Dziś funkcjonariuszka Powiatowej Komendy Policji w Łęczycy spotkała się z uczniami klas młodszych. Policjantka rozmawiała z dziećmi o różnych aspektach bezpieczeństwa, jednak najwięcej czasu poświęciła bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Podkreśliła, że jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Przypomniała jak bezpiecznie poruszać się po drogach, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się na drodze dzieci oraz w jaki sposób ich skutecznie unikać. Dla poprawy bezpieczeństwa rozdała elementy odblaskowe.
Wizyta w Parlamencie RP
Dziś w Warszawie odbył się finał ogólnopolskiego konkursu „Obrazki z Sienkiewicza”, którego współorganizatorem był senator RP Przemysław Błaszczyk. Celem konkursu były: popularyzacja twórczości Henryka Sienkiewicza wśród dzieci i młodzieży, pogłębienie świadomości narodowej i dumy z polskości, a także wychwycenie uniwersalnych wartości obecnych w twórczości pisarza. Spośród wielu prac wyróżniono 21, a ich autorzy odwiedzili Parlament. Wśród nich znalazły się dwie uczennice z klasy piątej - Julia Święcka i Natalia Zasada. Wyniki ogłoszono w Sali Kolumnowej Sejmu, a poprzedziły je wypowiedzi wielu osób, wśród nich senatora Jana Marii Jackowskiego (inicjatora Roku Henryka Sienkiewicza) oraz niezwykłego gościa – Radcy Ambasady Iranu, który opowiedział o swoim dzieciństwie oraz o tym, jak w jego ojczyźnie czyta się książki Henryka polskiego noblisty. Wszyscy autorzy wyróżnionych prac otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Po ogłoszeniu wyników zostali oprowadzeni po Parlamencie, a w sali plenarnej Senatu mogli sami przekonać się, jak wygląda głosowanie oraz wziąć w nim udział, odpowiadając na pytania dotyczące m.in. szkoły czy przyszłości. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w następnej edycji konkursu!
Zajęcia biblioteczne
18..11.2016 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy - Oddział dla Dzieci i Młodzieży. Podczas rozmowy z panią bibliotekarką poznały bohatera z książki Marii Kownackiej – Plastusia. Dowiedziały się jak powstał i jak wyglądał oraz jakie miał przygody. Obejrzały również teatrzyk o Plastusiu i Pyzie Wędrowniczce. Przedszkolaki miały również okazję do obejrzenia innych ciekawych książek dla nich przeznaczonych.
Znam swoje prawa, nie zapominam o obowiązkach!
W dniu dzisiejszym uczniowie klas starszych uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, zorganizowanych z okazji obchodzonego w naszym kraju, 20 listopada, Dnia Praw Dziecka. Warsztaty zorganizowane przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego - p.Magdalenę Galant - miały na celu szerzenie idei poszanowania godności dziecka, jako równoprawnej istoty ludzkiej. Dzieci zastanawiały się nad tym, jakie mają prawa i dlaczego należy je przestrzegać. Wszyscy podkreślili zgodnie, że prawa: do życia w rodzinie, do nauki i do bycia bezpiecznym to kluczowe wartości, które należy zapewnić wszystkim dzieciom. Uczestnicy zaakcentowali swoje prawa poprzez wykonanie prac plastycznychj związanych z tematyką zajęć. Na podsumowanie zajęć odbył się kolorowy haapening, a z ust dzieci popłynęła piosenka "Mała Orkiestra Naszych Dni".
Edukacja regionalna
W dniu dzisiejszym uczniowie klas IV-VI zwiedzali Muzeum w Oporowie oraz Muzeum Regionalne w Kutnie. Wzięli tam udział w lekcjach tematycznych związanych z najbliższym regionem i historią drugiej wojny światowej.
Autorskie spotkanie
PROFILAKTYKA ZDROWIA
Zgodnie z harmonogramem działań profilaktycznych, 15 listopada 2016 roku, zorganizowano w naszej szkole wystawę zdrowej żywności pod hasłem: „Jem owoce i warzywa – jestem zdrów jak ryba”. Celem podjętych działań była promocja zdrowego stylu życia, trzeźwości i abstynencji poprzez upowszechnianie wzorów i postaw prozdrowotnych. Wszyscy uczniowie i przedszkolaki pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali szeroką gamę produktów, zgodnie z piramidą zdrowego żywienia. Były to: warzywa i owoce, pieczywo pełnoziarniste, makarony, brązowy ryz, kasze, płatki owsiane, mleko i przetwory mleczne, zioła, orzechy, nasiona roślin strączkowych, ryby, jaja, woda mineralna, itd.
Najpierw odbyła się prezentacja, a potem degustacja. Wszyscy zachwycali się smakiem soków warzywno-owocowych, surowych owoców, rodzimych i cytrusowych, koreczków serowo-warzywnych, miniaturowych kanapeczek z serami i ziołami. Wzrok przykuwały zwierzątka z owoców i warzyw. Dzieci podkreśliły swoją wiedzę i świadomość dotyczącą prawidłowego odżywiania poprzez prezentacje różnych ciekawostek, rymowanek i wierszyków. Wystawie przyświecały różne hasła typu: Zioła zamiast soli czy Orzeszki zamiast chipsów.
Na wystawę zdrowej żywności została zaproszona pielęgniarka szkolna – p. Aleksandra Michałowska, która opowiedziała o profilaktyce i higienie jamy ustnej. Zwróciła wszystkim uwagę na to, że właściwe szczotkowanie zębów i oczyszczanie języka to najskuteczniejsze metody utrzymania higieny jamy ustnej. Na modelu szczęki zaprezentowała właściwe szczotkowanie. Stwierdziła, że dzięki temu ograniczamy ryzyko powstania próchnicy zębów i chorób przyzębia - głównej przyczyny utraty zębów. Przypomniała również o produktach szkodliwych dla zdrowia. Miejmy nadzieję, że wszyscy wykorzystają zdobytą wiedzę do oceny własnych zachowań żywieniowych i higienicznych.
Edukacja dla bezpieczeństwa
W dniu dzisiejszym ogłoszono wyniki szkolnego konkursu plastycznego "Moja bezpieczna droga do szkoly", który stał się nieodzownym elementem upowszechniania wiedzy i wrażliwości na w/w temat. Osobą odpowiedzialną za jego przeprowadzenie była pani A. Poniszewska. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród uczniów klas mlodzsych. Wykonano prace różnorodnymi technikami. Komisja konkursowa wybrała najciekawsze z nich, wyłoniła laureatów i przyznała wyróżnienia.
I miejsce - Wiktoria Królak i Szymon Tomczewski (kl.0), Piotr Gąsiński (kl.2)
II miejsce - Maja Barańska (kl.0), Katarzyna Augustyniak (kl.1), Daniel Wyrzykowski (kl.2)
III miejsce - Jakub Andrzejczak (kl.0)Wyróżnienia: Michał Granosik (kl.0), Bartosz Chwiała (kl.1), Małgorzata Wnuk (kl.3), Klaudia Dobrosińska (kl.5), Barbara Wnuk (kl.6). Gratulujemy!
Narodowe Święto Niepodległości
„O, Polsko, święte Twe imię…”
Jesteśmy obywatelami niepodległego państwa. Cieszymy się z wolności. Pamiętamy również o tych, którym zawdzięczamy odzyskanie tej upragnionej wolności. W związku z tym, jak co roku, uczniowie z klas 4-6 przygotowali akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wysłuchaliśmy patriotycznych utworów polskich poetów, m.in. Władysława Bełzy i Janusza Szczepkowskiego. Dzieci wykonały również kilka znanych żołnierskich piosenek Legionów Polskich przy akompaniamencie Włodzimierza Dudki. Nad całością czuwała p.Ewa Jagielska-Wnuk.
„Witamy wszyscy niepodległość i Jedenasty Listopada…”
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie