• aktualności

        • 18.06.2011r.  - Festyn podsumowujący projekt "Dobry start - lepsza przyszłość".

                                18 czerwca w Szkole Podstawowej w Leźnicy Małej odbył się festyn podsumowujący projekt pt. „Dobry start – lepsza przyszłość”. Projekt realizowany był we współpracy z łódzką Fundacją  Inkubator. Głównym jego celem było wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z terenów wiejskich.  Dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w wielu zajęciach pozalekcyjnych  (koło teatralne, nowoczesnych technologii (ICT), humanistyczne, przyrodnicze, taneczne, sportowe – wyjazdy na basen) oraz dodatkowych zajęciach wyrównawczych i specjalistycznych. Uczestniczyli w różnorodnych wycieczkach i w 3- dniowej Zielonej Szkole w Przyjezierzu. Ponadto, dzięki funduszom europejskim,  szkoła zyskała nowoczesny sprzęt oraz mnóstwo wspaniałych pomocy dydaktycznych. Sobotni festyn był zwieńczeniem 9- miesięcznej pracy z projektem. Przybyli na uroczystość goście, wśród których byli przedstawiciele fundacji, organu nadzorującego, dyrektorzy szkół, rodzice i okoliczni mieszkańcy mieli okazję zobaczyć efekty pracy uczniów i nauczycieli  oraz wspólnie bawić się przy muzyce i grillu. Dodatkową atrakcją pikniku był pokaz ratowniczo-gaśniczy zaprezentowany przez pracowników straży pożarnej z Łęczycy i Leźnicy Małej.

          Zobacz album fotograficzny

          02.06.2011r. -  "Zielona szkoła"

                           W dniach 30.05. - 01.06. w ramach realizacji projektu uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w "Zielonej szkole". Wycieczka odbyła się pod hasłem "Szlakiem piastowskiej kultury i początków państwa polskiego" Dzieci miały możliwość poznania kultury słowian, historię chrześcijaństwa polskiego i historię polskiego kolejnictwa. Zwiedzili zabytki: Kruszwicy, Strzelna, Gniezna i Torunia. Zwiedzili dom, w którym urodził się wybitny polski astronom Mikołaj Kopernik, poznali jego życiorys. Noclegi zapewnił ośrodek wypoczynkowy w atrakcyjnie położonej miejscowości Przyjezierze. Uczniowie poznali również różnorodny świat roślin charakterystyczny dla Wielkopolski i Kujaw. W trakcie wycieczki uczniowie uczestniczyli w plenerowych zajęciach koła przyrodniczego i ICT, fotografując obserwowaną przyrodę. Wycieczka dostarczyła  wszystkim niezapomnianych wrażeń, wzbogacając ich wiedzę na tematy historyczne i przyrodnicze.

          Zobacz album fotograficzny

          26.05.2011r. -  Wycieczka "Szlakiem ginących zawodów"
                          Tego dnia wszyscy uczestnicy projektu z klas młodszych brali udział w warsztatach garncarskich w Bolimowie k/Łowicza i wikliniarskich w Konarzewie k/Piątku. W trakcie wycieczki uczniowie odwiedzili również Łowicz, gdzie mogli obejrzeć rynek i Bazylikę katedralną NMP i św. Mikołaja. Oprócz tego podziwiali krajobraz Bolimowskiego Parku Krajobrazowego i zwiedzili skansen w Maurzycach.

          Zobacz album fotograficzny

          23.05.2011r. -  Koło ICT

                         W maju uczestnicy koła wzięli udział w zajęciach plenerowych w Tumie. Celem wyjazdu był fotografowanie Archikolegiaty pw. NMP i św. Aleksego, zbudowanej w 1161r. w miejscu istniejącego tu wcześnie opactwa Benedyktynów. Legenda głosi, że w Tumie znalazła się za sprawą diabła Boruty, który porwał ją z centrum Łęczycy i upuścił na polach nad Bzurą. Świadczyć o tym mają ślady diabelskich pazurów na ścianie wieży kościoła.Wykonane zdjęcia uczniowie zaprezentują w albumie "850 lat Archikolegiaty w Tumie". Wykonali również prezentację multimedialną.

          Zobacz prezentację

          20.05.2011r. -  Koło j. angielskiego 

                         Podczas ostatnich zajęć dzieci wysłuchały historyjki "A family picnic" w celu rozwijania umiejętności słuchania ze zrozumieniem. Poznały także zwyczaje związane z jedzeniem spożywanym przez rodziny w krajach anglojęzycznych i mieli okazję porównać życie dzieci w Angliize swoim. Wykonali również kosz piknikowy - grupa I

          Uczestnicy koła poznali dni tygodnia, uczyli się również opisywać plan zajęć używając nazw przedmiotów szkolnych w języku angielskim. Grały w domino z wykorzystaniem pojęć i nazw dotyczących dni tygodnia oraz czasowników określających czynności wykonywane w czasie wolnym. - grupa II

          Zobacz album fotograficzny

          16.05.2011r. -  Koło sportowe - basen

                          13 maja odbyły się ostatnie zajęcia w Miejskiej Krytej Pływalni "Wodnik" w Ozorkowie. Główną atrakcją tego dnia były gry i zabawy ruchowe w wodzie.

          Zobacz album fotograficzny

          13.05.2011r. -  Koło przyrodnicze  

                           W dniu 12.05.2011r. uczestnicy koła przyrodniczego i humanistycznego zwiedzili dzielnicę Księży Młyn i Pałac herbsta w Łodzi. Na terenie dawnych fabryk włókienniczych wzięli udział w zajęciach warsztatowych pt. Księży Młyn - miasto  w mieście". Uczniowie pracując z mapą tej dzielnicy wyszukiwali na terenie starych obiektów historycznych. Szczególne wrażenie na dzieciach zrobiła wizyta w pałacu właściciela fabryki, w którym obecnie mieści się muzeum sztuki. Wizyta w zabytkowych wnętrzach przeniosła uczestników wycieczki w świat minionej epoki. Spacer po stylowym ogrodzie pozwolił poznać mało znane gatunki drzew, krzewów i roślin zielonychm.in. rzadko spotykany miłorząb japoński.

          Zobacz album fotograficzny

          10.05.2011r. -  Koło sportowe - basen

                          Podczas przedostatnich zajęć na pływalni odbyło się zaliczenie podstawowych elementów nauki pływania. Były to: korek meduza, ślizg, dokładanka do kraula, otwieranie oczu pod wodą. Instruktor przeprowadził też pogadankę na temat zachowania bezpieczeństwa nad wodą w okresie wakacji.

          Zobacz album fotograficzny

          04.05.2011r. -  Koło sportowe - taniec

                               Podczas ostatnich zajęć uczestnicy ćwiczyli elementy układu tanecznego, które zaprezentują podczas festynu podsumowującego realizację projektu. Grupa I (kl. I - III) w układzie tanecznym do muzyki pop z elementami etnicznymi wykorzystuje II pozycję jazzową nóg, zejście w "demi - plie" oraz wspięcie na "releve". Grupa II (kl. IV - VI) tańczy do muzyki hip - hop. Stosuje elementy tańca współczesnego, takie jak: "contract" i "release", izolację oraz koordynację w pracy rąk i nóg.

          Zobacz album fotograficzny

           

          Życzenia

                          Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pelnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesolego Alleluja życzą Uczniowie, Dyrektor oraz Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej.

          15.04.2011r. - Zajęcia wyrównawcze z j. niemieckiego

                               Na zajęciach uczniowie powtarzali i utrwalali formy powitań i pożegnań, przedstawianie się, nazywanie hobby i zainteresowań, nazywanie członków rodzin i ich opisywanie, określanie czasu za pomocą pór roku, miesięcy, dni tygodnia i pór dnia.  Ponadto uczniowie przedstawiali krótkie scenki sytuacyjne i tworzyli krótkie wypowiedzi. Podczas zajęć wykorzystywali słowniki, ćwiczenia i plansze zakupione w ramach realizacji projektu.

          13.04.2011r. - Koło j. angielskiego  

                                Podczas zajęć koła kl. III - IV dzieci poznały nazwy pomieszczeń oraz sprzętów domowych. Uzupełniały brakujące słowa w tekście na podstawie ilustracji. Poznały struktury gramatyczne czasy Present Continuous. Uczestnicy koła kl. I - II poznały angielską wersję historyjki o Złotowłosej i trzech misiach, wykonały karty obrazowe oraz nauczyły się kluczowych słów z historyjki poprzez grę pamięciową Memory. Grały w kółko i krzyżyk z wykorzystaniem kart obrazowych przedstawiających przedmioty z historyjki.

          Zobacz album fotograficzny

          13.04.2011r. - Zajęcia wyrównawcze z matematyki

                            Na zajęciach uczniowie pracują w grupach i indywidualnie wykonując zadania dostosowane do swojego poziomu i indywidualnych możliwości. Dotychczas dzieci wykonywały zadania związane z:rachunkiem pamięciowym i pisemnym na liczbach naturalnych, rozwiązywaniem zadań tekstowych na porównywanie różnicowe i ilorazowe, zaznaczaniem i odczytywaniem liczb naturalnych na osi liczbowej, skalą i planem, obliczaniem pola i obwodu prostokąta i kwadratu, podzielnością liczb naturalnych. Na zajęciach wykorzystywane są pomoce dydaktyczne zakupione ze środków uzyskanych w ramach realizacji projektu: „Skarbczyk Matematyczny”, „Testy matematyczne dla klas IV-VI”. Bogactwo i różnorodność materiałów sprawiają, że dzieci chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach.

          22.03.2011r. - Koło przyrodnicze

                               W miesiącu marcu uczestnicy koła przyrodniczego realizują projekt  pt . "Parki narodowe w Polsce". Celem tych zajęć jest bliższe poznanie istoty tworzenia tych form ochrony przyrody, poznanie chronionych zwierząt i roślin a także osobliwości przyrody występujących w danym parku. Uczniowie pracują w grupach, samodzielnie opracowując  podane przez nauczyciela zagadnienia. Podczas realizacji projektu korzystają z albumów, encyklopedii multimedialnych zakupionych w ramach zajęć. Końcowym efektem pracy będzie opracowany przez uczniów  album i wykonane prezentacje komputerowe. Uczniowie zaprezentują też zdobytą wiedzę innym uczniom szkoły.

          Zobacz album fotograficzny

          21.03.2011r. - Koło sportowe - basen kl. IV - VI

                                 Podczas zajęć na basenie uczniowie z klas IV - VI uczą się i bawią, wykonują ćwiczenia korygujące wady postawy oraz nabywają nowe umiejętności, które pozwolą na samodzielne pływanie. Największą atrakcją jest zjeżdżalnia oraz zabawy ruchowe z wykorzystaniem różnych przyborów. W trakcie zajęć dzieci mają okazję sprawdzić swoją wytrzymałość oraz wydajność płuc.

          Zobacz album fotograficzny

          17.03.2011r. - Koło sportowe - taniec

                              W dniu 24.03.2011r. (czwartek)  zajęcia taneczne nie odbędą się.

          17.03.2011r. - Koło sportowe - basen

                              W dniu 18.03.2011r. (piątek)  wyjazd na basen dla klas I - III  i IV - VI jest odwołany z powodu niskiej frekwencji.

          14.03.2011r. - Koło humanistyczne kl. 4-6

                           Na jednym ze spotkań koła humanistycznego uczniowie poznali historię Łęczycy, sylwetki zasłużonych obywateli oraz atrakcje turystyczne miasta. Ciekawą formą zajęć były ćwiczenia ruchowo -dźwiękowo i pantomimy "Zgaduj - zgadula". Uczniowie mieli również możliwość poznać historię radia i posłuchać audycji radiowych a także zaprojektować logo rozgłośni radiowej.

          12.03.2011r. - Zajęcia wyrównawcze z j. polskiego kl. 4-6

                           Podczas kolejnych zajęć uczniowie utwalili wiadomości związane z budową zdania oraz zasadami ortograficznymi. Wykonali wiele różnorodnych ćwiczeń, w tym rebusy, diagramy i krzyżówki.

          12.03.2011r. - Koło teatralne

                            Na zajęciach koła teatralnego dzieci poznawały historię teatru. Na podstawie zdobytych wiadomości przygotowywały maski z masy popierowej i zdobiły je na wzór masek weneckich.

          Zobacz album fotograficzny

          07.03.2011r. - Koło sportowe - basen

                           Po ósmych zajęciach na basenie widać już pierwsze efekty nauki pływania. Niektórzy potrafią przepłynąć całą długość basenu (starsza grupa), młodsi pływają z płetwami.

          Zobacz album fotograficzny

          27.02.2011r. - Koło Nowoczesnych technologii ICT

                          Podczas ostatnich zajęć uczestnicy koła pracowali z programem służacym do samodzielnego tworzenia filmów animowanych. Wybierali tła, postacie bohaterów swojej bajki oraz przedmioty, które miały znaleźć się na planie. Kolejnym zadaniem młodych reżyserów było dodawanie animacji postaciom oraz niektorym przedmiotom. Ostatni etap pracy to dobór ścieżki dźwiękowej. Efekty swojej pracy uczniowie zaprezentują swoim młodszym kolegom.

          25.02.2011r. - Zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze kl. I - III

                          Na zajęciach uczniowie pracują w grupach i indywidualnie wykonując zadania dostosowane do swojego poziomu (kl. I, II, III) i indywidualnych możliwości. Dotychczas uczestnicy zajęć wykonywali ćwiczenia:

          — usprawniające analizę i syntezę słuchową wyrazów (kl. I),

          — usprawniające percepcję słuchowo  - wzrokową (kl.I),

          — grafomotoryczne (kl.I),

          — słuchowo - wzrokowe i językowe (utrwalanie poznanych liter - kl. I),

          — doskonalące technikę dodawania i odejmowania w zakresie 10 (kl.I),

          — w czytaniu - tworzenie nowych wyrazów, konstruowanie zdań z wyrazów, czytanie ze zrozumieniem, rozwiązywanie rebusów (kl. II, III),

          — w pisaniu (pisanie, uzupełnianie i przekształcanie wyrazów i zdań, kl. II, III)

          — doskonalące technikę dodawania i odejmowania w zakresie 50, 100 (kl. II, III).

          Na zajęciach wykorzystywane są zeszyty ćwiczeń i pomoce dydaktyczne zakupione ze środków uzyskanych w ramach realizacji projektu. bogactwo i różnorodność materiałów sprawiają, że dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach i chcą się uczyć.

          Zobacz album fotograficzny

          Koło sportowe - basen

                          W dniu 18.02.2011r. (piątek)  wyjazd na basen dla klas I - III  i IV - VI jest odwołany z powodu niskiej frekwencji

          11.02.2011r. - zajęcia logopedyczne

                          Na zajęciach logopedycznych uczniowie wykonywali ćwiczenia artykulacyjne usprawniające narządy mowy, ćwiczenia oddechowe i słuchowe.  Wywoływali i utrwalali prawidłową wymowę glosek szumiących (s,z,c,dz). W materiale ćwiczeniowym znalazły się wyrazy, gdzie wywoływane głoski są w nagłosie, śródgłosie i wygłosie. Podczas realizacji zajęć wykorzystano wiele pomocy dydaktycznych oraz komputerowy program logopedyczny.

          11.02.2011r. - Koło przyrodnicze

                         Na zjęciach koła przyrodniczego uczniowie mieli możliwość korzystania z zakupionego w ramach projektu telewizora LCD. Obejrzeli dwa filmy z zakresu edukacji przyrodniczej poświęcone parkom narodowym i pomnikom przyrody w Polsce. Na kolejnych zajęciach młodzi przyrodnicy utrwalili wiedzę zdobytą w czasie projekcji filmów rozwiązując testy tematyczne. Wzięli udział w quizach i zabawach integracyjnych poznając nowe pojęcia z dziedziny botaniki, zoologii i ekologii ogólnej. Wszystkie dzieci biorące udział w zajęciach przyrodniczych z utęskinieniem czekają na wiosnę, kiedy będą mogli wziąć udział w zajęciach terenowych na świeżym powietrzu.

          10.02.2011r. - Koło teatralne 

          W lutym na zajęciach koła teatralnego dzieci przygotowują inscenizacje wierszy polskich autorów. Do przedstawienia będą wykorzystane stroje zakupione w ramach realizacji zajęć. Młodzi aktorzy zaprezentują swoje umiejętności recytatorskie swoim kolegom i koleżankom z oddziału przedszkolnego.

          Koło sportowe - basen

                          W dniu 11.02.2011r. (piątek)  wyjazd na basen dla klas I - III  i IV - VI jest odwołany z powodu niskiej frekwencji

          07.02.2011r. - Koło teatralne

          Uczestnicy koła teatralnego wystawili bajkę w oparciu o baśń H. CH,. Andersena "Dziwczynka z zapałkami". Przedstawienie obejrzeli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Aktorzy byli z siebie bardzo zadowoleni, ponieważ sami tworzyli scenariusz i scenografię. Spektakl wzbudził ogólny zachwyt.

           

          Zobacz album fotograficzny

           

          Koło sportowe - nauka tańca

          Od 3 lutego 2011r. (czwartek) rozpoczynają się zajęcia nauki tańca . Szczegóły w zakładce Harmonogram zajęć.

           

          01.02.2011r. - Koło Nowoczesnych technologii ICT

                               W grudniu w ramach realizacji zajęć koła ICT  zakupiono telewizor 50- calowy i DVD. Sprzęt będzie wykorzystany do przedstawiania  młodszym kolegom wychonanych podczas zajęć prezentacji i bajek.

          Zobacz album fotograficzny

           

          Życzenia

                                                       Niechaj magiczna noc Wigilijnego Wieczoru 
                                                                przyniesie Wam spokój i radość. 
                                                     Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia 
                                                                        żyje własnym pięknem, 
                                             a  Nowy Rok 2011 obdaruje pomyślnością i szczęściem. 

                                                                                    Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia 

                                                                   życza uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej

                                                                              

          Zajęcia logopedyczne

                          17.12.2010r. - na zajęciach logopedycznych w grudniu dzieci ćwiczyły prawidłową wymowę głoski s i z w nagłosie, śródgłosie i wygłosie wyrazów. Korygowano wadliwą wymowę tych głosek w wyrazach, sylabach, zdaniach. Dzieci tworzyły również rymy z tymi głoskami, łączyły w pary pasujące do siebie obrazki, wykreślały niepotrzebne sylaby, szukały ukrytych wyrazów, rozwiążywały zagadki, słuchały opowiadania o "Zuzi i jej zabawkach, układały zakończenie tej historii.

           

          Koło teatralne

                          16.12.2010 - W ramach realizacji zajęć koła teatralnego zostało zakupionych 18 strojów - zwierzątek. Stroje będą wykorzyystywane w przedstawieniach przygotowanych przez uczestników koła teatralnego i humanistycznego.

          Zobacz album fotograficzny

           

          Koło sportowe - basen

                          15.12.2010 - Zajęcia przebiegają zgodnie z harmonogramem. Odbyło się 5 godzin nauki pływania na basenie pod kierunkiem instruktora. W czasie ich trwania uczniowie rozwijali następujące umiejętności:

          —  oswajali się z wodą (korek, meduza),

          — doskonalili wydechy do wody,

          — uczyli się pływania stylem dowolnym z wydechem do wody,

          — skakali do wody  przy pomocy przyboru.

          Nagrodą dla dzieci za zdyscyplinoweanie i aktywny udział w zajęciach był pobyt na zjeżdżalni wodnej. Przez cały czas wszystkim towarzyszył uśmiech na twarzy i wiara we własne możliwości. A to jest chyba najważniejsze.

          Zobacz album fotograficzny

           

          Koło humanistyczne kl. IV - VI ,  koło teatralne kl. I - III

                          01.12.2010r. -W listopadzie odbył się wyjazd do Teatru Arlekin w Łodzi na przedstawienie pt. "Piotruś Pan" , które należy do jednych z najciekawszych w repertuarze tego teatru. Ekspresyjna gra aktorów, liczne piosenki oraz połączenie sceny z widownią - wszystko to wywarło duże wrażenie na publiczności. Podczas przerwy uczniowie mieli możliwość zobaczyć z bliska różnego rodzaju lalki, biorące udział w spektaklach nagrodzonych na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach teatralnych. Obserwowali również efektownie zaprezentowane plakaty wykonane przez dzieci łódzkich szkół podczas warsztatów teatralnych oraz afisze z repertuaru Teatru Arlekin. Wizyta w teatrze jest zawsze ciekawym doświadczeniem dla uczniów uczęszczających na Koło humanistyczne i teatralne.

           

          Zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze kl. I - III

                          30.11.2010r. - W listopadzie ze środków EFS zakupiono zeszyty ćwiczeń oraz liczydełka dla każdego uczestnika zajęć dydaktyczno - wyrównawczych. Ćwiczenia zróżnicowane są pod względem wymagań programowych, dostosowane do wieku dzieci. Wśród zakupionych pozycji są: Metoda dobrego startu - od wierszyka do literki (kl. I), Ity będziesz dobrze pisać (kl. II, III), Wesołe dyktanda  (kl. I, II, III), Wesoła matematyka (kl. I, II, III). Ponadto zkupiono materiały dydaktyczne do pracy indywidualnej z dzieckiem, m. in. zestawy ćwiczeń do doskonalenia percepcji wzrokowo - słuchowej, rozwijania logicznego myślenia, spostrzegawczości i koncentracji uwagi. Zeszyty ćwiczeń i pomoce dydaktyczne znacznie zróżnicują, urozmaicą i uatrakcyjnią zajęcia wyrównawcze.

          Zobacz album fotograficzny

          Koło przyrodnicze kl. IV - VI

                           23.11.2010r. - W listopadzie członkowie koła uczestniczyli w zajęciach w pracowni komputerowej, gdzie wykorzystując program Power Point  przygotowali prezentację multimedialną z wycieczki do Kopalni Soli w Kłodawie. Przygotowane materiały zaprezentowali na forum szkoły, przekazując swoją wiedzę innym uczniom. Na zajęciach koła uczestnicy obejrzeli również film z zakresu edukacji przyrodniczej pt. "Ochrona zagrożonych wyginięciem rodzimych zwierząt, roślin i grzybów". Następnie odbyła się dyskusja na temat co można zrobić w najbliższej okolicy, aby chronić rodzime okazy fauny i flory. Uczniowie postanowili, że z początkiem zimy ustalą harmonogram, wg. którego będą dokarmiać ptaki. Na zajęciach koła poszerzano również swoją wiedzę poprzez rozwiązywanie testów tematycznych. Ciekawym punktem  były też zajęcia praktyczne, gdzie uczniowie przeprowadzali ciekawe doświadczenia i eksperymenty przyrodnicze.

           

          Zajęcia wyrównawcze z j. polskiego kl. IV - VI

                        18.11.2010r. - W ubiegłym miesiącu uczniowie uczestniczyli w różnorodnych ćwiczeniach doskonalących umiejętności komunikacyjne. Brali udział w grach dydaktycznych oraz krótkich inscenizacjach. Tworzyli również plansze, utrwalając w ten sposób zasady ortograficzne. W ramach realizacji projektu zostały zakupione podręczniki, ćwiczenia, testy a także materiały papiernicze.

          Koło humanistyczne kl. IV - VI

                           18.11.2010r - w październiku przeprowadzono cztery spotkania. Zajęcia dotyczyły m.in. Dnia Edukacji Narodowej, Dnia Papieskiego, a także Roku Fryderyka Chopina. Uczniowie doskonalili przede wszystkim umiejętność wypowiadania się na podany temat. Uczyli się również korzystania z różnych źródeł informacji. Urozmaiceniem spotkań były krzyżówki tematyczne, filmy i utwory muzyczne. W ramach realizacji działań koła zakupiono radiomagnetofon, albumy malarstwa, książki tematyczne, filmy, słuchowiska oraz materiały papiernicze.

          Zajęcia wyrównawcze z matematyki w kl.4 – 6.

                          17.11.2010r. - W zajęciach uczestniczy 10 uczniów. Pracujemy wg. wcześniej ustalonego planu pracy w wymiarze 1 godz. lekcyjnej tygodniowo. W październiku zakupiono materiały papiernicze i biurowe. Uczestnicy pracują indywidualnie i grupowo, wykonując karty pracy wykonane przez nauczyciela. Zadania i ćwiczenia dają możliwość wyrównywania deficytów edukacyjnych z matematyki, rozwijają logiczne myślenie i koncentrację. W ciągu minionego miesiąca dzieci doskonaliły umiejętność porównywania i zaokrąglania liczb naturalnych, odczytywały dane z diagramów oraz obliczały średnią arytmetyczną liczb. Atrakcją zajęć były gry i zabawy matematyczne.

          Koło przyrodnicze

                             Zajęcia prowadzone w ramach pracy koła związane były z wyjazdami tematycznymi uczestników do Centrum Edukacji Przyrodniczo - Leśnej w Rogowie i Kopalni Soli w Kłodawie. Uczniowie wykonali zielniki roślin zebranych w arboretum, omówili wycieczki pisząc sprawozdania, wykonali prezentacje multimedialne uczestnicząc w zajęciach w pracowni komputerowej. Uczniowie systematycznie podnoszą też swoją wiedzę z zakresu edukacji przyrodniczej poprzez rozwiązywanie testów przyrodniczych oraz udział w grach i zabawach edukacyjnych z wykorzystaniem multimediów.

            Zajęcia wyrównawcze kl I - III

                         W październiku w ramach realizacji projektu zakupiono materiały papiernicze (zeszyty, bloki, koszulki,papier ksero) i piśmienne (długopisy, ołówki, kredki, mazaki) konieczne do prowadzenia zajęć. W klasie, w której odbywają się zajęcia, wydzielono specjalny kącik do ich przechowywania. Zgodnie z założeniami pracy wyrównawczej uczniowie uczestniczący w zajęciach podzieleni są na trzy grupy wiekowe. Zajęcia rozpoczynają się zabawą integracyjną.  Następnie uczestnicy pracują w grupach lub indywidualnie wykonując karty pracy przygotowane przez nauczyciela. Zadania i ćwiczenia do wykonania dostosowane są do wieku i możliwości uczniów. W ciągu minionego miesiąca uczniowie doskonalili umiejętności grafomotoryczne i technikę czytania.

            Zajęcia logopedyczne

                          W ramach zajęć logopedycznych w paźdzerniku dokonano diagnozy logopedycznej, która pozwoliła  sprawdzić u dzieci artykulację głosek w izolacji oraz realizację głosek w wyrazach. Zbadano słuch fonematyczny, poziom analizy i syntezy głoskowej, sprawność motoryki narządów mowy (wg Kwestionariusza Badań Motoryki Artykulacyjnej). Ponadto na zajęciach usprawiano narządy artykulacyjne poprzez ćwiczenia żuchwy, warg języka, podniebienia miękkiego i policzków.

             Zajęcia koła nowoczesnych technologii ICT

                            Na zajęciach uczestnicy wykonali prezentację wykorzystując zdjęcia z wycieczki do Ogrodu Botanicznego w Rogowie. Zakupione ze środków EFS słuchawki z mikrofonami umożliwiły wzbogacenie prezentacji narracją. Efekty swojej pracy i kolegów przedstawiali na dużym ekranie.

          Zobacz album fotograficzny

           

               Wycieczka do Kopalni Soli w Kłodawie

                               W dniu 28.10.2010 r. uczestnicy koła przyrodniczego zwiedzili Kopalnię Soli w Kłodawie. Uczniowie pod opieką przewodnika zjechali szybem górniczym 600 m do wnętrza Ziemi. Pod ziemią zobaczyli m.in. kaplicę św. Kingi, salę koncertową, nieczynne już szyby i korytarze. Poznali też wiele interesujących informacji związanych z działalnością kopalni. Wizyta w kłodawskiej kopalni była dla uczestników niesamowitym przeżyciem.

          Zobacz album fotograficzny

          Rozpoczynamy naukę pływania

                           W dniu 22.10.2010r. odbyła się pierwsza lekcja w Miejskiej Krytej Pływalni "Wodnik" w Ozorkowie. Uczniowie pod kierunkiem instruktorów zaczęli przyswajać sobie podstawy sztuki pływania. Naukę rozpoczęli od utrzymywania się na wodzie, leżąc na plecach. Okazało się, że pierwszy kontakt z wodą był dla wszystkich uczestników koła bardzo radosnym przeżyciem. Bardzo ważnym elementem zajęć było poznanie regulaminu pływalni.

           

          Zobacz album fotograficzny

          Koło przyrodnicze

                              W ramach realizacji działań koła przyrodniczego zakupiono 42 calowy telewizor plazmowy i odtwarzacz DVD. Dzięki temu uczestnicy koła będą mogli wzbogacać swoją wiedzę oglądając filmy o tematyce ekologicznej.

          Nowy sprzęt w bibliotece

                   W październiku w ramach działalności koła nowoczesnych technologii ICT został zakupiony projektor multimedialny  oraz ekran na statywie. Nowy sprzęt znacznie uatrakcyjni prowadzone zajęcia. Uczesntnicy koła  będą mogli przedstawiać na forum szkoły przygotowane na zajęciach prezentacje multimedialne.

           

          Wycieczka do  Rogowa

                      W dniu 06.10.2010r. uczestnicy kół: przyrodniczego i nowoczesnych technologii ICT wzięli udział w wycieczce do Rogowa. W programie wyjazdu było zwiedzanie Ogrodu Botanicznego, Muzeum Lasu i Drewna oraz  zajęcia terenowe w Centrum Edukacji Przyrodniczo - Leśnej. Uczniowie przywieźli z wycieczki cenne okazy przyrodnicze oraz ciekawe zdjęcia.

          Zobacz album fotograficzny

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej
      • (24) 721 18 60
      • Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej Leźnica Mała 36, 99-100 Łęczyca Poland
      • Poniedziałek - 11.00 – 13.00 Wtorek - 11.00 – 13.00 Środa - 8.00 - 10.00 Czwartek - 8.00 - 10.00 Piątek - 8.00 - 10.00
  • Galeria zdjęć

      brak danych