• Plan pracy samorządu

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
          w roku szkolnym 2021/2022

Cele  Samorządu Uczniowskiego:

• Reprezentowanie interesów uczniów.
          • Działanie na rzecz społeczności uczniowskiej i obrona jej praw.
          • Uczestnictwo uczniów w samodzielnym rozwiązywaniu szkolnych problemów oraz partnerstwo w stosunkach uczniów z nauczycielami.
          • Realizacja zadań wychowawczych  i profilaktycznych szkoły.
          • Rozwijanie demokratycznych form współżycia, współdziałania  uczniów  oraz przyjmowania współodpowiedzialności za jednostkę i grupę.
          • Kształtowanie umiejętności zespołowego działania, wyrabianie samokontroli, samooceny i zdyscyplinowania uczniów.
          • Dbanie o dobre imię i honor szkoły, kultywowanie i wzbogacanie jej tradycji.
          • Kształtowanie postaw prospołecznych ze szczególnym zwróceniem uwagi na działalność charytatywną.