• Mamo, Tato - przeczytaj!

• Niechęć do nauki u dziecka?

Dzieci mają słabe wyniki z wielu powodów: stres, lęk przed porażka, brak wsparcia …. Rzadko przez zwykłe lenistwo. Często nie wiedzą jak się nauczyć. Włącz Naukę mimo woli – jest prosta jak słuchanie radia, przyjemna i bardzo skuteczna. Zobacz radość na twarzy syna lub córki i pozwól mu się bawić. Właśnie się uczy.

Łatwiej posłuchać specjalnie przygotowanej tabliczki mnożenia albo hip – hopowej ortografii niż patrzeć ze złością w zeszyt. Klucz do sukcesu to założenie, że dzieci uczą się także, kiedy jedziemy samochodem, w drodze na zakupy, kiedy bawią się, odpoczywają, rysują, po prostu odkąd rano otworzą oczy.

Czy dopiero w szkole poznałaś słowo łyżka, garnek, zupa pomidorowa? Nie, znamy je dobrze, choć nawet nie pisaliśmy z tego kartkówki! Czy ważność iloczynu, dzielnika i ilorazu jest wyższa? Nie da się ich zjeść, ale dzięki nauce mimo woli są bardzo łatwe do strawienia.

Nauka mimo woli daje dzieciom wiedzę bez ich oporu, bo nie zabiera możliwości zabawy. Matematyka nie jest potrzebna na kartkówkę, tylko żeby kupić lizaki w sklepie, a ortografia po prostu jest śmieszna, hip – hopowa i dzięki terminarzowi pomaga pamiętać o urodzinach i basenie! A skoro można się uczyć i równocześnie układać kolekcję piłkarzy, dinozaurów i lalkę do snu –  dziwicie się, że dzieci tak lubią się uczyć? Więc odgoń pociechę od biurka i … niech się uczy.

Nauka mimo woli wykorzystuje mimowolne przyswajanie, teorię płytkiego przetwarzania i fenomen pamięci muzycznej. Daje efekty, likwidując stres dziecka związany z nauką, świetnie buduje jego własną motywację – tak łatwo się nauczyło, a przecież równocześnie rysowało pracę na plastykę.

Sprawdź Naukę mimo woli wspólnie z dzieckiem. Odczujcie razem, jakie to proste. Nie zmuszaj dziecka do nauki, zaproś je do zabawy.