• Wycieczka do Wrocławia

          • 3 kwietnia 2024 r. wybraliśmy się do stolicy województwa dolnośląskiego - Wrocławia. To niezwykłe miasto, które jest popularnym miejscem turystycznym przyciąga swoją bogatą historią i wyjątkową architekturą. Pod kierunkiem przewodnika zwiedziliśmy Stare Miasto, zobaczyliśmy z bliska perły architektury i wysłuchaliśmy historii o najciekawszych zabytkach. Rynek wrocławski swoją historią sięga aż XIII wieku, kiedy to na miejscu dzisiejszego Rynku powstał plac targowy. Jego architektura to przede wszystkim wspaniały gotycki Ratusz, który jest jednym z najcenniejszych zabytków tego typu w Polsce. Mogliśmy też obejrzeć Wrocław w całej okazałości, dzięki wejściu na wieżę widokową Kościoła św. Elżbiety. Po zjedzeniu pysznego obiadu udaliśmy się do wrocławskiego ZOO, gdzie obejrzeliśmy niesamowite okazy zwierząt. Wyjazd był wspaniały i długo będziemy go wspominać.

          • Gminny konkurs matematyczny rozstrzygnięty

          • Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie dostarczone plakaty, które przekazywały w ciekawy sposób wiedzę matematyczną. Udział w konkursie wzięli udział uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej, Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu oraz Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej. Wśród uczniów naszej szkoły nagrodzeni zostali:

            - I miejsce: Anna Łuczak, Bartosz Frontczak i Blanka Nowicka - klasa 4.

            - II miejsce: Bartosz Nawrocki i Oskar Drążczyk - klasa 6. 

            - II miejsce: Kacper Gałamon i Kacper Drążczyk - klasa 4. 

            - Udział w konkursie: Jakub Nowicki i Konrad Cichecki - klasa 5 oraz Julia Niciak i Ksawery Traczyk - klasa 4. 

          • Święta tuż, tuż...

          • Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja życzą Uczniowie oraz Pracownicy szkoły.

          • W świątecznym nastroju

          • Uczniowie naszej szkoły w ramach Ogólnopolskiego Projektu  Edukacyjnego „Gramy Zmysłami” podjęli się kolejnego zadania- wykonali „sensoryczne pisanki”. Kreatywności i pomysłów było co niemiara! Dzieci ozdabiały swoje pisanki sznurkiem jutowym, wstążkami, cekinami oraz piórkami. Prace naszych milusińskich były bardzo kreatywne, natomiast samo tworzenie miało na celu wspomaganie motoryki małej, sensoryki małych dłoni, a przede wszystkim było świetną zabawą.

             

          • Wyniki konkursu -,,Stroik wielkanocny”

          • Komisja konkursowa w tym roku nie miała łatwego zadania, bowiem wszystkie prace były starannie wykonane, a ich autorzy wykazali się niebywałą kreatywnością. Uczestnicy zastosowali różnorodne techniki. Wszystkie  prace zachwycały swoją oryginalnością.  

            Celem konkursu było:

            • propagowanie tradycji  Świąt wielkanocnych;
            • stworzenie okazji do indywidualnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego wykonywania stroików wielkanocnych;
            • rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej  uczniów;
            • powrót do tradycji wykonywania stroików wielkanocnych;
            • stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych; 

            Wyniki:

            Kategoria  I.  (oddziały przedszkolne)

            I miejsce –  Genowefa Różalska

            II miejsce –  Hanna i Szymon Jadczak

            III miejsce –  Iga Sulima

            Kategoria  II.  (klasy I-III)

            I miejsce –  Martyna Jadczak

            II miejsce –  Aleksandra Nitecka

            III miejsce –  Jakub Królak

            Kategoria III.  (klasy IV-VIII)

            I miejsce – Ksawery Traczyk

            II miejsce – Michał Żydczak

            III miejsce – Bartosz Frontczak

            Wyróżnienia otrzymali: Antoni Witczak, Konrad Cichecki, Emilia Jadczak, Emilia Kłosińska,

             Weronika Andrysiak, Wojciech Nowicki.

            Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbędzie 4 kwietnia 2024r.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.

          • Propagujemy turystykę pieszą

          • 23 marca na terenie gminy Świnice Warckie odbył się XXI. rajd PTTK "Powitanie wiosny na Ziemi Łęczyckiej", w którym brali udział uczniowie naszej szkoły. Sześciokilometrowa trasa przebiegała  pośród pól i lasów. Dopisywała nam piękna pogoda, a przed dworkiem Marii Konopnickiej w Gusinie odbyły się konkursy w formie słownych i ruchowych kalamburów. Rajd skończył się na terenie Szkoły Podstawowej w Świnicach Warckich, gdzie strudzeni wędrowcy otrzymali miskę pysznej zupy i zmagali się z torem przeszkód. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie. Do zobaczenia za rok!

          • Pierwszy Dzień Wiosny – Dniem Samorządności

          • Zgodnie ze szkolnym zwyczajem, 21 marca, nie odbyły się tradycyjne zajęcia lekcyjne. Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od krótkiego apelu, w czasie którego Pani Dyrektor przekazała władzę w szkole - uczniom. Przedstawiciele klas 4-8 wcielili się w rolę nauczycieli i pracowników obsługi. Dzięki temu mogli na własnej skórze przekonać się, że praca w szkole to nie taka prosta sprawa.

            Ponadto uczciliśmy nadchodząca wiosnę ekologicznym pokazem mody. Każda klasa przygotowała fantastyczny eko-strój. Wszyscy byli zachwyceni pomysłowością i różnorodnością prezentowanych stylizacji.

            Dzień zakończyliśmy rozgrywkami piłkarskimi. Atmosfera w sali gimnastycznej była gorąca, a zawodnicy dostarczyli nam fantastycznych, sportowych emocji. Walka była wyrównana i każdy piłkarz otrzymał pamiątkowy medal.

            Nauczyciele nie zapomnieli też o kubkach smakowych swoich wychowanków. Każdy uczeń mógł zjeść pyszną opiekaną kanapkę na drugie śniadanie.

            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie! Było fantastycznie!

             

            21 marca uczniowie naszej szkoły obchodzili nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale pamiętali również o Światowym Dniu Zespołu Downa, zwanego Dniem Kolorowych Skarpetek. Święto zostało ustanowione w celu budowania tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych. Nasi uczniowie wykonali gazetkę tematyczną „Co wiesz o zespole Downa?”. Wszystkie klasy wykonały plakaty przedstawiające dwie różne skarpetki, które stanowią symbol niedopasowania genetycznego w 21. chromosomie. Tym akcentem nasi chcieli pokazać, że solidaryzują się z osobami z zespołem Downa i ich rodzinami.

          • XIII ŁĘCZYCKIE MISTRZOSTWA ORTOGRAFII ROZSTRZYGNIĘTE

          • W tegorocznej edycji Mistrzostw udział wzięło 32 uczestników, reprezentantów różnych grup społecznych Powiatu Łęczyckiego. W tym roku byli to przedstawiciele kategorii: uczniowie powyżej 14 lat, ochotnicy, nauczyciele oraz juniorzy, czyli uczniowie do 14 lat. Naszą placówkę reprezentowało trzech uczniów: A.Łanocha, B.Chwiała i J.Andrzejczak. Wyłoniono 2 Mistrzów ex aequo. Znawcą Ortografii w kategorii JUNIORZY został nasz uczeń – Bartosz Chwiała. Dziekujemy wszystkim uczestnikom za reprezentowanie naszej szkoły a Bartkowi serdecznie gratulujemy!

          • Brudne zadanie...

          • W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami” nasi uczniowie zrealizowali kolejne zadanie pod nazwą „Brudne zadanie”. Młodzi artyści świetnie bawili się podczas przygotowywania wiosennych wianków. Uczniowie wykonywali swoje pracą techniką Powertex, polegającej na utwardzaniu specjalnym, ekologicznym płynem materiałów. Kolejnym etapem prac było ozdabianie wianków za pomocą wstążek i wiosennych kwiatów. Zadanie pozwoliło naszym podopiecznym nie tylko rozbudzić ciekawość artystyczną, rozwijać talenty, ale również zgodnie współpracować ze sobą.

          • Spotkanie ze sztuką filmową

          • 12.03.2024

            Dziś uczniowie klasy pierwszej i trzeciej wybrali się do kina Górnik w Łęczycy na ciekawy i zabawny film animowany pt. „Wyfrunięci”, w którym rodzina kaczek opuszcza swój staw i udaje się w podroż po nieznanym im dotąd świecie. Po bajce wybraliśmy się do pizzerii „Kaliska” na pyszne jedzonko.

            Celem wyjazdu było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, rozwijanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz w środkach transportu, a także integracja uczniów i wzmacnianie więzi koleżeńskich.

             

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej
      • (24) 721 18 60
      • Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej Leźnica Mała 36, 99-100 Łęczyca Poland
      • Poniedziałek - 11.00 – 13.00 Wtorek - 11.00 – 13.00 Środa - 8.00 - 10.00 Czwartek - 8.00 - 10.00 Piątek - 8.00 - 10.00
  • Galeria zdjęć

      brak danych