• Szanowni Rodzice!

• Rozpoczynamy rekrutację do przedszkola i klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024. Termin składania wniosków/zgłoszeń od 6 lutego do 24 lutego 2023 r. (należy dostarczyć do sekretariatu szkoły). Dokumenty można pobrać na stronie szkoły w module: Dla rodziców (zakładka - Dla uczniów i rodziców) lub w sekretariacie szkoły. Serdecznie zapraszamy.

• Kocham Cię Babciu! Kocham Cię Dziadku!

• ​​​Każda babcia była małą dziewczynką. Każdy dziadek biegał kiedyś za piłką. Chodzili do szkoły, potem dorastali. Mieli piękne marzenia, ciężko pracowali. Wychowali swoje dzieci … A czas leci, leci, leci… Dzisiaj na pociechę mają, wnuki, które ich kochają.

Te i inne słowa padły podczas corocznego, uroczystego spotkania dzieci ze swoimi dziadkami, które odbyło się 3 lutego. Przedszkolaki oraz dzieci klas młodszych wierszem, piosenką oraz tańcem starały się okazać szacunek oraz pokazać jak ważnymi osobami w ich życiu są babcie i dziadkowie. Nie zabrakło upominków od kochanych wnucząt i słodkiego poczęstunku, który przygotowali rodzice. Uroczystość uświetnił zespół muzyczno-wokalny Deja vu. Kochani, do zobaczenia za rok!

Drogie Babcie i Drodzy Dziadkowie!

Przyjmijcie i od nas życzenia najszczersze:

Zdrowia, szczęścia, pomyślności.

Niech Wam słonko zawsze świeci.

Pośród wnuków swych i dzieci!

• #twojedanetwojasprawa

• W ramach realizacji programu "Twoje Dane Twoja Sprawa", promującego ideę ochrony danych osobowych wśród młodzieży, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach, które miały na celu uświadomienie dzieciom jak ważna jest ochrona prywatności. Dzieci w formie zabawy poznały najważniejsze pojęcia związane z ochroną danych osobowych i dowiedziały się jak postępować, żeby czuć się bezpiecznie korzystając z Internetu i portali społecznościowych. W formie zabawnej gry uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące ochrony danych osobowych, a każda pomyłka oznaczała wylosowanie i wykonanie zadania specjalnego.To jeszcze nie koniec zaplanowanych w ramach projektu działań. Już niebawem uczniów czekają kolejne inicjatywy promujące hasło #twojedanetwojasprawa!

• Sensoryczne ozdoby świąteczne

• Uczniowie naszej szkoły w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami”, którego celem jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci, w miesiącu grudniu podjęli się kolejnego zadania - wykonywali „sensoryczne ozdoby świąteczne”. Kreatywności i pomysłów było co niemiara! Ozdoby piernikowe, choinki ozdabiane sznurkiem jutowym i wstążkami, bombki ozdabiane cekinami, ozdoby wykonywane techniką Powertex i decoupage, aniołki z masy solnej, kartki świąteczne i inne cuda cieszyły nasze oczy, tuż przed świętami. Zajęcia pozwoliły nie tylko rozwijać zdolności manualne, odkrywać duszę prawdziwych artystów, ale przede wszystkim stworzyć rękodzieło, które służyło później za prezent dla bliskich osób.