Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej

Logowanie
 • Koncert muzyczny
  19.10.2017

  W dniu dzisiejszym odbyła się w naszej szkole kolejna, profesjonalna lekcja muzyki, poprowadzona przez pracownika Filharmonii Łódziej i zaproszonych przez niego gości. "Zatańcz ze mną" - to przewodnie hasło spotkania z uczniami i przedszkolakami, podczas którego rozbrzmiewały dźwięki muzyki rozrywkowej. Uczestnicy koncertu poznali budowę i brzmienie instrumentów muzycznych: klarnetu i trąbki. Dzięki jego interaktywnemu charaterowi, dzieci brały udział w konkursach na: "najładniejszy dźwięk" i "najładniejszy taniec".

  Zobacz album fotograficzny

   

 • Odwiedzamy stolicę
  17.10.2017

  W dniu 17 października 2017 roku odbyła się wycieczka do Warszawy zorganizowana przez biuro Senatora Przemysława Błaszczyka. Uczestniczyli w niej nasi uczniowie wraz z nauczycielami oraz pracownicy biura. Pierwszym etapem wycieczki był Sejm i Senat. Tutaj uczniowie dowiedzieli się o funkcjonowaniu współczesnego parlamentu oraz zapoznali się z obowiązkami, prawami i pracą parlamentarzystów. Kolejnym punktem była Telewizja Polska, w której wycieczkowicze zobaczyli studia telewizyjne oraz muzeum. Ostatnim miejscem zwiedzania był Zamek Królewski. Uczniowie zobaczyli tam część muzealną: sale i komnaty królewskie oraz obejrzeli projekcję filmową dotyczącą historii zamku. Dziękujemy za wspólną wycieczkę.

  Zobacz album fotograficzny

 • Dla Rodziców
  16.10.2017

  Moduł Dla Rodziców został zmodyfikowany

 • Spotkanie z filmem
  12.10.2017

  Dziś dzieci z oddziału przedszkolnego 3,4,5 - latków wybrały się na wycieczkę do kina "Górnik" w Łęczycy. Tam obejrzały animowany film przygodowy pt. "Pony". Bohaterowie przeżyli wiele emocjonujących i zabawnych perypetii i po raz kolejny udowodnili małym widzom, że przyjaźń to magia! Wycieczka wzbogacila dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia.

  Zobacz album fotograficzny

 • Historia, tradycja i kultura ...

  W dniu 12 października 2017 roku odbyła się w naszej szkole prelekcja historyczna w trakcie, której uczniowie mieli możliwość poznać najważniejsze informacje o Polsce i jej tradycjach. Na zkończenie uczniowie mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia: chłopcy - w stroju żołnierskim, dziewczynki - w stroju sanitariuszki.

  Zobacz album fotograficzny

 • W królestwie Szkołolandii...
  13.10.2017

  W dniu dzisiejszym 17 pierwszoklasistów zdało pomyślnie "egzamin" przeprowadzony przez króla Ołówkosa i jego świtę. Dzieci wykazały się wieloma umiejętnościami i wiedzą "odwiedzając" kolejno: Krainę Recytacji, Muzyki, Geograficzno - Przyrodniczą, Grzeczności i Krainę Ruchu Drogowego. Zdany  "egzamin"  i złożenie ślubowania stały  się przepustką do uzyskania miana ucznia Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Dorota Góralska w obecności rodziców, pana wójta, rady pedagogicznej i całej braci szkolnej. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki od wychowawcy, rodzice zaś przygotowali słodki poczęstunek.

  Niech zdobywanie wiedzy w tej szkole, stanie się dla Was wspaniałą przygodą, poznaniem siebie i swoich zainteresowań, okazją do znalezienia wielu przyjaciół. Pamiętajcie, że ten czas to moment,  w którym każdy z Was staje się tym, kim chce zostać. Nie zmarnujcie go!      (wychowawca klasy - E.Ceglarska)   

  Po uroczystym ślubowaniu odbyła się inscenizacja z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w wykonaniu uczniów klasy siódmej, którzy wcielili się w role nauczycieli  i w zabawny sposób przedstawili wdrażane w tym roku szkolnym zmiany w oświacie. Nie zabrakło życzeń, pozytywnych emocji i wzruszeń. Były też nagrody dla pracowników szkoły wręczone przez Panią Dyrektor Dorotę Góralską oraz Pana Jacka Rogozińskiego - wójta Gminy Łęczyca. Pani Dyrektor odczytała wszystkim zgromadzonym list Rzecznika Praw Dziecka - Pana Marka Michalaka.

  "Wszyscy nasi kochani nauczyciele dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele. Za naukę, za trud jaki jest wkładany przeogromny bukiet życzeń dziś składamy. Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące. Jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na naszej polskiej łące...."

  Zobacz album fotograficzny

   

 • Spotkanie ze sztuką
  11.10.2017

  „Gdy źle Ci, pamiętaj, na gorsze momenty oszczędzaj łzy”.

  Dziś odbyło się przedstawienie dla dzieci pt. „Kot w butach”, w wykonaniu aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych KRAK-ART z Krakowa. Spektakl przeplatany muzyką przeniósł młodego widza w baśniową atmosferę a jego interaktywny charakter pozwolił dzieciom wspaniale się bawić i wczuć w rolę aktora. Przesłanie baśni - to zwrócenie uwagi na znaczenie przyjaźni,  szacunku i odpowiedzialności. Humorystycznie potraktowane są perypetie tytułowego bohatera, któremu udaje się wyjść cało z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym.

  Zobacz album fotograficzny

 • Kręci nas bezpieczeństwo...
  06.10.2017

  W dniu dzisiejszym pierwszoklasistów odwiedził asp. Krzysztof Szewczyk, funkcjonariusz drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy. Policjant przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa na drogach. Uświadomił, jak ważna jest znajomość i konieczność przestrzegania podstawowych zasad ruchu drogowego, która obowiązuje także najmłodszych jego uczestników. Funkcjonariusz zadawał również dzieciom pytania dotyczące ich zachowań na drodze w różnych sytuacjach. Pierwszaki chętnie odpowiadały, wykazując przy tym, że podstawowe przepisy ruchu drogowego nie są im obce. Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały w prezencie kolorowe odblaski. Tego dnia Pan policjant odwiedził również dzieci z młodszego oddziału przedszkolnego.

  Zobacz album fotograficzny

 • Dzień Chłopca w przedszkolu
  "Każdy przedszkolak dobrze wie,że kiedy wrzesień kończy się, od najmłodszego,aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Chłopaka!"
  Pod takim hasłem 29 września dzieci z oddziałow przedszkolnych świętowały Dzień Chłopca. W tym dniu dziewczynki i panie złożyły chłopcom najlepsze życzenia. Nie zabrakło również zabaw i pląsów przy muzyce. Po licznych konkursach i tańcach czekały niespodzianki i słodki poczęstunek.

   

 • WIRTUOZ 2017

  Regulamin Regionalnego Konkursu Interpretacji Muzycznej w Łęczycy - kliknij na poniższy link.

  doc01004920171005064901.pdf

 • Wycieczka do Łęczycy
  29.09.2017

  Dziś uczniowie klas młodszych wybrali się do Kina Górnik w Łęczycy na film pełnometrażowy, w nowej animacji przygodowej, LEGO  NINJAGO. Rodzice ufundowli również swoim pociechom popcorn i coca-colę. Wyjazd odbył się z okazji Dnia Chłopca.

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  29 września uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji głośnego czytania tekstów literackich. Przeczytano wiersz pt."Lokomotywa" J.Tuwima. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem piosenki "Jedzie pociąg z daleka..."

  Zobacz album fotograficzny

 • Wycieczka do Łęczycy

  27 września klasy 4-7 uczestniczyły w wycieczce do Łęczycy. Pierwszym punktem programu było kino "Górnik", gdzie uczniowie obejrzeli film pt."Tarapaty". Nastepnie udali się na cmentarz, aby zapalić znicze na grobach polskich żołnierzy, którzy polegli podczas II wojny światowej. Na koniec była pizza z okazji zbliżającego Dnia Chłopaka.

   

 • "Ciao, Hola, честь, Guten Morgen, Hello i Bonjour"

  J. W. Goethe powiedział, że ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem. 26. września jest ustanowionym przez Radę Europy świętem języków obcych, znanym pod nazwą Europejski Dzień Języków Obcych. Propagujemy w tym dniu języki obce, obowiązujące w Europie, wskazujemy na ich przydatność i potrzebę uczenia się. W naszej szkole uczniowie klas I-VII uczestniczyli we wspólnej lekcji języków obcych. Wcześniej losowali odpowiedni kraj. Każda klasa miała za zadanie przygotować plakat, prezentację multimedialną oraz nauczyć się kilku wyrażeń w danym języku. Mali poligloci uczyli się witać. Ciao, Hola, честь, Guten Morgen, Hello i Bonjour - zabrzmiało głośno na sali gimnastycznej. Społeczności szkolnej bardzo przypadł do gustu Dzień Języków Obcych. Z pewnością za rok go powtórzymy!

  Zobacz album fotograficzny

 • Niech żyją Przedszkolaki!

  20 września obchodzimy Olnopolski Dzień Przedszkolaka. Jego celem jest dostarczenie dzieciom okazji do świętowania, wesołej zabawy, czerpania radości z bycia przedszkolakiem, wdrażanie do aktywnego organizowania i uczestniczenia w zabawach, aktywowanie dziecięcej wyobraźni i twórczej ekspresji ruchowej. Kolorowy Dzień Przedszkolaka w naszych oddziałach rozpoczął się od powitania każdego dziecka i wręczenia mu balonika. Od rana rozbrzmiewała wesoła muzyka a dzieci chętnie brały udział w zabawach: „Skrzynia skarbów”, „Pociąg”, „Przedszkolna sztafeta”, „Wesołe kolorowanki”, „Autoportret”, itp. Na zakończenie dnia rodzice przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek, panie zaś wręczyły swoim wychowankom Medale Przedszkolaka. Święto to  było bardzo radosne i udane.

  Zobacz album fotograficzny

 • XLII Rajd Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą
  16.09.2017

  Historycznie zaczęliśmy nasze turystyczne wędrówki. " Tropiciele przyrody" aktywnie spędzili sobotę, wędrując szlakami żołnierzy poległych w czasie Bitwy nad Bzurą. Uczniowie przeszli siedmiokilometrową trasę z Topoli Królewskiej do Tumu, podczas której poznali historię walk polskich żołnierzy we wrześniu 1939 roku.  W klasyfikacji generalnej zorganizowanych konkursów zajęli pierwsze i drugie miejsce. Jesteśmy z nich dumni. Za rok też nie zabraknie Ich na rajdzie.

  Zobacz album fotograficzny

 • Jesteśmy EKO!
  15.09.2017

  "Nie ma śmieci - są surowce",  pod takim hasłem przebiegała w tym roku Ogólnopolska Akcja  Sprzątanie Świata -Polska 2017. Z tej okazji uczniowie klas 1-7 sprzątali las w miejscowościach Zduny i Podłęże. Wyposażeni w rękawiczki ochronne i worki, wyruszyli na leśne ścieżki. Cała akcja odbywała się pod nadzorem pracownika Nadleśnictwa Poddębice, który przeprowadził z uczniami pogadankę na temat znaczenia lasu dla człowieka oraz bezpiecznego udziału w akcji. Na koniec na wszystkich uczestników czekało ognisko, gdzie dzieci miały możliwość pieczenia kiełbasek. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie niespodzianki.

  Zobacz album fotograficzny

 • Akcja - Narodowe Czytanie 2017

  Nasza szkoła przystąpiła po raz drugi do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W tym roku uczniowie z klas V-VII czytali fragmenty "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.

 • Inauguracja roku szkolnego 2017/18
  04.09.2017

  Dziś zabrzmiał pierwszy dzwonek. Pani Dyrektor serdecznie powitała radosnych i wypoczętych uczniów, a szczególnie przedszkolaków i pierwszoklasistów. Odczytała list od Minister Edukacji  skierowany do uczniów, rodziców i nauczycieli oraz zapoznała wszystkich z organizacją nowego roku szkolnego. Podczas uroczystej inauguracji obecny był kierownik Referatu Oświaty - Pan Andrzej Piłacik, który wręczył nagrodę uczniowi klasy trzeciej - Piotrowi Gąsińskiemu za wyróżnienie w konkursie "Na skrzydłach przyjaźni", organizoawanym w ramach kampanii profilaktycznej Zachowaj trzeźwy Umysł 2017. Na koniec odbyły się spotkania dzieci z wychowawcami klas.

  Zobacz album fotograficzny

 • UWAGA, UCZNIU, RODZICU... kontynuujemy zbiórkę nakrętek dla Adama

  Nasz udział w akcjach charytatywnych jest swoistym odruchem serca, pociągającym za sobą konkretne czyny zmierzające do wsparcia, udzielenia pomocy człowiekowi, który znalazł się w trudnej sytuacji życiowej.

strona: