebastian". Film opowiada o przyjaźni małego chłopca z psem pasterskim. Był to ostatni wyjazd do kina w tym roku szkolnym. 

 • Konkurs SKO - "Najaktywniejszy oszczędzający".

  W dniu 12.06.2018r. na apelu opiekunka szkolnego koła SKO wręczyła zasłużonym członkom SKO dyplomy za aktywność i propagowanie idei oszczędzania. Najaktywniejszymi oszczędzającymi zostali: Gluba Krystian i Saganiak Hubert z kl.5, Łanocha Amelia z kl.6 oraz Wasiak Maja z kl.3. Uczniów nagrodzono też upominkami sponsorowanymi przez PKO BP.  Wyróżnienia otrzymało 20 członków z kl. I - VII.

  Gratulacje !                                                                                                                  Zobacz album fotograficzny

 • Wycieczka do Ceramilandii
  08.06.2018

  Dziś uczniowie z klas młodszych udali się na wycieczkę do Parku Nauki i Rozrywki „ Ceramilandia” we Wrzącej, obok  Lutomierska. W ramach wyjazdu dzieci zwiedzały wystawę ceramiki, oglądały pokaz procesu produkcji , dekorowały ceramikę oraz bawiły się w Parku  Rozrywki . W  czasie zabawy korzystały z różnorodnych urządzeń, m.in.: zjeżdżalni, karuzeli łańcuchowej, trampoliny, kolejki elektrycznej, labiryntu rurowisko. W domu każde dziecko mogło pochwalić się własnoręcznie dekorowaną ceramiką oraz dyplomem  Małego ceramika.

  Zobacz album fotograficzny

 • Wycieczka do Łowicza

  W wycieczce do Muzeum i Skansenu w Łowiczu uczestniczyły klasy IV-VII. Uczniowie oglądali wystawy poświęcone historii miasta Łowicza, wojsku polskiemu walczącemu podczas II wojny światowej oraz sztuce ludowej. Skansen powitał nas kolorowymi chatami, zagrodą wiejską i pasieką. W Stadninie Koni w Walewicach  dzieci dowiedziały się, jak wygląda hodowla koni rasowych. Zwiedziły również pałac Walewskich położony w pięknym parku krajobrazowym.

  Zobacz album fotograficzny

 • "Aktywna tablica"

  30.05.2018 r. odbyła się w naszej szkole kolejna lekcja otwarta w ramach rządowego programu „Aktywna tablica”. Lekcję przeprowadził nauczyciel religii Włodzimierz Dudka. Zajęcia nosiły tytuł  „Święta Faustyna Kowalska – religia w TIK”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Sługach, Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Łęczycy oraz uczniowie klasy piątej naszej szkoły.

 • Dzień Dziecka - Uniejów

  W dniu 28.05.2018 r. Stowarzyszenie Innowatorów Wsi, w ramach zadania "Dieta drobiowa zawsze zdrowa" zorganizowało z okazji Dnia Dziecka imprezę plenerową w Uniejowie, która zapoczątkowała tegoroczne obchody święta wszystkich milusińskich. Od rana trwająca impreza skusiła blisko 2500 dzieci ze szkół z całego województwa łódzkiego. Wśród nich znalazły się m.in. szkoły podstawowe z gminy Grabów, gminy i miasta Łęczyca a także innych gmin z terenu naszego województwa. Na każdego czekało wiele fajnych atrakcji, m.in.: dla miłośników sztuki kulinarnej odbyło się pokazowe gotowanie w wykonaniu Kuby Tomaszczyka, finalisty programu Masterchef Junior,  dla ruchliwych park rozrywki z dmuchawcami i karuzelami, dla wszystkich konkursy i wiele innych niespodzianek. Było bajkowo i kolorowo. Każde dziecko naszej szkoły uczestniczące w imprezie otrzymało jednorazowy 3-godzinny bilet wstępu na kompleks basenów termalnych w Uniejowie.

  Zobacz album fotograficzny

 • Turniej Szkolnych Drużyn Rycerskich

  25 maja 2018 roku  odbył się XI Turniej Szkolnych Drużyn Rycerskich na Zamku w Łęczycy, w którym wzięła udział również drużyna z naszej szkoły. W jej skład weszli uczniowie klasy VII. Zadaniem każdej grupy było zaprezentowanie się w strojach z epoki, napisanie dyktanda gęsim piórem, a także wykazanie sie wiedzą w quizie historycznym. Młodzi rycerze brali udział w konkurencjach sprawnościowych, tj. atak na saracena, rzut do włócznią do tarczy, wyścig na nartach wieloosobowych. Gratulujemy IV miejsca! 

 • Wyniki Konkursu Plastycznego
  23.05.2018

  Dziś ogłoszono wyniki i wręczono nagrody z Konkursu Plastycznego "Bezpieczeństwo pożarowe na co dzien". Konkurs organizowało biuro Senatora RP, Przemysława Błaszczyka.  Wyróżnienia na etapie okręgowym otrzymali następujący uczniowie naszej szkoły:  Filip Budzyński i Piotr Gąsiński (kl.3.) oraz  Zuzanna Andrzejczak (kl.4.).

 • Wyniki Konkursu Literackiego

  Laureatem Konkursu Literackiego "Jeden dzień z życia diabła Boruty" organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Łęczycy został uczeń klasy V - Hubert Saganiak. Serdecznie gratulujemy I miejsca!

 • Konkurs internetowy "100 lat Niepodległości Polski"

  15.05.2018r. komisja konkursowa Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy wyłoniła laureatów konkursu internetowego „100 lat Niepodległości Polski”. W konkursie uczestniczyło 15 osób. Zadaniem konkursu było rozwiązanie 3 krzyżówek i hasła końcowego: "Polskie marzenia o niepodległości”.

  Nagrody otrzymało 5 pierwszych zgłoszeń: I miejsce - Saganiak Hubert  kl.5, II miejsce - Trzeciak Halina – nauczycielka SP Leźnica Mała, IV miejsce – Głyda Łukasz – kl.5. Jury dziękuje wszystkim uczestnikom.

  Zobacz wyniki

 • Propagujemy turystykę pieszą

  XXXIX Zlot do Środka Polski już za nami. Uczestnicy tegorocznego zlotu wyruszyli w sobotę 12 maja, sprzed budynku Urzędu Gminy w Piątku. Pierwszym punktem na trasie były odwiedziny pleneru rzeźbiarskiego. Następnie zlotowicze przejechali na północ gminy, skąd wyruszyli na trasy wiodące najpiękniejszymi zakątkami północno-zachodniej części gminy. W tym roku dla uczestników zlotu przygotowano dwie trasy piesze i trasę rowerową. Drużyny tradycyjnie wykonywały na trasach wyznaczone zadania zdobywając punkty. Nasza szesnastoosobowa drużyna z klas III -VII wraz z opiekunami przeszła ponad pięciokilometrową trasę. Dziękujemy uczestnikom rajdu za wytrwałość, bo pogoda była upalna.

  Zobacz album fotograficzny

strona: