•

20.03.2014 -  W tym dniu odbyło się uroczyste otwarcie ekopracowni. Swoją obecnością zaszczycili: wójt Gminy Łęczyca - Andrzej Wdowiak,  proboszcz parafii - ks. Zygmunt Rzetelski, przewodniczący Rady Gminy - Marian Kryszkowski, wiceprezes WFOŚiGW w Łodzi - Wiesław Łukomski, dyrektor ZOPO - Leszek Saganiak, prezes Z N P w Łęczycy - Irena Jercha oraz dyrektorzy szkół z terenu naszej gminy i zarząd rady rodziców. Warto przypomnieć, że fundusze w kwocie 40 500 zł na odnowienie i wyposażenie klasy szkoła pozyskała w konkursie organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Udział własny w kwocie 4486 zł pochodził od organu prowadzącego szkołę, Urzędu Gminy Łęczyca. Uroczystość rozpoczęła się poświęceniem pracowni przez tutejszego proboszcza oraz przemówieniem pani dyrektor Doroty Góralskiej i Wójta Gminy Łęczyca pana Andrzeja Wdowiaka. W dalszej kolejności pałeczkę przejęli uczniowie klasy trzeciej, którzy zaprezentowali przedstawienie ekologiczne pt. "Powitanie wiosny". Kolejnym punktem były prezentacje sprzętów i pomocy dydaktycznych przez uczniów klasy piątej i szóstej, którzy opowiadali o możliwościach, jakie one dają. Uczniowie zachęcali też wszystkich gości do oglądania i testowania sprzętu. Na zakończenie otwarcia „Ekolandii” czekał na wszystkich gości słodki poczęstunek.

Zobacz album fotograficzny

17.02.2014 -  Z wyposażenia Ekolandii korzystały także dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicowych oraz uczniowie klas młodszych. Były to, m.in.:

- chusta animacyjna - do zabaw integrujących grupę, ćwiczących współdziałanie, sprawność manualną, itd.
          - duży globus -  pozwolił odkryć nieznane lądy, morza  i oceany
          ;
          - mikroskop - jego przeznaczenie, oglądanie powiększonego obrazu kropli wody i kurzu.

Zobacz album fotograficzny

15.02.2014  - W  styczniu  rozpoczęto realizację Szkolnego Programu Edukacji Ekologiczno-Przyrodniczej "Dużo wiemy - przyrodę szanujemy". Edukacja  ekologiczna odbywa się głównie podczas zajęć koła ekologicznego "Eko-Asy", do którego należy trzynastu uczniów z klas IV-VI. Podczs zajęć doskonalili m.in. umiejętność wyszukiwania i filtrowania informacji przyrodniczych w sieci oraz zdobywali wiedzę w zakresie obsługi tablicy interaktywnej, wizualizera i mikroskopu. Na kolejnych zajęciach uczniowie szukali odpowiedzi na pytanie: "Czy każda woda nadaje się do picia?". Używając nowoczesnego zestawu doświadczalnego "Walizki ekobadacza" wykonali podstawowe badania parametrów wody: m.in. określali pH, twardość, zawartość fosforanów i azotanów. W książkach wyszukiwali także gatunki organizmów żywych będących bioindykatorami, czyli wskaźnikami czystości środowiska.

Zobacz album fotograficzny

6 listopada 2013 roku w naszej szkole odbył się konkurs, w którym udział wzięli uczniowie z pięciu szkół znajdujących się na terenie naszej gminy. Przyświecało mu hasło: Dużo wiemy - przyrodę szanujemy. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę rozwiązując test przyrodniczo-ekologiczny. Następnie prezentowali przygotowane wcześniej plakaty, zachęcając do odwiedzenia najciekawszych miejsc w swoim regionie. Wszyscy uczniowie posiadali wiedzę na wyrównanym pozimie, prezentacje opisujące walory turystyczno-przyrodnicze najbliższej okolicy były ciekawe. Naszą szkołę reprezentowali: Piotr Cerk z kl. VI, Szymon Kamiński z kl. V i Karolina Święcka z kl. IV.