Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej

Logowanie
 • Zajęcia w bibliotece

   

  W dniu 12 marca uczniowie klasy pierwszej odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Łęczycy. Podczas zajęć, prowadzonych przez panią Elżbietę Jankowską, pierwszaki miały okazję po raz pierwszy zobaczyć na żywo, wywodzący się z Japonii,  Mały Teatr Ilustracji - KAMISHIBAI. Jest to technika opowiadania historii z wykorzystaniem papierowych plansz, które umieszczone są w drewnianym parawanie nazywanym butai (scena). Parawan składa się z ramk, z miejscem do umieszczania planszy, oraz dwóch ruchomych okiennic. Po ich otwarciu zaczyna się spektakl. Karty przekładane są wraz z przebiegiem opowieści. Dzieci obejrzały historię kangurka, który chciał zostać listonoszem. Podczas przedstawienia nie tylko słuchały opowieści, ale miały również możliwość angażowania się w jego przebieg. Po jego  zakończeniu tworzyły własne ilustracje, wymyślając dalszy ciąg opowieści o kangurku. Chętni mogli swoje prace zaprezentować w teatrzyku kamishibai, który jest metodą na rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci.

   

 • ZAJĘCIA OTWARTE

  14 marca 2018 roku, w klasie trzeciej, odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i przyszłych pierwszoklasistów. Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali wizyty rodziców i młodszych kolegów, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Zajęcia odbywaly się pod hasłem: "Obudź w sobie zimowego lenia!" W myśl słów Paula E. Denissona - Ruch jest drzwiami do uczenia się - trzecioklasiści z pomocą nauczyciela, zaproponowali młodszym kolegom ciekawe pomysły na dobra zabawę. Były to zabawy z chustą animacyjną i zabawy ruchowe przy muzyce.  Starszaki obejrzały również filmik o zdrowym odżywianiu "Mózgowe jedzenie". Następnie wspólnie wykonano koktajl mleczno-owocowy a potem odbyła się jego degustacja. Na zakończenie zajęć  każdy rodzic otrzymał ulotkę informacyjną o zdrowym odżywianiu dziecka, które jest bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania jego mózgu.  W czasie zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności. Dzieci chętnie  uczestniczyły w proponowanych formach aktywności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w działanie. 

  Zobacz album fotograficzny

 • Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, niech żyją nam zdrowe...

  Jak każdego roku dzień 8 marca, czyli Międzynarodowy Dzień Kobiet uczciliśmy w naszej szkole bardzo uroczyście. Tym razem głównymi wykonawcami akademii przygotowanej pod kierunkiem p. W.Dudki i p. B.Kmiecika, dla naszych Pań i uczennic, byli uczniowie klasy IV. W kilkunastominutowym programie przedstawili humorystyczne scenki o kobietach. Uczniów  klasy IV wsparli swym talentem recytatorskim uczniowie klas II i III oraz tradycyjnie chór szkolny. Akademia zakończyła się życzeniami dla naszych Pań i koleżanek oraz wręczeniem pięknych tulipanów.

  Zobacz album fotograficzny

 • ZAJĘCIA OTWARTE

  7 marca 2018 roku w grupie 6 - latków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i dzieci 5- letnich. Starszaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców i młodszych kolegów, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Tematem przewodnim była zbliżająca się wiosna. Dzieci miały do wykonania przeróżne zadania, poczynając od wysłuchania wiersza  pt. „Czary- mary” i udzielenia odpowiedzi na pytania nauczyciela dotyczące treści wiersza, aż po wykonanie ,wspólnie z mamami i dziećmi młodszymi pięknych, wiosennych witraży. Przedszkolaki obejrzały również prezentację multimedialną dotyczącą pór roku. Jednak najbardziej atrakcyjne okazały się zabawy z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz twórcza praca dzieci.   W czasie tych zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w działanie.   Po spotkaniu zostały już tylko miłe wspomnienia, rozwieszone prace na klatce schodowej oraz fotografie upamiętniające to ważne wydarzenie.

  Zobacz album fotograficzny

 • EUROWEEK 2018

  W dniach 26.02-02.03.2018 uczniowie naszej szkoły brali udział w obozie językowym "Euroweek 2018". Tam uczestniczyli w różnorodnych zajęciach warsztatowych, które prowadzone były w języku angielskim przez wolontariuszy z całego świata. Głównym celem zajęć było przełamanie bariery językowej. Dla wszystkich było to zupełnie nowe doświadczenie. Ciężko opisać słowami atmosferę, która towarzyszyła nam podczas pobytu w Euroweek Długopole-Zdrój. Mamy nadzieję, że ten mały album fotograficzny, choć trochę Wam ją przybliży. Wierzymy w to, że to nie ostatni nasz wspólny wyjazd. Enjoy !! EUROWEEK 2018 - Obrazek 1 EUROWEEK 2018 - Obrazek 2 EUROWEEK 2018 - Obrazek 3

  Zobacz album fotograficzny

  Wiadomości ELE 24

 • Spotkanie ze sztuką
  07.03.2018

  W dniu dzisiejszym przedszkolaki i uczniowie klas I-V obejrzeli przedstawienie pt. ,,Perypetie księżniczki Karolinki", w wykonaniu grupy teatralnej ze Studia Artystycznego Magik z Białegostoku. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przygody tytułowej bohaterki, która uważała się za specjalistkę od wszystkiego. Karolince towarzyszyli bohaterowie z bajek m.in.:  Kot w butach i Pinokio. Przedstawienie bardzo podobało się naszym młodym widzom, a występ aktorów został nagrodzony gromkimi brawami. Na koniec bohaterowie przypomnieli o tym, aby dzieci mówiły zawsze i wszędzie czarodziejskie słowa: proszę, przepraszam i dziękuję.

  Zobacz album fotograficzny

 • Jedziemy do kina ...
  06.03.2018

  Dzis uczniowie klas młodszych obejrzeli w kinie Górnik w Łęczycy film przygodowy "Jaskiniowiec". To  fantastyczna opowieść o piłce nożnej. Studio Aardman w swojej najnowszej animacji oddaje hołd królowej gier zespołowych. Piłka nożna jest tu dosłownie darem zesłanym z niebios i staje się spoiwem ludzkich społeczności. Zapewnia tradycję, a przez to, tożsamość grupy. Uczy współpracy, wzmacnia więzy międzyludzkie, zarówno te oparte na przyjaźni, rodzinie, jak i na uczuciach romantycznych. Zapewnia przestrzeń do rozstrzygania sporów. Może nawet stanowić sposób na demaskowanie krętaczy i ujawnianie zapomnianych prawd. To prawdziwie boska gra, która dostarcza emocji i sporo dobrej zabawy. Dokładnie tak samo, jak przedstawiono w filmie. Dug - główny bohater postanawia walczyć o dziedzictwo swego zagrożonego plemienia i rzuca worogom wyzwanie. O losie wszystkich zdecydowała święta gra – piłka nożna.

 • Marzycielska Poczta

  Marzycielska Poczta to akcja charytatywna, polegająca na  dostarczeniu chorym dzieciom listów i kartek. Listy te dodają dzieciom sił do walki z chorobą a docierają do nich z różnych stron Polski i świata. Uczniowie klas IV-VI również włączyli się w tę szlachetną akcję. Napisali piękne listy, pełne współczucia i serdeczności. Listy w kolorowych kopertach powędrowały do małych, ale dzielnych adresatów.

 • „Walczmy ze smokiem – smogiem”

  Zapraszamy do udziału w konkursie dzieci z przedszkola i klas I-III.

  Szczegółowy regulamin poznasz klikając na poniższy link.

  Konkurs_SMOG.doc

 • Spotkanie ze sztuką
  22.02.2018

  Dziś do naszej szkoły zawitali aktorzy z Teatru Lalek TOMCIO z Białegostoku, ze swoimi wspaniałymi lalkami i dali przedstawienie pt. ,,Czterej muzykanci z Bremy”. Ta słynna baśń braci Grimm opowiada o losach zwierząt wyrzuconych z domu na stare lata, kiedy już stały się wysłużone i nikomu niepotrzebne. Dzieci poznały również los chłopca, który był na służbie u kowala, a że za dużo jadł, również został wyrzucony. Z przejęciem śledziły losy bohaterów. Na szczęście opowiadanie dobrze się skończyło - wszystkie znalazły miejsce u dobrych ludzi. Głównym przesłaniem spektaklu było propagowanie współpracy, bezinteresownej przyjaźni, wspólne dążenie do wyznaczonego celu, pomoc potrzebującym w biedzie. Wartości te - zawsze nieprzemijające i godne naśladowania przez dzieci i młodzież były zaprezentowane w dostępny i atrakcyjny sposób. Spektakl okazał się bardzo efektowny, obfitujący w kolorowe dekoracje i ciekawe postaci. Wywołał w widzach nieukrywane zainteresowanie, skupienie i radość.

  Zobacz album fotograficzny

 • Dzień Języka Ojczystego
  21.02.2018

  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został ogłoszony przez UNESCO w 1999 roku. Jego ideą jest zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na bogactwo różnorodności językowej świata. Z tej okazji klasa VI zaprezentowała na apelu wiersze znanych polskich poetów, dotyczące roli języka w kulturze i historii narodu.

  Zobacz album fotograficzny

 • Walentynki
  13.02.2018

  Walentynki w naszym Przedszkolu to sposób na okazywanie sobie uczuć i nazywania ich. To dzień, w którym obdarowujemy się kartką czy liścikiem. W tym dniu bawiliśmy się walentynkowo - czerwone stroje, konkursy, zabawy przy muzyce i słodkie prezenciki. Wszystkim ten dzień bardzo się podobał i szkoda, że jest tylko raz w roku.

  Zobacz album fotograficzny

 • Uczniowie koła teatralnego na scenie Domu Kultury w Łęczycy

  W dniu 09.01.2018 roku najstarsi członkowie koła teatralnego, czyli uczniowie klasy VII wzięli udział w XXIII Powiatowych Konfrontacjach Artystycznych Szkół. Zaangażowanie młodzieży w zajęcia pozalekcyjne i kilkutygodniowy trud przygotowań do pantomimy o bohaterach mitologii greckiej: Pigmalionie i Galatei zakończył się sukcesem, ponieważ zdobyliśmy drugie miejsce, a przecież był to debiut naszych uczniów na scenie Domu Kultury w Łęczycy. Dość zaskakujący okazał się fakt, że wygraliśmy  z utalentowanymi gimnazjalistami z klasy innowacyjnej, którzy już nie pierwszy raz brali udział w konkursach teatralnych. Opiekunka grupy (paradoksalnie również opiekunka grupy konkurencyjnej) żartuje, że wygrała „sama z sobą”. A uczniowie obydwu szkół? Jak to bywa z młodzieżą- szybko się zaprzyjaźnili…  Pozostali członkowie koła (uczniowie z klas IV-VI) również wzięli udział w tym ważnym kulturalnym wydarzeniu, ale tym razem jako widownia. Mogli obejrzeć sztuki  innych szkół m.in.  z Piątku, Łęczycy czy Siedlca i nie tylko zdobywać nowe doświadczenia teatralne, ale i sporo się nauczyć, ponieważ tematyka spektakli dotyczyła aktualnych problemów np. uzależnień, przemocy w sieci, a także klasyki literatury i wydarzeń historycznych.

  Zobacz album fotograficzny

 • BADANIE WZROKU

  ZAPRASZAMY NA BADANIE WZROKU I POMIAR CIŚNIENIA ŚRÓDGAŁKOWEGO

  (PROFILAKTYKA JASKRY)

  certyfikat_2017.pdf

   

                             W dniu: 14.02.2018 w NZOZ „MEDAR” w Leźnicy Małej 27B                              
  w godzinach
  od 08:00 do 10:00 odbędą się  
  badania wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego

  dla mieszkańców gminy.

  Zapisy telefonicznie (24)721-18-24

  Koszt badania komputerowego 5 zł

  Koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego 10 zł (badanie dodatkowe)

  Zapisy prowadzone będą do dnia 14.02.2018

  Podczas badania istnieje możliwość zapisania się na konsultację okulistyczną oraz zamówienia okularów korekcyjnych.

  Badanie przeznaczone jest dla osób dorosłych. (powyżej 16-go roku życia)

   

  Serdecznie zapraszamy 

  OKO-LUX sp. z o.o.  

                                                                     

 • Uzależnienia- nie bądź obojętny!
  26.01.2018

  Dziś ogłoszono wyniki konkursu realizowanego w ramach promocji zdrowego stylu życia, trzeźwości oraz promowania postaw prozdrowotnych. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VII. Każda klasa w ramach zadania wykonała prezentację multimedialną. Ocenie podlegała poprawność merytoryczna i językowa, kreatywność i oryginalność prezentowanych treści. Laureatem konkursu została klasa czwarta, która wygrała zestaw komputerowy. Sprzęt zainstalowany zostanie w klasopracowni języka angielskiego. Materiały konkursowe w formie prezentacji zostaną wykorzystane podczas godzin do dyspozycji wychowawcy, przedmiotów: biologia, przyroda, wychowanie do życia w rodzinie i będą stanowiły materiał do do poszerzania wiedzy z zakresu profilaktyki.

 • Zimowe zabawy bez obawy

  W dniu 26 stycznia 2018 roku ogłoszono wyniki konkursu plastycznego odbywającego się w ramach zajęć opiekuńczo-wychowawczych świetlicy szkolnej. Jego celem było propagowanie zasad bezpiecznego zachowania podczas ferii zimowych, przestrzeganie przed przebywaniem w niedozwolonych miejscach, głównie zamarzniętych zbiornikach wodnych, a także rozwijanie uzdolnień plastycznych uczniów. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. W kategorii klas I-III laureatami zostali:Alicja Łanocha, Eliza Saganiak i Bartosz Chwiała. W klasach IV-VII zwyciężyli: Bartosz Granosik, Hubert Saganiak i Martyna Twardowska. Wyróżniono prace: Julii Cerk, Dawida Andrysiaka, Zuzanny Andrzejczak, Małgorzaty Wnuk i Julii Święckiej. Gratulujemy.

  Zobacz album fotograficzny

 • Spotkanie ze sztuką
  24.01.2018

  Dziś przedszkolaki i uczniowie klas I-V obejrzeli w teatrze Arlekin w Łodzi spektakl  "Piękna i Bestia", który  jest powiastką Gabrieli Barbot de Villeneuve "L'historie de la Belle et la Bete" z roku 1740. Spektakl grany był w niezwykle rzadkiej technice marionetkowej, której trudność polegała na animowaniu lalek zawieszonych na dwumetrowych niciach. "Piękna i Bestia" to sztuka pouczająca. Chwali cnoty trwalsze niż uroda, elegancja i bezduszny rozum, a kładzie akcent na dobroć i miłość - uczucia coraz rzadziej akcentowane w dzisiejszym zabieganym świecie.

  Spotkanie ze sztuką - Obrazek 1   Spotkanie ze sztuką - Obrazek 2   Spotkanie ze sztuką - Obrazek 3 

 • Kocham Cię Babciu, kocham Cię Dziadku!

         "Każda Babcia była małą dziewczynką. Każdy Dziadek biegał kiedyś za piłką.
         Chodzili do szkoły,  potem dorastali. Mieli piękne marzenia, ciężko pracowali.
         Wychowali swoje dzieci ... A czas leci, leci, leci...
         Dzisiaj na pociechę mają, wnuki, które Ich kochają."


  Dzień Seniora obchodzony jest w naszej szkole od wielu lat. Uroczyste spotkanie dzieci ze swoimi dziadkami odbyło się 19 stycznia. Starsze i młodsze przedszkolaki oraz dzieci z klas młodszych wierszem, piosenką oraz tańcem starały się pokazać jak ważnymi osobami w ich życiu są babcie i dziadkowie. Nie zabrakło upominków od kochanych wnucząt i słodkiego poczęstunku, który przygotowali rodzice. Uroczystość uświetnił występ muzyczno-wokalny jednego z rodziców.

  Zobacz album fotograficzny

 • WOŚP
  12.01.2018

  Już w najbliższą niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 26. raz! Uczniowie naszej szkoły włączają się w akcję każdego roku. Również w tym, zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy, której celem bedzie pozyskiwanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". W naszej szkole akcja trwa juz od czwartku. Każdy oddział szkolny i przedszkolny zliczytował na rzecz orkiestru upieczone przez siebie babeczki i ciasteczka. Z inicjatywy SU, w ramach zajęć swietlicowych, została zorganizowana dyskoteka dla wszystkich uczniów naszej szkoly. Jak się okazało, to przełomowy rok, bo z rekordemWOŚP - Obrazek 1😀 Zebraliśmy 5248,07 !! WOŚP - Obrazek 2WOŚP - Obrazek 3 Gratulujemy i serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszom WOŚP - Obrazek 4😊

  Zobacz album fotograficzny

 • INFORMACJA O ZIMOWISKACH
strona: