W dniu 18 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego klas IV-VI wzięli udział w warsztatach nt Prawa dziecka i ucznia. Spotkanie prowadzone przez opiekunów SU panią Magdalenę Galant i Joannę Sierarakowską odbyło się w związku z przypadającym 20 listopada Dniem Praw Dziecka. Przedstawiciele społeczności szkolnej poznali dokumenty, które gwarantują dzieciom przestrzganie ich praw. Głównym celem spotkania było przekazanie podstawowych wartości moralnych, takich jak godność osoby ludzkiej, poszanowanie człowieka, a także odrzucenie przemocy jako sposobu rozwiązywania konfliktów. Dzieci poznały też instytucje działające na rzecz ochrony ich praw, nabyły umiejętność obrony swoich praw i prawidłowego reagowania w przypadku ich naruszenia. Zdobytą wiedzę przekażą swoim kolegom i koleżankom na godzinie z wychowawcą.
Dzień Praw Dziecka
Nowoczesne rozwiązania w edukacji
W dniu dzisiejszym szkoła wzbogaciła się o nowe środki dydaktyczne: 2 tablice suchościeralne i 2 tablice interaktywne. Zainstalowano je w pracowni przyrodniczej i w sali edukacji wczesnoszkolnej. Miejmy nadzieję, że zakupione pomoce zwiększą efektywność nauczania i podniosą atrakcyjność wielu zajęć.
Wypadki na drogach - porozmawiajmy!
Trzecia niedziela listopada to Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.
Dzień ten to kolejna okazja do zwrócenia uwagi kierowców na potrzebę bezpiecznej i ostrożnej jazdy. W zwiazku z tym uczniowie z klasy IV i V przygotowali apel poświęcony temu zagadnieniu. Przypomnieli wszyskim o konieczności zapinania pasów, a młodszym jazdy w fotelikach. Zwrócili w nim również uwagę, że jesień i zima to czas szczególnie niebezpieczny dla poruszających się po drogach.
Wyjazd do kina
17 listopada odbyła się wycieczka do kina Cinema City w Łodzi. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas III-VI. "Przygody Tintina" to film oparty na słynnym przedwojennym komiksie. Ciekawa fabuła oraz wysoki poziom grafiki komputerowej dostarczyły wszystkim niesamowitych wrażeń.
Koncert muzyczny
W dniu dzisiejszym odbył się w naszej szkole koncert muzyczny "W krainie fletów". Uczniowie mieli możliwość poznać różne rodzaje fletów, jak również usłyszeć ich brzmienie w utworach muzycznych. Atrakcją koncertu były konkursy: muzyczne opowieści ruchowe, improwizacje muzyczne na fletach.
Góra Grosza
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły aktywnie zaangażowali się w akcję. Odpowiedzialnymi za zbiórkę monet są klasowi skarbnicy. W grudniu nastąpi wielkie liczenie...
Akademia z okazji 93 rocznicy odzyskania niepodległości
"Stać będzie kraj nasz cały, stać będzie Piastów gród, zwycięży Orzeł Biały, zwycięży polski lud."
Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu całego roku, które obchodzimy dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Z okazji tej rocznicy uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, podczas którego przypomnieli o najważniejszych wydarzeniach z historii Polski. Patriotyczny akcent tej uroczystości stanowiły biało-czerwone kotyliony, o które apelował Prezydent RP, Bronisław Komorowski, w swoim liście skierowanym do nauczycieli i uczniów wszystkich typów szkół w Polsce. Akademię zakończono wspólnym odśpiewaniem piosenki pt. "Jak długo na Wawelu".
Rajd na Orientację
W dniu 6 listopada członkowie Szkolnego Koła Turystycznego "Tropiciele przyrody" wzięli udział w II Pieszym Rajdzie na Orientację zorganizowanym przez PTTK "Ziemi Łęczyckiej", który odbył się na terenie Łęczycy. Uczestnicy sprawdzili swoje umiejętności związane z posługiwaniem się mapą i kompasem, odszukując najciekawsze miejsca i zabytki miasta. Przewodnicy czekający w wyznaczonych punktach opowiadali ciekawoski związane z Łęczycą. Uczestnicy rajdu zwiedzili min. wystawę poświęconą 850- leciu Kolegiaty w Tumie, znajdującą się w łęczyckim zamku, Kościół Ojców Bernardynów, Kościół św. Andrzeja, wystawę poświęconą zamordowanym w Łęczycy Żydom, mieszczącą się w archiwum państwowym oraz łęczycki cmentarz. Sprawdzianem zdobytej przez uzniów wiedzy był test wyboru, który zawierał 60 pytań. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać go po dotarciu na metę W klasyfikacji ogólnej "Tropiciele przyrody" zdobyli 187 punktów, zajmując piąte miejce. Słoneczna pogoda i świetne humory uczniów sprawiły, że rajd okazał się nie tylko doskonałą lekcją historii w terenie, ale i świetną formą rekreacji na świeżym powietrzu.
Szkolny konkurs plastyczny
26 października 2011 r. podczas zajęć świetlicowych odbył się konkurs plastyczny "Dary jesieni". Wzięło w nim udział 36 uczniów. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno barw jesiennego krajobrazu i poznanie darów natury, jakie występują w przyrodzie o tej porze roku. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych. Uczestnicy wykonywali prace plastyczne dowolną techniką. W kategorii dzieci młodszych zwyciężyli: 1. Adrian Królak ( kl. II ), 2. Mateusz Kubiak ( kl.II ), 3. Daria Nawrocka (kl. III ). Wśród uczniów starszych zwycięzcami zostali: Sandra Szczęsna, kl VI - I miejsce, Aleksandra Wieczorek, kl IV- II miejsce, Anna Kujawa, kl VI - III miejsce. Laureatom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!
Szkolny konkurs plastyczny
13.10.2011 r. odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny pod hasłem: "Czyste powietrze wokół nas", realizowany w ramach programu edukacji antytytoniowej pod tym samym tytułem. Brało w nim udział 18 uczniów z klas 0 - VI. Głównym celem konkursu było zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów oraz wrażliwości na szkodliwość dymu tytoniowego. Jury wyłoniło następujących laureatów: 1.Aleksandra Wojtczak - kl.I, 2.Adrian Królak - kl.II, 3.Angelika Lipowska, Weronika Tomassy - kl.V.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie