• Akademia Bezpiecznego Puchatka

VI EDYCJA SZKOLNA

Współczesny świat oprócz wielu możliwości rozwoju, niesie ze sobą także zagrożenia, których skala jeszcze kilka lat temu była zupełnie inna. Na bezpieczeństwo dzieci czyha wiele zagrożeń: podczas drogi do szkoły, w szkole, w domu, czy w czasie zabawy. Rodzice, Nauczyciele, a także instytucje takie jak Policja, nie szczędzą starań, by chronić dzieci i zapewnić im bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Ważnym elementem tych działań jest edukacja dzieci – uświadomienie rozmaitych niebezpieczeństw oraz nauczenie, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia. „Akademia Bezpiecznego Puchatka” jest programem edukacyjnym, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas podstawowych. Został on dodatkowo rozbudowany o materiały związane z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności. W roku szkolnym  2015/2016 w szeregi „ Klubu Bezpiecznego Puchatka” wstąpiło 14 pierwszoklasistów.

Scenariusz nr 1 - JESTEŚMY BEZPIECZNI W SZKOLE I WIEMY, JAK ZACHOWAĆ SIĘ W DRODZE DO SZKOŁY.

Zobacz album fotograficzny

W grudniu w ramach „Akademii Bezpiecznego Puchatka” odbył się Tydzień Bezpieczeństwa. W związku z tym pierwszoklasiści wzięli udział w Wielkim Teście Bezpieczeństwa, który jest elementem programu.

Zobacz album fotograficzny

Scenariusz nr 2 - DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO: W DOMU, W SZKOLE, NA PODWÓRKU.

Zobacz album fotograficzny

Scenariusz nr 3 - PODRÓŻE KOSMICZNE – ROZWIJAMY WYOBRAŹNIĘ PRZESTRZENNĄ.

V EDYCJA SZKOLNA

Bezpieczeństwo dziecka jest priorytetem w naszej szkole, dlatego po raz kolejny przystąpiliśmy do udziału w programie „Klub Bezpiecznego Puchatka”. W roku szkolnym  2014/2015 w szeregi „ Klubu Bezpiecznego Puchatka” wstąpiło 14 pierwszoklasistów. Program będzie trwał od: 01.09.2014r. do 30.06.2015r. Jest programem edukacyjnym, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów (pierwszoklasistów). Przygotowany jest on przez firmę Maspex, Biuro Prewencji i Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat honorowy sprawuje Kuratorium Oświaty. Program ten pomaga dzieciom poznać zasady bezpieczeństwa obowiązujące w domu, w drodze do szkoły oraz w szkole. Dzieci i rodzice uczestniczący w tej akcji otrzymują praktyczne wskazówki dotyczące zasad bezpieczeństwa. Dzięki nim dziecko będzie umiało rozpoznać zagrożenie, bezpiecznie uczyć się i bawić. W ramach realizacji programu wszystkie dzieci otrzymały książeczki edukacyjne, które są sukcesywnie uzupełniane podczas realizacji zajęć z zakresu bezpieczeństwa. Na spotkaniu informacyjnym dla rodziców rozdane zostały ulotki informacyjne. W listopadzie 2014r. pierwszaki uczestniczyły w „Wielkim Teście Bezpieczeństwa” sprawdzającym ich wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.

III EDYCJA SZKOLNA

W roku szkolnym 2012/2013 zrealizowany został  program edukacyjny - Klub Bzpiecznego Puchatka  Wpisuje się on w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas podstawowych. Program przygotowywany jest przez firmę Maspex oraz markę Puchatek wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i nauczycielami. Jest to akcja, która uczy dzieci, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, w szkole i w domu. Patronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji oraz  Kuratoria Oświaty. 22 listopada dzieci przystąpiły do ogólnopolskiego testu wiedzy o bezpieczeństwie. Obejmował on 15 pytań w 3 aspektach - bezpieczeństwo w szkole, w domu i w drodze do szkoły.