• WF z klasą

•   Nasza placówka realizuje program WF z Klasą opracowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej przy wsparciu "Gazety Wyborczej" i portalu "Sport.pl". Działania te objęte są honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej. Program wspiera nauczycieli w rozwijaniu kultury fizycznej uczniów i przyczynia się do wypracowania pomysłów na nowoczesne i ciekawe lekcje. A wychowanie fizyczne to przecież nie tylko gry zespołowe, lecz także taniec, aerobik, joga czy turystyka piesza i rowerowa.

Po przeprowadzeniu debaty i wyboru  zadania na pierwsze półrocze: aktywne przerwy, uczniowie w kolejnych dniach przystąpili do jego realizacji. Najbardziej cieszącą się formą aktywności w trakcie przerw są ćwiczenia przy muzyce oraz tenis stołowy.

Zobacz album fotograficzny

Planujemy aktywność fizyczną, czyli przystępujemy do III edycji Programu WF z Klasą.

W dniu 9 listopada 2015 roku na terenie naszej szkoły uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem pani Emilii Zawrzykraj wzięli udział w debacie zatytułowanej "Sportowy Okrągły Stół". Celem spotkania  była rozmowa o sposobie udoskonalania zajęć sportowych i rekreacyjnych w szkole oraz decyzja, jakie zadania będą realizowane. Uczniowie wybrali dwa zadania dotyczące aktywności fizycznej: ruch na lekcjach i aktywne przerwy (I półrocze) oraz w-f poza szkołą/salą gimnastyczną (II półrocze). Decyzje podjęte, teraz pora na działania.!

Zobacz album fotograficzny

13 marca 2015 roku odbyły się szkolne zawody sportowe w halową mini piłkę nożną. W rozgrywkach wzięli udział chłopcy z klas IV-VI. Przed rozpoczęciem gry wszystkim przypomniano zasady fair-play. Spotkaniu towarzyszyła miła, a zarazem gorąca atmosfera. Na zakończenie wszyscy uczestnicy z rąk Pani Dyrektor otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zobacz album fotograficzny

W dniu 20 listopada 2014 roku uczniowie klas IV-VI wzięli udział w debacie na temat zajęć sportowych i różnych form aktywności organizowanych na terenie placówki. Wyrazili opinię na temat ćwiczeń, które uprawiają oraz zgłosili propozycje innych rozwiązań.