Dziś odwiedził nas Teatr Lalek "Tomcio" z Nowego Sącza, który przedstawił spektakl pt. "Krowa kłamczucha" na podstawie bajki "Kozucha kłamczucha" J. Porazińskiej.Przedstawienie, oprócz wielu elementów humorystycznych, zawierało przede wszystkim naukę, że nie warto okłamywać bliskich i zachowywać się niegrzecznie wobec innych, a za swoje winy zawsze powinno się przeprosić.Spektakl bardzo spodobał się dzieciom, na każdej twarzy gościł uśmiech, a śmiechom nie było końca.
Pamiętamy o świętach narodowych
10 listopada uczciliśmy 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęliśmy od zaśpiewania hymnu państwowego. Aby przypomnieć społeczności szkolnej ważne fakty z historii naszej ojczyzny, uczniowie klasy siódmej przygotowali prezentację multimedialną. Pokazała ona przyczyny zniknięcia Polski z mapy Europy, bohaterskie lecz nieudane próby odzyskania wolności podejmowane przez naszych przodków oraz tę udaną, do której doszło po 123 latach niewoli - 11 listopada 1918 roku. Siódmoklasiści, chcąc zmotywować swoich młodszych kolegów do uważnego słuchania, zorganizowali konkurs wiedzy na temat prezentowanych faktów historycznych. Wzięły w nim udział trzy drużyny: uczniowie klas IV, V i VI. Jak się okazało - wiek nie był tu istotny, ponieważ dyplom i nagrodę zdobyli najmłodsi uczestnicy - czwartoklasiści. Gratulacje!
Kolejną częścią naszej uroczystości był występ szkolnego chóru. Dziewczęta przepięknie zaśpiewały między innymi: „Szarą piechotę” i „Wojenko, wojenko”. Teksty i melodie pieśni patriotycznych nie są obce naszym uczniom, a więc zachęceni przez chór i jego opiekuna - wszyscy przyłączyli się do śpiewu. Jak widać Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej wychowuje dzieci i młodzież w duchu patriotycznym.
ZAPROSZENIE
Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau zaprasza na:
1) Wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada.
2) Koncert patriotyczny “Śpiewajmy dla Niepodległej!”Komunikaty znajdują się na stronie internetowej urzędu w aktualnościach.
Pomagamy bezdomnym ...
"Nasze życie warte jest tyle, ile dobrego zrobiliśmy dla innych. Warte jest tyle, ile dostało uśmiechów, okrzyków szczęścia, zamerdań ogonem, wymruczanych piosenek i uratowanych nawet malutkich, tycich żyć." Dorota Sumińska
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy czwartej i siódmej pod opieką wychowawców odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy. Wcześniej Samorząd Uczniowski zorganizował na terenie szkoły zbiórkę suchej karmy, puszek, kocy i makaronów, które przekazane zostały na rzecz zwierząt będących pod opieką placówki. Wizyta w tym miejscu wzbudziła u uczestników wiele pozytywnych emocji, były uśmiechy, a nawet łzy wzruszenia. Uczniowie przekonali się na własne oczy, że warto pomagać. Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, rodzicom i nauczycielom za wsparcie akcji.
Spotkanie z historią i kulturą naszego regionu
6 listopada uczniowie klasy czwartej i siódmej odwiedzili Dom Kultury w Łęczycy. Podczas wizyty mieli możliwość obejrzenia wystawy "Różne barwy Łęczyckiego w architekturze, rzeźbie i stroju". Prezentowała ona zasoby Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi: tradycyjny, stylizowany łęczycki strój ludowy noszony obecnie przez członków łęczyckich zespołów folklorystycznych oraz damskie chusty kameliowe, z których słynął kiedyś region łęczycki. Miłą niespodzianką dla uczniów była wystawa malarstwa artystki Ewy Słodzińskiej, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Tkaniny i Ubioru w Łodzi. Jej wystawa prezentowana była w siedzibie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, instytucji zajmującej się edukacją osób dorosłych z terenu miasta Łęczycy. Dziękujemy kierownictwu DK w Łęczycy i Panu Sroczyńskiemu, prezesowi ŁUTW za miłą gościnę.
Konkurs "List do Taty"
W poniedziałek, 6 listopada, zostały ogłoszone wyniki konkursu literackiego "List do Taty". I miejsce zdobył uczeń klasy piatej, Hubert Saganiak, II miejsce - Bartosz Granosik ( klasa piąta ) i III miejsce - Amelia Brząkała (klasa szósta). Konkurs miał na celu m.in. zwrócić uwagę na ważną rolę ojca w rodzinie oraz propagować przykłady dobrego ojcostwa. Zorganizował go Senator Przemysław Błaszczyk. Laureatom serdecznie gratulujemy!
LECZENIE SANATORYJNE - BEZPŁATNE TURNUSY DLA DZIECI
Dodatkowe informacje można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej (u Pani Danuty Olejniczak)
lub u Dyrektora Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej.
BEZPIECZNY, ZDROWY I WZOROWY
W październiku odbył się konkurs plastyczno-literacki, zorganizowany w ramach dzialań profilaktycznych szkoły. Brali w nim udział uczniowie klas II-VII. Każda klasa miała za zadanie wykonać dowolną techniką jedną pracę zbiorową w formacie A1 i zamieścić na niej rymowankę związaną z hasłem konkursu. Radość tworzenia była doskonałym sposobem na kształtowanie właściwych postaw uczniów związanych z bezpieczeństwem, zdrowiem i odpowiednim zachowaniem. Zgodnie z kryteriami określonymi w regulaminie konkursu jury wyłoniło następujących laureatów:
klasa 5. - I miejsce
klasa 3. - II miejsce
klasa 6. - III miejsce.Pierwszy laureat otrzymał w nagrodę zestaw komputerowy z drukarką, a wszystkie klasy pamiątkowe dyplomy.
HALLOWEEN PUMPKIN
Jak co roku w naszej szkole zapanował iście Halloweenowy nastrój. W tym roku uczniowie klas I-III brali udział w konkursie "Halloween Pumpkin", który cieszy się popularnością już piąty rok. Starsi uczniowie wzięli udział w konkursie na najciekawszy kostium. Dobre nastroje towarzyszyły wszystkim przez cały dzień. Nawet najmłodsi uczniowie, czyli przedszkolaki wiedzą już, że nie takie straszne to święto jak się niektórym wydaje. Wyniki obu konkursów wkrótce
Gra terenowa "Śladami różnych odcieni szarości łęczyckiego PRL-u".
Uczniowie z klasy VII zajęli III miejsce w kategorii klas gimnazjalnych. W nagrodę otrzymali m.in. grę towarzyską "Alternatywy 4" oraz książkę pt. "Historia Polski". Siódmoklasiści musieli wykonać kilka zadań. Był więc quiz historyczny, porównywanie zdjęć starej i współczesnej Łęczycy, a także słowniczek nie używanych już dzisiaj wyrazów. Uczniowie zapoznali się również z historią kopalni. Dowiedzieli sie, gdzie znajduje się symboliczny grób Żołnierzy Wyklętych, zamordowanych w łęczyckim więzieniu w latach 1945-1956. Jedno z pytań dotyczyło kina Olimpia. Pomimo, że pogoda nie sprzyjała, była to niezwykła i ciekawa lekcja historii.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie