Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej

Logowanie
 • SZANOWNI MIESZKAŃCY!

  Serdecznie prosimy o udział w akcji „A Ty wiesz czym oddychasz?” – Aviva czujnik powietrza.

  Oddanie głosu na lokalizację Leźnica Mała 36 spowoduje, że Szkoła w Leźnicy Małej otrzyma urządzenie do badania smogu. Dzięki Państwa udziałowi w akcji zadbamy o zdrowie naszych dzieci i mieszkańców. Bliższe informacje na stronie internetowej WWW.wiemczymoddycham.pl, stronie internetowej i facebooku szkoły. Termin głosowania upływa 22 grudnia 2017r. Prosimy o oddanie głosu.

  Uczniowie i Pracownicy Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej.

 • Mikołajkowe Potyczki z Dysortografią
  15.12.2017
 • XIII Rajd Mikołajkowy

  Barwny mikołajkowy orszak wyruszył  spod miejskiego ratusza, aby pewnym krokiem i z uśmiechem hałaśliwie przypomnieć o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. Na ulicach miasta pojawiło się ponad tysiąc Mikołajów, w tym liczna gromada naszych uczniów. Poprzebierani i wyposażeni we wszelkiego rodzaju instrumenty Mikołaje powędrowali ulicami: Poznańską, Ks. Popiełuszki, M. Konopnickiej, os. Zachodnia, ul. Zachodnią, Wojska Polskiego, Belwederską, Szkolną, Dominikańską, Kilińskiego, Szpitalną, J. Grodzkiej, Poznańską do Placu T. Kościuszki. Wielki finał zakończył się przy ratuszu miejskim. Weseli i nieco zmarznięci Mikołaje rozgrzali się wspólnym tańcem do skocznej, świątecznej melodii. Następnie zasłużonym piechurom wręczono odznaki Najaktywniejszego Turysty 2017 r. oraz odznaki Turystyki Pieszej PTTK. Paradę Mikołajów zakończyło wręczanie prezentów.

  Zobacz album fotograficzny

 • Koncert muzyczny
  08.12.2017

  W dniu dzisiejszym odbyła się w naszej szkole kolejna, profesjonalna lekcja muzyki, poprowadzona przez pracownika Filharmonii Łódziej i zaproszonych przez niego gości. "Dźwiękowe intencje" - to przewodnie hasło spotkania z uczniami i przedszkolakami, podczas którego rozbrzmiewały dźwięki muzyki klasycznej i rozrywkowej. Uczestnicy koncertu poznali budowę i brzmienie instrumentów muzycznych: fletu poprzecznego i akordeonu. Dzięki jego interaktywnemu charaterowi, dzieci brały udział w konkursach na: "najciekawszy ruch przy muzyce " i "najpiękniejszy walczyk francuski".

  Zobacz album fotograficzny

 • Sprawdzamy swoje wiadomości i umiejętności

  W dniu 8 grudnia 2017 roku odbył się etap szkolny konkursu matematycznego „Matematyka moja pasja”, organizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego wraz z Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Uniwersytetu Łódzkiego oraz Łódzkim Kuratorem Oświaty. W konkursie uczestniczyło 8 uczennic z klasy siódmej, wykazujących zainteresowanie matematyką: Martyna Twardowska, Martyna Klonowicz, Natalia Nawrocka, Daria Domagała, Barbara Wnuk, Aleksandra Wojtczak, Sylwia Naturalna, Nadia Pawlak. Ogłoszenie wyników nastąpi w styczniu 2018 roku.

  Zobacz album fotograficzny

 • I Ty możesz zostać Mikołajem!

  Z okazji zbliżających się Mikołajek uczniowie klas młodszych pojechali do Łęczycy, gdzie w sali zabaw FANTAZJA mogli miło i aktywnie spędzić czas. Podczas zabaw dzieci korzystały z konstrukcji z wieloma przeszkodami, zjazdu pontonowego, mega zjezdzalni tubowej, basenu z piłkami i mnóstwa innych atrakcji.

  Zobacz album fotograficzny

 • Nasze osiągnięcia

  Wyniki powiatowego etapu konkursu plastycznego, realizowanego w ramach programu "Nie pal przy mnie, proszę!", zorganizowanego przez Oświatę Zdrowotną i Promocję Zdrowia PSSE w Łęczycy:

  • Marcel Nitecki, kl.1., Piotr Gąsiński, kl.3. - II miejsce
  • Alicja Łanocha, kl.2., Eliza Saganiak, kl.3. - wyróżnienia

   

  Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: STOP - tu się nie pali!

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                           

                                                           Autor: Marcel Nitecki                                                         Autor: Piotr Gąsiński

                            

                                                Autor: Alicja Łanocha                                                                         Autor: Eliza Saganiak

 • Jedziemy do kina

  1 grudnia uczniowie z klas IV-VII obejrzeli film pt. Coco w kinie "Górnik" w Łęczycy. Film opowiada o chłopcu imieniem Miguel, którego największym marzeniem jest śpiewać i grać na gitarze. Przeżywa wielkie rozczarowanie, ale jednoczesnie przekonuje się, co jest dla niego najważniesze. I tym czymś wcale nie jest muzyka. Historia małego Meksykanina potrafi wzruszyć do łez.

  Zobacz album fotograficzny

 • Wycieczka do Warszawy
 • Nasze osiągnięcia

  Eliza Saganiak, uczennica klasy trzeciej, została finalistką Powiatowego Konkursu Plastycznego na "Hasło promujące czytanie lub bibliotekę", organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy. Zdobyła II miejsce. Wyróżnienie otrzymała Alicja Łanocha z klasy drugiej. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 30 listopada 2017 roku. Konkursy organizowane przez bibliotekę odbywały sie w ramach projektu "Podróże po regałach" (Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie "Partnerstwo dla szkół"). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Zobacz album fotograficzny

 • Nasze osiągnięcia

  Dawid Andrysiak (I miejsce) i Daniel Wyrzykowski (wyróżnienie) zostali laureatami powiatowego konkursu plastycznego "Bajkowy Eko Miś", w kategorii klas I-III. Zainteresowanie dzieci konkursem było ogromne. Wykonano 168 misiów, w tym 90 z klas I-III. Wręczenie nagród odbyło się 27.11.2017 roku, o godzinie 12.00 w lokalu Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Zobacz album fotograficzny

 • Radosna twórczość dzieci

  Siedmioro dzieci z klas młodszych i przedszkola wzieło udział w konkursie plastycznym "Bajkowy Eko Miś", zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Łodzi, Filię w Łęczycy. Głównymi celami konkursu były: popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie aktywności czytelniczej i wyobraźni twórczej poprzez ekspresję plastyczną oraz umiejętność przekazywania swoich doświadczeń i przeżyć w pracy plastycznej. Wytwory twórczości dzieci można zobaczyć w albumie fotograficznym. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników. Lista laureatów będzie dostępna na stronie PBW w Łodzi: www.pbw.lodz.pl

  Zobacz album fotograficzny

 • Ogłoszenie wyników
  24.11.2017

  Dziś ogłoszono wyniki szkolnego etapu konkursu zrealizowanego w ramach programu "Nie pal przy mnie, proszę!", zorganizowanego przez Oświatę Zdrowotną i Promocję Zdrowia PSSE w Łęczycy. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: STOP - tu się nie pali!. Prace plastyczne poświęcone były tematyce dotyczącej szkodliwości palenia tytoniu, ze szczególnym uwzględnieniem problemu biernego palenia. Spośród wielu prac wybrano najciekawsze i zgodne z regulaminem. 

  Zobacz album fotograficzny

   

 • Dzień Praw Dziecka
  20.11.2017

  W dniu dzisiejszym uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, zorganizowanych z okazji obchodzonego w naszym kraju, 20 listopada, Dnia Praw Dziecka. Warsztaty zorganizowane przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego, Magdalenę Galant i Aleksandrę Matczak, miały na celu szerzenie idei poszanowania godności dziecka, jako równoprawnej istoty ludzkiej. Dzieci zastanawiały się nad tym, jakie mają prawa i dlaczego należy je przestrzegać. Wszyscy podkreślili zgodnie, że prawa: do życia w rodzinie, do nauki i do bycia bezpiecznym to kluczowe wartości, które należy zapewnić wszystkim dzieciom. Uczestnicy zaakcentowali swoje prawa poprzez wykonanie prac plastycznych związanych z tematyką zajęć. Na podsumowanie zajęć odbył się kolorowy haapening, a z ust dzieci popłynęła piosenka "Mała Orkiestra Naszych Dni".

  Zobacz album fotograficzny

 • Zajęcia edukacyjne dla młodzieży
  15.11.2017

  W Samorządowej Szkole Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej została przeprowadzona pogadanka dla uczniów klasy VI i VII. Dotyczyła ona profilaktyki chorób układu krążenia. Na spotkaniu przedstawiono zasady zdrowego trybu życia. Omówiono również czynniki ryzyka zapadalności na choroby serca, układu oddechowego oraz cukrzycy. 

 • Spotkanie ze sztuką
  15.11.2017

  Dziś odwiedził nas Teatr Lalek "Tomcio" z Nowego Sącza, który przedstawił spektakl pt. "Krowa kłamczucha" na podstawie bajki "Kozucha kłamczucha" J. Porazińskiej.Przedstawienie, oprócz wielu elementów humorystycznych, zawierało przede wszystkim naukę, że nie warto okłamywać bliskich i zachowywać się niegrzecznie wobec innych, a za swoje winy zawsze powinno się przeprosić.Spektakl bardzo spodobał się dzieciom, na każdej twarzy gościł uśmiech, a śmiechom nie było końca.

  Zobacz album fotograficzny

 • Pamiętamy o świętach narodowych

  10 listopada uczciliśmy 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęliśmy od  zaśpiewania hymnu państwowego. Aby przypomnieć społeczności szkolnej ważne fakty z  historii naszej ojczyzny,  uczniowie klasy siódmej przygotowali prezentację multimedialną. Pokazała ona przyczyny zniknięcia Polski z mapy Europy, bohaterskie lecz nieudane próby odzyskania wolności podejmowane przez naszych przodków oraz tę udaną, do której doszło  po 123 latach niewoli - 11 listopada 1918 roku. Siódmoklasiści, chcąc zmotywować swoich młodszych kolegów do uważnego słuchania, zorganizowali konkurs wiedzy na temat prezentowanych faktów historycznych. Wzięły w nim udział trzy drużyny: uczniowie klas IV, V i VI. Jak się okazało - wiek nie był tu istotny, ponieważ dyplom i nagrodę  zdobyli najmłodsi uczestnicy - czwartoklasiści. Gratulacje!

  Kolejną częścią naszej uroczystości był występ szkolnego chóru. Dziewczęta przepięknie zaśpiewały między innymi: „Szarą piechotę” i „Wojenko, wojenko”. Teksty i melodie pieśni patriotycznych nie są obce naszym uczniom, a więc zachęceni przez  chór i jego opiekuna - wszyscy przyłączyli się do śpiewu. Jak widać Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej wychowuje dzieci i  młodzież w duchu patriotycznym.

  Zobacz album fotograficzny

 • ZAPROSZENIE

  Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau zaprasza na:
   1) Wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada.
   2) Koncert patriotyczny “Śpiewajmy dla Niepodległej!”

  Komunikaty znajdują się na stronie internetowej urzędu w aktualnościach.

  Kliknij tutaj

 • Pomagamy bezdomnym ...
  06.11.2017

  "Nasze życie warte jest tyle, ile dobrego zrobiliśmy dla innych. Warte jest tyle, ile dostało uśmiechów, okrzyków szczęścia, zamerdań ogonem, wymruczanych piosenek i uratowanych nawet malutkich, tycich żyć."  Dorota Sumińska

  W dniu dzisiejszym uczniowie klasy czwartej i siódmej pod opieką wychowawców odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy. Wcześniej Samorząd Uczniowski zorganizował na terenie szkoły zbiórkę suchej karmy, puszek, kocy i makaronów, które przekazane zostały na rzecz zwierząt będących pod opieką placówki. Wizyta w tym miejscu wzbudziła u uczestników wiele pozytywnych emocji, były uśmiechy, a nawet łzy wzruszenia. Uczniowie przekonali się na własne oczy, że warto pomagać. Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, rodzicom i nauczycielom za wsparcie akcji.

  Zobacz album fotograficzny

 • Spotkanie z historią i kulturą naszego regionu

  6 listopada uczniowie klasy czwartej i siódmej odwiedzili Dom Kultury w Łęczycy. Podczas wizyty mieli możliwość obejrzenia wystawy "Różne barwy Łęczyckiego w architekturze, rzeźbie i stroju". Prezentowała ona zasoby Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi: tradycyjny, stylizowany łęczycki strój ludowy noszony obecnie przez członków łęczyckich zespołów folklorystycznych oraz damskie chusty kameliowe, z których słynął kiedyś region łęczycki. Miłą niespodzianką dla uczniów była wystawa malarstwa artystki Ewy Słodzińskiej, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Tkaniny i Ubioru w Łodzi. Jej wystawa prezentowana była w siedzibie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, instytucji zajmującej się edukacją osób dorosłych z terenu miasta Łęczycy. Dziękujemy kierownictwu DK w Łęczycy i Panu Sroczyńskiemu, prezesowi ŁUTW za miłą gościnę.

  Zobacz album fotograficzny

strona: