• ICIM

Zobacz obraz w pełnych rozmiarach

ICIM w naszej bibliotece szkolnej funkcjonuje od września 2006r. Powstało   ramach projektu finansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny „Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych”. Biblioteka została wyposażona w cztery komputery jako stanowiska dla czytelników, jedno urządzenie wielofunkcyjne (skaner, drukarka, kopiarka) oraz potrzebne urządzenia sieciowe.

Projekt ma na celu:

zwiększenie potencjału edukacyjnego bibliotek,

wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży niezależnie od miejsca zamieszkania i statusu majątkowego,

umożliwienie uczniom, nauczycielom i środowisku lokalnemu dostępu do Internetu poza systemem lekcyjnym, stworzenie szans na promocję szkoły i biblioteki w środowisku lokalnym.

Czytelnicy mają możliwość skorzystania z programów multimedialnych takich jak:

słowniki,

encyklopedie,

atlasy.

Szczegółowe zasady korzystania ze stanowisk komputerowych określa regulamin ICIM zamieszczony w zakładce regulaminy.

Biblioteka szkolna zaprasza
                                 uczniów, nauczycieli oraz rodziców i mieszkańców Gminy Łęczyca
                                                                do korzystania z naszego ICIM.