Aktywna Tablica Od grosika do złotówki Klub Bezpiecznego Puchatka Szklanka mleka WF z klasą Bezpieczna i przyjazna szkoła Owoce i warzywa w szkole

Realizowane programy i projekty

Szklanka mleka

Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej  od roku szkolnego 2007/2008 uczestniczy w rządowym programie „Szklanka Mleka”, który jest finansowany  ze środków Unii Europejskiej za pośrednictwem Agencji Rynku Rolnego. Celem programu jest promowanie zdrowego odżywiania poprzez zachęcanie dzieci i młodzieży do spożywania mleka i przetworów mlecznych oraz kształtowanie  trwałego nawyku konsumpcji zdrowych produktów mlecznych. Wszyscy uczniowie  mają możliwość wypicia w szkole 0,25 l mleka o najwyższej jakości. Trzy razy w tygodniu  otrzymują świeże (pasteryzowane) mleko w kartonikach. Mleko w szkole w ciągu dnia zapewnia dzieciom i młodzieży szkolnej zdrowie, ułatwia naukę i dodaje energii. Nadzór nad spożyciem mleka przez uczniów sprawują wychowawcy  i opiekunowie poszczególnych klas. W roku szkolnym 2014/2015  programem zostało objętych 90 uczniów naszej szkoły.