• Spotkanie ze sztuką

• 9 listopada dzieci z przedszkola i klas I - II były na wycieczce w teatrze Arlekin w Łodzi, na przedstawieniu „Calineczka”, które inspirowane było znaną baśnią H.Ch.Andersena.

Jest to swoista, współczesna dziecięca „ baśń drogi”, dająca dziecku przeżyć rozmaite przygody, wiodąc je przez trudne etapy jego dorastania.

Przedstawienie wspiera dzieci w odkrywaniu własnej tożsamości i wskazuje wartość podejmowania poszukiwań drzemiących w nich samych. Ciekawa gra aktorska, oprawa muzyczna, nietuzinkowe stroje i efekty sceniczne pozwoliły nam wraz z bohaterką przebyć drogę w głąb siebie, aby wydobyć to, co warto pokazać światu.

• Sensoryczny tor przeszkód

•     Miło nam poinformować, że uczniowie z klasy IV - Ala, Julka, Ksawery i Krystian przygotowali dla dzieci z oddziału przedszkolnego gry i zabawy pod nazwą „Sensoryczny tor przeszkód”. Podczas zajęć dzieci miały do pokonania tor przeszkód wykonany z różnego rodzaju faktur i elementów o tematyce jesiennej. Slalom pomiędzy dyniami, chodzenie boso po kasztanach, zagadki - to tylko niektóre aktywności, które dostarczyły naszym milusińskim świetnej zabawy, jak również aktywizacji wszystkich zmysłów. Nadmienić chcemy, że nasza szkoła przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego Projektu  Edukacyjnego „Gramy Zmysłami”, którego głównym celem jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci, wielozmysłowe poznawanie świata przez dzieci, rozbudzanie kreatywności, stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie nauki i zabawy.

• Wycieczka na farmę dyń...

• Uczniowie klas III-VIII wybrali się dziś na wycieczkę do mini zoo i na farmę dyń do gospodarstwa agroturystycznego Dobronianka. Piękne listopadowe słońce umożliwiło nam spędzenie kilku godzin na świeżym powietrzu w towarzystwie przesympatycznych zwierzaków. Pani przewodnik opowiedziała mnóstwo ciekawostek na temat lam, alpak, a nawet osiołków i wielbłądów. Mogliśmy nakarmić zwierzęta marchewką i pogłaskać ich miękkie futerka. Taka lekcja przyrody na żywo to fantastyczna alternatywa dla zajęć szkolnych! Po spacerze spędziliśmy wspólnie czas przy ognisku i zjedliśmy smaczne kiełbaski. Na koniec wycieczki nie zabrakło odrobiny ruchu i zabawy na gigantycznym dmuchańcu. Na pewno jeszcze wrócimy do Dobronianki, bo zabawa była rewelacyjna!