Uczennice klasy trzeciej - Paulina Andrysiak i Alicja Święcka zostały wyróżnione w ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim pn. "Wehikuł czasu". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wyniki kampanii ZTU 2020
Dla Rodziców
Trwa rekrutacja do naszej placówki.
Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole
Zdalny tryb nauczania nie należy do najkorzystniejszych, ale przecież lepszy taki niż żaden. Jak przebiegałaby nauka bez możliwości stałego kontaktu uczeń - nauczyciel? Pewnie nie byłoby jej wcale. Nie należy zapominać, że umożliwiają go nam najnowsze technologie, m.in. Internet. Warto więc zadbać, aby był on dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci i młodzieży, przestrzenią bezpieczną
i przynoszącą tylko korzyści.
Dzięki materiałom przygotowanym przez panią pedagog wychowawcy przeprowadzili zajęcia dotyczące właściwego zachowania w sieci. Wspólnie z wychowankami omówili zasady bezpieczeństwa i netykiety. Szczególnie dużo uwagi poświęcili zagadnieniom hejtu i cyberprzemocy. Jak wynika z rozmów i dyskusji - wiele zasad nie było nowością dla uczniów. Mimo tego jednak warto wciąż o nich przypominać i rozmawiać bez końca. Pamiętajcie o tym Drodzy Rodzice!A Ty Uczniu, zapamiętaj zasadę: szanuj innych i traktuj ludzi tak, jak chcesz, aby traktowali Ciebie! Również w sieci.
1Uczniowie klas młodszych oraz przedszkolaki również uczestniczyli w zajęciach, organizowanych w ramach DBI, podczas których uświadomili sobie, jakie zagrożenia czyhają w świecie wirtualnym oraz poznali (wskazali) sposoby bezpiecznego, kulturalnego i efektywnego korzystania z sieci. Dzięki nauce stacjonarnej pracowali w grupach a jej efektem są plakaty, które wiszą w salach lekcyjnych. Może od dziś dzieci zostaną Ambasadorami Bezpiecznego Internetu?
6
Śnieżna zima sprzyja nauce!
„Śniegożer III jest potomkiem najgroźniejszego potwora kosmity, który przebywa na Marsie. Przybył do mnie w dniu, kiedy spadł pierwszy śnieg w tym roku”.
„Mój śnieżny potwór ma na imię Zoom. Jest on tęgi, garbaty i niski. Jego prawa strona głowy jest spłaszczona. Wychodzi z niej ogromne, brązowe i zakrzywione ucho, dzięki któremu słyszy nawet najmniejszy szelest z bardzo daleka”.
Śniegożer, Zoom, Żelosław czy Szczęściarz to tylko niektóre z wymyślnych imion śnieżnych potworów zbudowanych przez uczniów klasy VI. Jak wyglądały? Wystarczy spojrzeć na zdjęcia. Naszym uczniom nie brakuje wyobraźni. Jednak budowa nietypowych bałwanów była tylko pretekstem 😉 do zadania właściwego, czyli wzorowego i samodzielnego- „bezinternetowego” opisu stworzonej postaci. Jakie były opisy? Przywołane fragmenty to tylko kropelka w morzu wyobraźni uczniów. A należy zauważyć, że dotąd pisanie nie było najmocniejszą stroną szóstoklasistów. Co się więc stało? Po prostu przyszła prawdziwa- mroźna i śnieżna zima, na którą tak bardzo czekali. Radość z zabawy na śniegu da się zauważyć między wersami wszystkich wypracowań. Warto też podkreślić, że niektórzy uczniowie wzbogacili swoje opisy własnymi, mądrymi refleksjami. Oto jedna z nich:
„Choć nasza przyjaźń nie trwała zbyt długo z racji plusowych temperatur, to była dla mnie bardzo ważna i pouczająca. Moje własne dzieło uświadomiło mi, jak ważny jest dla każdego z nas prawdziwy przyjaciel”.
No cóż! Zimo, zostań z nami jeszcze trochę! Potrzebujemy dobrych ocen😊
2
Bezpieczna droga do szkoły
W styczniu 2021roku ogłoszono wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Moja bezpieczna droga do szkoły”. Udział wzięli uczniowie z klas I-III. Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, noszenia znaczków oraz kamizelek odblaskowych. Prace uczniów, przypominają dzieciom, jak należy bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym. Laureaci:
I miejsce - Julia Niciak, kl. I
II miejsce- Szymon Rosiak, kl. III
III miejsce-Blanka Nowicka, kl. I
Życzymy dalszych sukcesów!
Powrót do szkoły!
Szanowni Państwo, od 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej, w ścisłym reżimie sanitarnym. Każde dziecko musi więc zostać wyposażone w maseczkę i przestrzegać ściśle obowiązujących w szkole procedur. Zajęcia będą odbywać się wg planu obowiązującego w trakcie nauki stacjonarnej, trwającej do 7 listopada 2020 r. Uczniowie klas IV-VIII nadal będą się uczyć zdalnie. Zmieniają się godziny odwozów: poniedziałek, wtorek (13.40), środa, czwartek, piątek (12.30). Do godzin odwozu będzie funkcjonować świetlica szkolna.
Serdeczne życzenia...
... radosnych Świąt Bożego Narodzenia w cieple rodziny, pięknie pachnącej choinki, zdrowia i energii na co dzień oraz uśmiechu i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku.
OGŁOSZENIE!
Drodzy Rodzice, możecie ubiegać się o pieniądze na zakup komputera dla swoich dzieci (rodziny rolnicze). Szczegóły na stronie ARIMR.
Profilaktyka wychowawcza
W związku z realizacją zadań z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych dla Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej na rok 2020 odbyły się dwa konkursy literackie: rymowanka- zachęcanka oraz wiersz profilaktyczny.
Pierwszy konkurs odbył się pod hasłem „Wychowawcza rymowanka” i brali w nim udział młodsi uczniowie. Celami konkursu były: promowanie kulturalnych zachowań i nawyków używania zwrotów grzecznościowych oraz uświadomienie dzieciom, jak ważna jest kultura zachowania w budowaniu relacji rówieśniczych i atmosfery w klasie, szkole, w środowisku rodzinnym i lokalnym. Oprócz realizacji głównych celów uczniowie rozwijali umiejętności literackie, ze wskazaniem na poprawność stylistyczną i językową utworu. Zadaniem uczestników było napisanie krótkiego wiersza, który w najpełniejszy sposób oddaje ideę hasła.
Konkurs na wiersz profilaktyczny odbył się pod hasłem: „Umiem mówić – NIE!” i uczestniczyli w nim starsi uczniowie. Celami konkursu były: promocja zdrowego stylu życia, trzeźwości i abstynencji poprzez upowszechnianie wzorów i postaw prozdrowotnych oraz zaangażowanie uczniów w działania profilaktyczne, propagowanie zachowań asertywnych, uświadomienie zagrożeń płynących ze spożywania różnych używek. Oprócz realizacji głównych celów uczniowie rozwijali umiejętności literackie, ze wskazaniem na poprawność stylistyczną i językową utworu. Zadaniem uczestników było napisanie wiersza, który w najpełniejszy sposób odda ideę hasła.
Zamieszczone poniżej prezentacje multimedialne są formą zastępczą finału konkursu. Forma ta została wymuszona przez obecną sytuację epidemiologiczną. Prezentacje są też dostępne na portalu społecznościowym Facebook. Publikacje zawierają cele konkursów oraz teksty rymowanek i wierszy stworzonych przez uczniów.
Wyniki jesiennych konkursów MiPBP w Łęczycy
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy w ramach projektu "Łęczyckie podróże po literaturze" zorganizaowała dwa konkursy dla dzieci i młodzieży z powiatu łeczyciego: wideo konkurs recytatorski "Jak pięknie być czlowiekiem" i konkurs fotograficzy "Moja Mała Ojczyzna - dawna i nowa - pocztówka kolaż". Wśród najlepszych recytatorów powiatu znalazł się Bartosz Chwiała, uczeń klasy piatej, zajął drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie