• Biblioteka szkolna

mieści się w wyremontowanym przestronnym pomieszczeniu. Dysponuje bogatym księgozbiorem liczącym 19170 woluminów.

Biblioteka oferuje swoim czytelnikom bogaty wybór książek, zbiorów specjalnych oraz innych dokumentów przydatnych uczniom, nauczycielom i rodzicom.  W  bibliotece obowiązuje wolny dostęp do półek, czyli czytelnicy mogą samodzielnie wybierać książki.
          Wszystkie książki ułożone są według działów, a w obrębie danego działu zastosowany jest układ alfabetyczny.

W ubiegłym roku szkolnym znacznie wzbogacony został księgozbiór biblioteki.  Dzięki realizacji projektu

„Dobry start - lepsza przyszłość”

szkoła uzyskała środki na zakup książek wykorzystywanych podczas zajęć edukacyjnych i kół zainteresowań, telewizora, DVD, ekranu oraz projektora.

W bibliotece znajduje się również czytelnia  z księgozbiorem podręcznym,
                        z którego uczniowie korzystają podczas przerw i po zajęciach lekcyjnych.