Dziś 50 uczniów naszej szkoły odwiedziło jedyny w Polsce prywatny ogród zoologiczny w Borysewie k/Poddębic. ZOO SAFARI stało się słynne na cały świat dzięki narodzinom 4 miotów białych lwów i 6 miotów białych tygrysów. Jego powierzchnia liczy 26 hektarów, zamieszkuje w nim 600 zwierząt z 90 gatunków. Wielką atrakcją dla dzieci były pokazowe karmienia lwów, pelikanów i foki, a także bezpośredni kontakt z łagodnymi i cierpliwymi zwierzętami, które chętnie pozwalają się głaskać, dotykać i karmić. Były to króliki, kózki miniaturki, owieczki kameruńskie , alpaki, świnki wietnamskie i osiołki. Pasjonująca lekcja zoologii odbyła się w ramach projektu "Eko- Asy zdobywają lasy".
Przedszkolaki recytują
Dziś w Gminnej Bibliotece Publicznej w Siedlcu odbył się V Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem: Moja rodzina. Celem konkursu było upowszechnianie kultury języka i budowanie więzi rodzinnych poprzez poezję. Naszą placówkę reprezentowali: Hubert Olczak, Maja Barańska, Paulina Król, Wiktoria Dobrosińska (6-latki). Dobre przygotowanie wszystkich recytatorów sprawiło jury trudny wybór. Po długich obradach wyłoniono zwycięzców. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Wielkie gratulacje dla Mai Barańskiej za zajęcie I miejsca i Pauliny Król za zajęcie III miejsca.
Bezpiecznie na wsi
Dziś odwiedzili nas przedstawiciele Placówki Terenowej KRUS w Łeczycy, którzy przeprowadzili dla uczniów, przed zblizającymi się wakacjami, szkolenie z zasad BHP. Wykorzystali do tego film animowany, przedstawiający różne niebezpieczne sytuacje w gospodarstwie rolnym. Na podsumowanie zajęć każde dziecko otrzymało książeczkę pt. "Bezpieczniewo, czyli jak uniknąć wypadków na wsi".
Edukacja ekologiczna
Dziś dla uczniów klas II-III i IV-VI odbyły się zajęcia ekologiczne pn. "Góra śmieci rośnie". Ukazały one problem śmieci, jako efekt nadmiernej konsumpcji oraz możliwości przeciwdziałania problemowi poprzez stosowanie zasady 3R (reduce, reuse, recycle). W przystępnej i działającej na wyobraźnię formie pracownik Ośrodka Działąń Ekologicznych "Źródła" przedstawił dane dotyczące ilości śmieci powstających w naszych domach oraz poprowadził z dziećmi warsztaty dotyczące zasady reuse - użyć ponownie. Zajęcia przeprowadzono w ramach projektu "Eko- Asy zdobywają lasy".
Spotkanie ze sztuką
Dziś aktorzy ze Studia Małych Form Teatralnych ART-RE w Krakowie zaprezentowali nam spektakl "Zaczarowany młynek", oparty na motywach legendy estońskiej. Przedstawienie uczy, że w życiu warto być dobrym i dzielić się z innymi nawet wtedy, gdy niewiele się posiada. Uczciwa i ciężka praca zawsze jest wynagradzana, a chytrość, skąpstwo i lenistwo zazwyczaj gubi. Barwny, interaktywny spektakl z pięknymi strojami, scenografią i oryginalną muzyką zachwycił małego i dużego widza.
Zobacz album fotograficzny
Spotkanie Samorządów Uczniowskich
Dziś przedstawicielki SU w składzie: Natalia Nawrocka, Martyna Twardowska i Nadia Pawlak uczestniczyły w XIV Forum Samorządów Uczniowskich, zorganizowanycm przez Szkołę Podstawową w Wilczkowicach. Tegoroczne hasło brzmiało: "Książka dla każdego". Podczas spotkania uczniów z 14 szkół powiatu odbyły się warsztaty edukacyjne, promujące czytelnictwo, przeprowadzone przez Panią Bogusławę Jankowską - kierownika Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. prof. T. Kotarbińskiego, Filia w Łęczycy. Za rok następne spotkanie, w nazej szkole.
DZIEŃ DZIECKA
Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym. (Charles Chaplin)
Dzisiejszy dzień przyniósł wszystkim dzieciom wiele atrakcji. Zamiast tradycyjnych lekcji odbyły się zawody sportowe, zajęcia plastyczne oraz turnieje szachowe i warcabowe. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji promującej modę na czytanie "Jak nie czytam, jak czytam". Masowe czytanie odbyło się na placu zabaw. Jak zawsze, rodzice, nie zapomnieli o swoich pociechach i przygotowali słodki poczęstunek: lody, soki i batoniki.
Biblioteka
Moduł Biblioteka został zmodyfikowany
Biblioteka
Moduł Biblioteka został zmodyfikowany
Edukacja przyrodnicza
W dniu 30 maja 2017 roku 50 uczniów naszej szkoły wybrało się na wycieczkę do Arboretum SGGW w Rogowie. Uczniowie w ramach realizacji projektu „Eko-Asy zdobywają lasy” odwiedzili jeden z najpiękniejszych ogrodów w Polsce, który jest jednostką Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Rogowie. W jego skład wchodzi również Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Na terenie przepięknego obiektu Arboretum nasi wychowankowie poznali najciekawszą i najokazalszą kolekcję drzew i krzewów Europy Środkowo-Wschodniej. Podczas edukacyjnego spaceru z przewodnikiem największe wrażenie wzbudziła kolekcja rododendronów. Kwitnące różaneczniki i azalie obserwowane przez uczniów stanowiły dla nich doskonałą lekcję biologii tych roślin. Kolejnym punktem wycieczki były zajęcia warsztatowe prowadzone przez edukatorów CEPL. Dzieci młodsze rozpoznawały organizmy zamieszkujące poszczególne warstwy lasu. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z przyrodą mogły prawidłowo pogrupować napotkane okazy. Starsi uczniowie odbyli „Spacer młodego tropiciela”. Z mapą i kompasem obliczali skalę badanego terenu, nanosili napotkane elementy na mapy, uczyli się określać w praktyce kierunki świata. Wizyta w Arboretum oraz zajęcia warsztatowe wzbogaciły wiedzę uczniów oraz utrwaliły wiadomości nabyte podczas zajęć w szkole.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie