• Zdrowo jem - więcej wiem!

• Lekcja 1., w ramach realizowanego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem!”, przebiegała pod hasłem: UCZYMY SIĘ DOBRYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH.

Cele zajęć:

1. Motywowanie dzieci do wdrażania prawidłowych nawyków żywieniowych.

2. Uczenie dzieci odpowiedzialności za wybory produktów do spożycia.

3. Wyjaśnienie dzieciom, dlaczego nie powinno się jadać niektórych produktów.

4. Uświadomienie dzieciom roli aktywności fizycznej.

Fotorelacja z zajęć trzecioklasistów:

Lekcja 2., w ramach realizowanego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem!”, przebiegała pod hasłem:

NAJLEPSZY RYSUNEK PIERWSZEGO ŚNIADANIA-KONKURS.

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, szczególnie dla dziecka. Niestety bardzo często zdarza się, że brakuje czasu oraz pomysłów, aby było ono nie tylko pełnowartościowe, lecz także atrakcyjne i smaczne. Dlatego przeprowadzono konkurs, w którym można było wykazać się kreatywnością. Zadaniem uczniów klasy trzeciej było wykonanie rysunku pierwszego śniadania – smacznego, kolorowego i zdrowego, który zapewni energię na start. Rysunek zestawu śniadaniowego wykonali na kartce z bloku formatu A4. Najlepsze prace wybrano w drodze głosowania. Wspólnie z nauczycielką ogłoszono zwycięzców i przyznano im odznaki Super Kucharki. Wszystkie prace złożono w Klasową Książkę Śniadaniową. Ochotnik wykonał okładkę. Książka Śniadaniową zaprezentowano społeczności szkolnej, a także rodzicom na zebraniu.

Lekcja 3., w ramach realizowanego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem!”, przebiegała pod hasłem:

JESTEŚMY AKTYWNI JAK MIESZKAŃCY TURKUSOWEJ PLANETY.

Cele zajęć:

1. Uświadomienie dzieciom wpływu aktywności fizycznej na stan zdrowia, prawidłowy rozwój i samopoczucie.

2. Zachęcenie dzieci do uprawiania różnych dyscyplin sportowych.

3. Zwiększanie sprawności fizycznej: rozwijanie skoczności, siły, szybkości i zręczności.

Fotorelacja z zajęć:

Lekcja 4., w ramach realizowanego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem!”, przebiegała pod hasłem:

STREFA AKTYWNOŚCI – NAJCIEKAWSZE ZABAWY W SZKOLE-KONKURS.

Kiedy pogoda nie dopisuje, czas najczęściej spędzamy w ciepłych pomieszczeniach. Nie powinna to być jednak przeszkoda do bycia aktywnym fizycznie. Trzecioklasiści zbierali pomysły na swoje ulubione gry i zabawy, które można organizować w szkole. Pytali rodziców, dziadków, w co lubili grać w dzieciństwie. Zespół zebrał wszystkie pomysły na gry i zabawy w szkole, potem je przetestował. W głosowaniu wybrał 10 najlepszych zabaw i zebrał je w Księdze Zabaw w Szkole. Pomysłami podzielił się z całą społecznością szkolną i przedszkolną.

Lekcja 5., w ramach realizowanego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem!”, to Forum Zdrowia dla Rodziców pod hasłem: DLACZEGO SPOSÓB ODŻYWIANIA DZIECI JEST SPRAWĄ BARDZO WAŻNĄ?

Była to okazja do przekazania rodzicom tej samej porcji wiedzy, którą zdobyły ich dzieci podczas realizacji zadań w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem”. Edukację przeprowadzono w ramach zaplanowanego spotkania z rodzicami. Rola nauczycielki polega na przeprowadzeniu krótkiej prelekcji oraz wydrukowaniu i przekazaniu rodzicom materiałów edukacyjnych „Jak pomóc dziecku być zdrowym?”. Dodatkowo w ramach Forum rodzice zapoznali się z dokonaniami swoich dzieci –zdjęciami, rysunkami itp. – wykonanymi w trakcie realizacji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”.

Lekcja 6., w ramach realizowanego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem!” -  DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ-

DOBRE NAWYKI.

Cel ostatniego zadania to podzielenie się wiedzą i efektami pracy.

Formy promocji:

• gazetka ścienna – piramida zdrowia
          • wystawa – Klasowej Książki Śniadaniowej, Księgi gier i zabaw,
          • Strefa Aktywności - wspólne zabawy z uczniami i przedszkolakami,
          • Prezentacja dla rodziców.