Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej

Logowanie
 • Już nadeszły wyczekiwane wakacje.
  Życzymy, aby były one radosne, pełne pozytywnych wrażeń,
  a przede wszystkim bezpieczne.

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
  23.06.2017

  Dziś zabrzmiał ostatni dzwonek! Pani Dyrektor podsumowała miniony rok szkolny i wręczyła 22 uczniom świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Dzieci z oddziałów przedszkolnych otrzymały pamiątkowe dyplomy. Natomiast uczniowie klasy trzeciej, w humorystyczny sposób, podsumowali pierwszy etap edukacyjny i zaprezentowali wszystkim zebranym inscenizaję pod tytułem: "Bo ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...". W klasach odbyły się pogadanki na temat zachowania bezpieczeństwa w czasie wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

  Zobacz album fotograficzny

 •   

     W roku szkolnym 2016/2017 Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, w  konkursie pn. „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2016/2017. W ramach  zadania placówka otrzymała dofinansowanie w kwocie 15 000 zł. Całkowity koszt - 17 700 zł. Celem było promowanie postaw proekologicznych, prozdrowotnych, kształtowanie odpowiedzialności za stan najbliższego środowiska i za własne zdrowie, a także poznanie metod wykorzystywania surowców wtórnych.  W projekcie pod nazwą „Eko-Asy zdobywają lasy wzięło udział 72 uczniów z klas I-VI.  Dzieci wzięły udział w siedmiu  wycieczkach edukacyjnych i trzydniowej zielonej szkole do Ośrodka Ekologicznego ZHP  „Nadwarciański Gród”, w Załęczu Wielkim”. Uczniowie odwiedzili min. Łódzki Ogród Zoologiczny, Ogród Botaniczny, Palmiarnię w Łodzi oraz las w Łagiewnikach. Uczestniczyli w zajęciach terenowych w Arboretum SGGW w Rogowie oraz zajęciach terenowych w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Zwiedziły też ZOO Safari w Borysewie oraz zakład przetwarzania plastikowych butelek Polo-Vat i Comfort w Łęczycy. W ramach projektu edukatorzy Ośrodka Działań Ekologicznych przeprowadzili zajęcia stacjonarne w naszej placówce dotyczące segregacji śmieci. Szkoła nawiązała również współpracę z Nadleśnictwem Poddębice, w ramach której leśnik przeprowadził pogadankę na temat budowy i ochrony lasów. Gościliśmy również dyplomową dietetyczkę - pracownika ZOZ w Łęczycy, która uczyła dzieci zasad zdrowego odżywiania.

     Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska zakupiono pomoce dydaktyczne do realizacji działań związanych z ochroną środowiska, za sumę 5 367 zł. Pracownia przyrodnicza wzbogaciła się o nowe plansze edukacyjne, atlasy przyrodnicze, kompasy, lornetki, globus, modele przyrodnicze i wiele innych przydatnych pomocy.

    Uczniowie podczas roku szkolnego 2016/2017  wzięli również udział w sześciu konkursach o tematyce ekologiczno-przyrodniczo-zdrowotnej. Miały one na celu promowanie walorów najbliższej okolicy. Tworzenie portretu pomnika przyrody wiązu szypułkowego, czy wykonanie jego fotografii uczyło dzieci szacunku dla przyrody. Dzięki dofinansowaniu zakupiono nagrody dla uczniów.

    Imprezy towarzyszące działaniom takie jak: Sprzątanie Świata, pokaz zdrowej żywności, obchody Światowego Dnia Zdrowia, Piknik Rodzinny oraz akcja informacyjna dla rodziców stanowiły świetne lekcje ekologii, ochrony środowiska, recyklingu i zdrowego odżywiania. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu wzrosła wiedza i umiejętności uczniów ze Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej.

  http://www.zainwestujwekologie.pl

   

 • Ekologiczny Piknik Rodzinny
  20.06.2017

  Dziś w czasie pikniku odbyło się podsumowanie projektu "Eko-Asy zdobywają lasy". Podczas szczegółowej prezentacji multimedialnej dotyczącej zrealizoawanych zadań uczniowie otrzymywali nagrody za konkursy, które toawarzyszyły w/w projektowi. Ważnym punktem imprezy były występy dzieci. Uczniowie klas I-VI zaprezentowali inscenizację pt. "Królewna Śmieszka i Ekoludki", której celem było promowanie ekologicznych postaw w społeczeństwie. Przedszkolaki i uczniowie klasy drugiej zaśpiewali także kilka piosenek, o tej samej tematyce. Uczestnicy pikniku  mogli  podziwiać wytwory prac uczniowskich oraz degustować zdrową żywność, którą przygotowali wcześniej uczniowie z pomocą rodziców i wychowawców.  Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia Zumby, czyli połączenia tańca i fitnessu, które poprowadził dla nas Instruktor Michał Dudek. Swoją przygodę rozpoczął on 5 lat temu w USA, gdzie doskonalił umiejętności z zakresu Zumby, Aqua Zumby i Kids&Junior Zumby. Ukończył ACE oraz AFAA czyli American Council on Exercise oraz Aerobics & Fitness Association of America, zdobywając tym samym prestiżowe certyfikaty, dzięki którym może dzielić się swoją pasją z innymi.

  Zobacz album fotograficzny

 • Odwiedzamy ZOO

  W dniu 19 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły łódzkie ZOO. Celem wycieczki było wzbogacanie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia w zoo. Trasa zwiedzania zaczęła się od świata ptaków, małpiarni, akwarium. Dzieci odwiedziły również żyrafy, motyle, wielbłądy, pingwiny, lwy oraz terrarium. Zobaczyły, jak odbywa się pokazowe karmienie lemurów .Dzieci miały również możliwość zintegrowania się podczas wspólnych gier na placu zabaw.

  Zobacz album fotograficzny

 • Wycieczka do Warszawy

  19 czerwca 2017r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której wzięła udział uczennica klasy szóstej, Barbara Wnuk. Wyjazd zorganizowało biuro Senatora RP P.Błaszczyka jako nagrodę za zajęcie I miejsca w konkursie plastycznym "Polski Parlament i Unia Europejska okiem Młodego Obywatela". Uczestnicy wycieczki zwiedzali Sejm i Senat, gdzie poznawali pracę polskiego parlamentu. Otrzymali tam również dyplomy i upominki od senatora. Następnym punktem wycieczki była Telewizja Polska. Dzieci oglądały fragment nagrywania programu pt. "Domisie". Spacer po ogrodzie Biblioteki Uniwersyteckiej zakończył tę jednodniową, ale pełną wrażeń wizytę w Warszawie. 

  Zobacz album fotograficzny

 • Jesteśmy EKO!
  19.06.2017

  W ramach realizacji projektu ekologicznego "Eko-Asy zdobywają lasy" uczniowie naszej szkoły odwiedzili dzisiaj Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze Krajewscy w Wilczkowicach Dolnych. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się ciekawych informacji na temat ekologicznej uprawy warzyw.

  Zobacz album fotograficzny

 • Turniej Rycerski

  Już po raz dziesiąty, w dniu 14 czerwca, odbył się Turniej Szkolnych Drużyn Rycerskich. Piętnaście szkół z całego powiatu łęczyckiego i najbliższych okolic, w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych, rywalizowało na dziedzińcu Zamku w Łęczycy w dziesięciu różnorodnych konkurencjach "rycerskich". Angażowały one uczniów sprawnościowo i teoretycznie. Nasz szkolna drużyna wywalczyła piąte miejsce.

  Zobacz album fotograficzny

 • Edukacja przyrodnicza
  14.06.2017

  Dziś 50 uczniów naszej szkoły odwiedziło jedyny w Polsce prywatny ogród zoologiczny w Borysewie k/Poddębic. ZOO SAFARI stało się słynne na cały świat dzięki narodzinom 4 miotów białych lwów i 6 miotów białych tygrysów. Jego powierzchnia liczy 26 hektarów, zamieszkuje w nim 600 zwierząt z 90 gatunków. Wielką atrakcją dla dzieci były pokazowe karmienia lwów, pelikanów i foki, a także bezpośredni kontakt z łagodnymi i cierpliwymi zwierzętami, które chętnie pozwalają się głaskać, dotykać i karmić. Były to króliki, kózki miniaturki, owieczki kameruńskie , alpaki, świnki wietnamskie i osiołki. Pasjonująca lekcja zoologii odbyła się w ramach projektu "Eko- Asy zdobywają lasy".

  Zobacz album fotograficzny

 • Przedszkolaki recytują
  12.06.2017

  Dziś w Gminnej Bibliotece Publicznej w Siedlcu odbył się V Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem: Moja rodzina. Celem konkursu było upowszechnianie kultury języka i budowanie więzi rodzinnych poprzez poezję. Naszą placówkę reprezentowali: Hubert Olczak, Maja Barańska, Paulina Król, Wiktoria Dobrosińska (6-latki). Dobre przygotowanie wszystkich recytatorów sprawiło jury trudny wybór. Po długich obradach wyłoniono zwycięzców. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Wielkie gratulacje dla Mai Barańskiej za zajęcie I miejsca i Pauliny Król za zajęcie III miejsca.

  Zobacz album fotograficzny

 • Bezpiecznie na wsi
  08.06.2017

  Dziś odwiedzili nas przedstawiciele Placówki Terenowej KRUS w Łeczycy, którzy przeprowadzili dla uczniów, przed zblizającymi się wakacjami, szkolenie z zasad BHP. Wykorzystali do tego film animowany, przedstawiający różne niebezpieczne sytuacje w gospodarstwie rolnym. Na podsumowanie zajęć każde dziecko otrzymało książeczkę pt. "Bezpieczniewo, czyli jak uniknąć wypadków na wsi".

  Zobacz album fotograficzny

 • Edukacja ekologiczna
  07.06.2017

  Dziś dla uczniów klas II-III i IV-VI odbyły się zajęcia ekologiczne pn. "Góra śmieci rośnie". Ukazały one problem śmieci, jako efekt nadmiernej konsumpcji oraz możliwości przeciwdziałania problemowi poprzez stosowanie zasady 3R (reduce, reuse, recycle). W przystępnej i działającej na wyobraźnię formie pracownik Ośrodka Działąń Ekologicznych "Źródła" przedstawił dane dotyczące ilości śmieci powstających w naszych domach oraz poprowadził z dziećmi warsztaty dotyczące zasady reuse - użyć ponownie. Zajęcia przeprowadzono w ramach projektu "Eko- Asy zdobywają lasy".

  Zobacz album fotograficzny

 • Spotkanie ze sztuką
  07.06.2017

  Dziś aktorzy ze Studia Małych Form Teatralnych ART-RE w Krakowie zaprezentowali nam spektakl "Zaczarowany młynek", oparty na motywach legendy estońskiej. Przedstawienie uczy, że w życiu warto być dobrym i dzielić się z innymi nawet wtedy, gdy niewiele się posiada. Uczciwa i ciężka praca zawsze jest wynagradzana, a chytrość, skąpstwo i lenistwo zazwyczaj gubi. Barwny, interaktywny spektakl z pięknymi strojami, scenografią i oryginalną muzyką zachwycił małego i dużego widza.

  Zobacz album fotograficzny

 • Spotkanie Samorządów Uczniowskich
  02.06.2017

  Dziś przedstawicielki SU w składzie: Natalia Nawrocka, Martyna Twardowska i Nadia Pawlak uczestniczyły w XIV Forum Samorządów Uczniowskich, zorganizowanycm przez Szkołę Podstawową w Wilczkowicach. Tegoroczne hasło brzmiało: "Książka dla każdego". Podczas spotkania uczniów z 14 szkół powiatu odbyły się warsztaty edukacyjne, promujące czytelnictwo, przeprowadzone przez Panią Bogusławę Jankowską - kierownika Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. prof. T. Kotarbińskiego, Filia w Łęczycy. Za rok następne spotkanie, w nazej szkole.

  Zobacz album fotograficzny

 • DZIEŃ DZIECKA
  01.06.2017

  Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym.  (Charles Chaplin)

  Dzisiejszy dzień przyniósł wszystkim dzieciom wiele atrakcji. Zamiast tradycyjnych lekcji odbyły się zawody sportowe, zajęcia plastyczne oraz turnieje szachowe i warcabowe. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji promującej modę na czytanie "Jak nie czytam, jak czytam". Masowe czytanie odbyło się na placu zabaw. Jak zawsze, rodzice, nie zapomnieli o swoich pociechach i przygotowali słodki poczęstunek: lody, soki i batoniki.

  Zobacz album fotograficzny

 • Biblioteka
  01.06.2017

  Moduł Biblioteka został zmodyfikowany

 • Biblioteka
  01.06.2017

  Moduł Biblioteka został zmodyfikowany

 • Edukacja przyrodnicza

  W dniu 30 maja 2017 roku 50 uczniów naszej szkoły wybrało się na wycieczkę do Arboretum SGGW w Rogowie. Uczniowie w ramach realizacji projektu „Eko-Asy zdobywają lasy” odwiedzili  jeden z najpiękniejszych ogrodów w Polsce, który jest jednostką Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Rogowie. W jego skład wchodzi również Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Na terenie przepięknego obiektu Arboretum  nasi wychowankowie poznali najciekawszą i najokazalszą kolekcję drzew i krzewów Europy  Środkowo-Wschodniej. Podczas edukacyjnego spaceru z przewodnikiem największe wrażenie wzbudziła kolekcja rododendronów. Kwitnące różaneczniki i azalie obserwowane przez uczniów stanowiły dla nich doskonałą lekcję biologii tych roślin. Kolejnym punktem wycieczki były zajęcia warsztatowe prowadzone przez edukatorów CEPL. Dzieci młodsze rozpoznawały organizmy zamieszkujące poszczególne warstwy lasu. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z przyrodą mogły prawidłowo pogrupować napotkane okazy. Starsi uczniowie odbyli „Spacer młodego tropiciela”. Z mapą i kompasem obliczali skalę badanego terenu,  nanosili napotkane elementy na mapy, uczyli się określać w praktyce kierunki świata. Wizyta w Arboretum oraz zajęcia warsztatowe wzbogaciły wiedzę uczniów oraz utrwaliły wiadomości nabyte podczas zajęć w szkole.

  Zobacz album fotograficzny

 • Konkurs plastyczny
  22.05.2017

  "Polski Parlament i Unia Europejska okiem Młodego Obywatela" to hasło kolejnego konkursu plastycznego, organizowanego przez biuro Senatora Przemysława Błaszczyka. Celem konkursu było promowanie pozytywnego wizerunku Unii Europejskiej oraz Parlamentu Polskiego wśród Młodego Pokolenia Polaków. Lauretami konkursu zostali uczniowie klas IV-VI: I miejsce zdobyła uczennica klasy VI - Barbara Wnuk, która w nagrodę pojedzie na wycieczkę do Warszawy. W programie m.in. zwiedzanie Sejmu i Senatu. II miejsce w konkursie zdobył uczeń klasy IV- Krystian Gluba, natomiast III miejsce - Hubert Saganiak, również z klasy IV. Gratulujemy!

  Zobacz album fotograficzny

 • Edukacja przyrodnicza

  Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” od ponad 20 lat zajmuje się szeroko rozumianą edukacją ekologiczną, przyrodniczą, globalną i obywatelską. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli 19 maja 2017r. w zajęciach terenowych w Lesie Łagiewnickim. Warsztaty prowadzone były w dwóch grupach wiekowych i dotyczyły edukacji przyrodniczej. Uczniowie zakładali parki narodowe, utrwalali  wiedzę o gatunkach roślin i zwierząt chronionych, a także brali udział w zabawie pt. ”Zwierzęta i zasoby”. Podczas zajęć wykorzystano metody aktywizujące z wykorzystaniem technik twórczego myślenia. Ruch na świeżym powietrzu i zabawa z rówieśnikami połączona zadaniami edukacyjnymi to przepis na  udane zajęcia terenowe i miło spędzony czas. Zajęcia przeprowadzono w ramach projektu "Eko- Asy zdobywają lasy".

  Zobacz album fotograficzny

strona: