• Finaliści konkursu z historii

          •        Zakończenie roku szkolnego motywuje nas do podsumowań. Rok szkolny 2021-2022, mimo problemów związanych z kontynuacją nauczania zdalnego, przyniósł naszej małej placówce ważny sukces. Przyczyniło się do niego dwoje uczniów z klasy VIII: Kinga Nowakowska i Krzysztof Kamiński. Ich zainteresowanie historią połączone z pracowitością i motywacją ze strony nauczyciela - Pani Renaty Kubiak, przyniosło sukces w postaci zdobycia tytułów finalistów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego  z historii organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Łodzi. Osiągnięte tytuły przeliczone na punkty na pewno pomogą  dostać się naszym finalistom do wymarzonych szkół średnich, zdobyta wiedza- ułatwi dalszą edukację, a przede wszystkim uczyni ich wartościowszymi ludźmi. Gratulujemy!

          • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

          •    Cieszymy się, że po dwóch latach pandemicznych obostrzeń mogliśmy wreszcie spotkać się wszyscy w sali gimnastycznej bez maseczek, że ósmoklasiści mogli zatańczyć poloneza i godnie pożegnać się z naszą szkołą.    Tak, rok szkolny 2021-2022 zakończył się. Były uroczyste przemówienia, pożegnania i podziękowania. Uczniowie każdej klasy otrzymali nagrody za wzorowe zachowanie, stuprocentową frekwencję, a przede wszystkim za wysokie wyniki w nauce. Szczególnie dużo wyróżnień otrzymali ósmoklasiści, nie tylko dlatego, że żegnali się już z naszą szkołą i nie tylko dlatego, że byli liczną grupą, ale głównie dlatego, że było tam wielu uczniów, którzy solidnie pracowali przez ostatnie lata. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a ósmoklasistom życzymy dostania się do wymarzonych szkół.

             

            "Nauczyciel na medal 2021" 

                  Tego dnia gratulacje i podziękowania zbierali nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele. I miejsce w powiecie łęczyckim, w Plebiscycie Edukacyjnym zorganizowanym przez Dziennik Łódzki, zajęła Pani Joanna Sierakowska, nasz wieloletni pracownik i otrzymała z rąk Pani Dyrektor medal. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

               Najserdeczniejsze podziękowania za 35 lat pracy złożyli Pani Elżbiecie Ceglarskiej: Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Administracji i Obsługi  naszej placówki. 

            " Życzymy Ci, aby nowy rozdział życia, który właśnie rozpoczęłaś był pełen dobrych chwil. Żyj tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy. Wypełniaj każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością. Żyj najpiękniej jak umiesz. Po swojemu. Spełniaj się...!" 

                 Nie zabrakło też życzeń i podziękowań od uczniów i rodziców.

            "Życzymy zatem pani - nam też będzie miło-
            By był czas na wszystko, na co go nie było.
            By się udawały wszelakie zadania
            I były powody do rąk zacierania.

            Niech piękne będzie dziękowanie.
            Za trud, za pracę, za cenne rady,
            Za dobroć, grzeczność i oddanie.
            Za ziarna wiedzy, wychowanie,
            Za pracy wielkie miłowanie,
            Za przykład, godny dla innych,
            W naszej pamięci pozostanie."
             

          • Poznajemy Polskę...

          • 22 czerwca 2022 r. po raz kolejny wyjechaliśmy na wycieczkę szkolną, dofinansowaną w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Tym razem zwiedziliśmy Toruń – miasto Mikołaja Kopernika i pierników. Podczas spaceru z przewodnikiem po Starym Mieście zobaczyliśmy Rynek, Dwór Artusa, Krzywą Wieżę, Kamienicę pod Gwiazdą, Pomnik Mikołaja Kopernika, Ratusz, Kościół Najświętszej Marii Panny oraz zdobyliśmy wiele cennych informacji na temat zabytków, ważnych postaci  i wydarzeń związanych z tym miastem. Walorem wycieczki było zwiedzanie Domu Mikołaja Kopernika, który jest interaktywnym muzeum, opowiadającym nie tylko historię życia astronoma i jego rodziny, ale również poruszającym kwestie m.in. życia w średniowiecznym Toruniu, związane z kosmosem, rozwojem nauki, odkryciami geograficznymi czy dążeniem ludzi do wiedzy. Kluczowym punktem naszej wycieczki był pobyt w Domu Legend Toruńskich, gdzie przeżyliśmy prawdziwą podróż w czasie do dawnego Torunia. Spotkaliśmy tam strażników legend – niezrównanych opowiadaczy, wcieliliśmy się w ich role. Wspólnie z animatorami ożywialiśmy legendy. Dynamicznie, w ruchu i z żartem doświadczaliśmy losów bohaterów legend, dzięki czemu zapadną w naszej pamięci na długo. Na zakończenie nie zapomnieliśmy o zakupie pamiątek i pysznych pierniczków. Serdecznie dziękujemy BT Opal Tour za ciekawe i bezpieczne poznawanie Polski.

          • Przygoda z Tatą

          • Już 19 czerwca w Łodzi odbędzie się gra miejska pod nazwą Przygoda
            z Tatą. Rodzinne wydarzenie wystartuje o godzinie 10:00, a start i meta
            znajdować się będą w Parku Poniatowskiego.
            
            Dzięki zabawie tegoroczny Dzień Ojca będzie wyjątkowym wydarzeniem
            dla wszystkich rodzin z dziećmi, które wezmą w niej udział. Na
            uczestników czekają zagadki, konkurencje umysłowe i sprawnościowe,
            nowe aktywności i niespodzianki to wszystko podczas kilku godzin
            bezpłatnej imprezy.
            
            Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny składające się z ojców oraz
            dzieci w każdym wieku. Do teamu mogą dołączyć również mamy. Nie
            ma ograniczeń w liczebności rodzinnej drużyny. Wszyscy, którzy
            wezmą udział w imprezie, mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i
            pamiątek oraz wezmą udział w losowaniu voucherów na weekendowy,
            rodzinny pobyt na Mazurach. Na zwycięzców czekają specjalne nagrody.
            
            Dodatkowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy do znalezienia
              na stronie https://przygodaztata.azs.pl/miasta/lodz/ [1].
            
            Planowane konkurencje na trasie gry:
            
            1. wspólne wiosłowanie na ergometrze wioślarskim
            
            2. konkurencja celnościowa rzuty do kosza
            
            3. konkurencja szybkościowa rodzinna sztafeta
            
            4. element integracji wspólne budowanie wieży/zamku z
            kartonów/skrzynek lub układanie puzzli
            
            5. element twórczy układanie wierszyka z podanymi przez organizatora
            hasłami
            
            6. konkurencja zagadkowa polegająca na rozwiązaniu zagadki związanej
            z lokalnym dziedzictwem
            
            7. konkurencja sprawnościowa przejście toru przeszkód
            
            8. konkurencja lekkoatletyczna pchnięcie kulą/piłką lekarską
            
            9. gra w golfa
            
            10. gra niespodzianka do zaliczenia wylosowane zadanie
            
            Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademickiego Związku
            Sportowego, która realizuje zadanie zlecone przez Ministerstwo Rodziny
            i Polityki Społecznej.
            
            Zapisy: https://przygodaztata.azs.pl/zapisy/ [2]
          • Rozstrzygnięcie konkursu "Śmiechu warte..."

          • Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt.: „Śmiechu warte – ilustracja do wiersza Agnieszki Frączek” został rozstrzygnięty. Konkurs skierowany był do dzieci z klas 0-III, przedszkoli i szkół podstawowych z Łęczycy i powiatu łęczyckiego a jego celem było rozwijanie zainteresowań i zamiłowań czytelniczych, promocja biblioteki w środowisku lokalnym i rozwijanie wyobraźni oraz ekspresji plastycznej dzieci. Uczestnicy konkursu zostali poproszeni o wybranie jednego z podanych wierszy i wykonanie dowolną techniką, w formacie A-4 ilustracji do jego fragmentu lub całości. Wpłynęło łącznie 65 prac konkursowych. Jury brało pod uwagę: zgodność z tematem konkursu, samodzielność wykonania, kreatywność oraz estetykę wykonania.

            Nasi laureaci, w kategorii OP-I:

            •  Nicola Bienias, kl.I - I miejsce,
            •  Antonina Pawlak, kl.I - I miejsce,
            • Zuzanna Jaszczak, kl.I -  II miejsce,
            • Tomasz Andrysiak, OP -  II miejsce.

            Konkurs został zorganizowany w ramach projektu „Łęczyckie przystanki literackie” w programie „Partnerstwo dla książki 2022” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Lekcja muzyki

          • 14 czerwca w naszej szkole odbyła się kolejna, profesjonalna lekcja muzyki pt. „ Tańczymy Breakdance. Poprowadził ją Hanusz Kowalczyk  z Agencji Artystycznej "Marrietta". Breakdance – rodzaj specyficznego i unikatowego tańca z dużą liczbą elementów siłowo-sprawnościowych, oraz kroków wykonywanych „w parterze”, czyli rękami i nogami na ziemi. W przyspieszonym kursie tańca uczestniczyli uczniowie i przedszkolaki a instruktorami byli Kuba i Bartek.

          • Poznajemy Polskę ...

          •      Po długim czasie pandemii nareszcie udało nam się wyjechać na dłużej. W dniach 8-10  czerwca  45 uczniów klas III- VIII wzięło udział w "zielonej szkole" dofinansowanej w ramach programu Ministra Edukacji  i Nauki „Poznaj Polskę”.  Były to trzy dni pełne wrażeń. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Kraków: m.in. Kościół Mariacki, Sukiennice. Collegium Maius, no i oczywiście Wawel. Na wzgórzu wawelskim przewodnicy opowiedzieli nam o zbiorach wystawy „Wawel Zaginiony”, obejrzeliśmy pozłacaną kopułę Kaplicy Zygmuntowskiej, a na dziedzińcu mogliśmy wreszcie zobaczyć arkady i krużganki, których to nazw tak trudno było nam się nauczyć na lekcjach historii. Następnie pojechaliśmy pod Kopiec Kościuszki. Tu zwiedziliśmy interaktywne Muzeum Kościuszkowskie, pokonaliśmy dość trudną trasę na szczyt kopca,  a później obejrzeliśmy figury słynnych Polaków w Muzeum Figur Woskowych. Wiemy już, gdzie swą siedzibę ma radio RMF FM. Zmęczeni pojechaliśmy do podhalańskiej wioski Murzasichle. Tu mogliśmy wypocząć w pięknym pensjonacie „Halny”. Kolejny dzień spędziliśmy w stolicy Tatr - Zakopanem. Zwiedziliśmy kaplicę na Jaszczurówce, willę Kolibę-pierwszy dom w stylu zakopiańskim zaprojektowany przez Stanisława Witkiewicza oraz cmentarz na Pęksowym Brzysku. Zobaczyliśmy Wielką Krokiew i zjedliśmy lody na słynnych Krupówkach. Starsi uczniowie spróbowali pizzy z oscypkiem, najmłodsi pięknie się prezentowali w nowo zakupionych kapeluszach-żabach😊  Trzeci dzień zielonej szkoły był nie mniej atrakcyjny niż pozostałe- 135 merów pod ziemią zwiedzaliśmy przepiękne komnaty i kaplice.  Chodzi oczywiście o Kopalnię Soli „Wieliczka”. Nie obyło się bez lizania ścian😊 Dodatkową atrakcją w Wieliczce było zwiedzanie tężni solankowych. Uczniowie pytani o to, co im się najbardziej podobało podczas tego wyjazdu - odpowiadali najczęściej: intensywność i różnorodność zwiedzanych miejsc. Miejmy nadzieję, że kolejny taki wyjazd uda się zorganizować w przyszłym roku szkolnym.

        • Wyprawka 6-latka
          • Wyprawka 6-latka

          • Zeszyty:

            • 2  16-kartkowe w trzy linie,
            • 2  16-kartkowe w kratkę,
            • notes lub zeszyt do korespondencji.

            Przybory plastyczne:

            • 2 teczki białe zwykłe lub na gumkę,
            • farby plakatowe,
            • 3 pędzle (gruby, średni, cienki),
            • plastelina,
            • blok A4 techniczny biały i kolorowy,
            • blok A4 rysunkowy biały i kolorowy,
            • papier kolorowy zwykły i samoprzylepny,
            • kredki typu „Bambino”,
            • ryza papieru ksero,
            • 2 ręczniki papierowe,
            • 2 duże pudełka chusteczek higienicznych,
            • 1 brystol biały, 1 kolorowy,
            • 2 szare papiery.

            Wyposażenie piórnika:

            • 2 ołówki HB lub B ( zatemperowane),
            • gumka ,
            • temperówka zamykana,
            • kredki ołówkowe,
            • klej w sztyfcie,
            • nożyczki z zaokrąglonymi końcami, dobrze tnące,  

            W worku do zajęć gimnastycznych:

            • strój gimnastyczny ( biała koszulka, ciemne spodenki, podpisane),
            • buty na jasnej podeszwie antypoślizgowej.

            Wszystkie rzeczy powinny być podpisane!

          • Spotkanie z myśliwym

          • W dniu 07.06.2022 r. odbyło się spotkanie z Panem Pawłem Wymysłowskim, reprezentującym Wojskowe Koło Łowieckie "Jenot" w Łęczycy. By zostać myśliwym niezbędna jest wielka pasja, odwaga i umiejętność przezwyciężania samego siebie. Dlaczego o tym wspominał Pan Paweł? Bowiem bez wielkiej pasji nie ma mowy o byciu dobrym myśliwym. Bo łowiectwo to nie tylko polowanie, to także prowadzenie gospodarki łowieckiej, to dokarmianie zwierzyny, budowa urządzeń łowieckich. To mroźne noce spędzone na ambonie, przemoknięte ubranie, bezszelestne przedzieranie się przez leśną gęstwinę. Godziny spędzone w ciszy i bezruchu czekając na zwierzynę. Podczas swobodnej rozmowy dzieci  zadawały wiele ciekawych pytań. 

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej
      • (24) 721 18 60
      • Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej Leźnica Mała 36, 99-100 Łęczyca Poland
      • Poniedziałek - 11.00 – 13.00 Wtorek - 11.00 – 13.00 Środa - 8.00 - 10.00 Czwartek - 8.00 - 10.00 Piątek - 8.00 - 10.00
  • Galeria zdjęć

      brak danych