Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej

Logowanie
 • Drodzy Rodzice!

   

  18 września 2018 roku (wtorek) o godzinie 16.00 odbędzie się zebranie
  z dyrektorem szkoły i wychowawcami.
  Serdecznie zapraszamy!

 • Akcja Narodowe Czytanie 2018

  Jak co roku, uczniowie naszej szkoły, brali udział w akcji Narodowe Czytanie. Klasa VIII zaprezentowała sylwetkę pisarza, Stefana Żeromskiego, tegorocznego autora czytanego w całej Polsce "Przedwiośnia". Natomiast fragmenty powieści, dotyczące szlanych domów i wizji przyszłej Polski odczytała klasa VII. 

  Zobacz album fotograficzny

 • Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
  03.09.2018

  Dziś zabrzmiał pierwszy dzwonek. Pani Dyrektor serdecznie powitała radosnych i wypoczętych uczniów, a szczególnie przedszkolaków i pierwszoklasistów. Odczytała list od Rzecznika Praw Dziecka skierowany do uczniów oraz zapoznała wszystkich z organizacją nowego roku szkolnego. Podczas uroczystej inauguracji obecna była Inspektor Oświaty - Pani Marta Rytczak, która wręczyła nagrody uczniom klasy pierwszej - Miłoszowi Niciakowi i Mateuszowi Kujawie, klasy czwartej - Elizie Saganiak i Julii Olczyk oraz Hubertowi Saganiakowi - uczniowi klasy szóstej - za wyróżnienie w konkursie "Autoportret", organizoawanym w ramach kampanii profilaktycznej Zachowaj trzeźwy Umysł 2018. Na koniec odbyły się spotkania dzieci z wychowawcami klas.

  Zobacz album fotograficzny

 •   3 września zabrzmi pierwszy dzwonek!
  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 o godzinie 7.40.
     Odwóz uczniów - 9.45.

  Uczniów klasy pierwszej zapraszamy wraz z Rodzicami.

 • Wyprawka do przedszkola - grupa 3,4 i 5-latki - rok szkolny 2018/2019

  Wyprawka do przedszkola:

   

  • Blok rysunkowy  techniczny ( biały i kolorowy)
  • Papier kolorowy
  • Teczka na gumkę
  • Klej wyciskany – 2 szt.
  • Nożyczki o zaokrąglonej końcówce
  • Kolorowanki - 2 szt.
  • Farby plakatowe, pędzle, plastelina
  • Obuwie zmienne z gumową podeszwą, najlepiej na rzepę w podpisanym worku
  • Podkładka do malowania farbami  i fartuszek
  • Ręczniki papierowe – 2 szt.
  • Chusteczki nawilżane,  wyciągane
  • Chusteczki higieniczne  wyciągane– 1 opakowanie
  • Strój sportowy – biała koszulka , krótkie spodenki czarne lub granatowe w podpisanym worku
  • Notesik
 • RADOSNA NIEPODLEGŁOŚĆ W NASZEJ SZKOLE

  Pamiętając o 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę, 21 czerwca zorganizowaliśmy turniej pod hasłem „Kocham Cię Polsko - u Pana Boga za piecem”, w którym rywalizowały dwie pięcioosobowe drużyny: chłopcy (bocianki) i dziewczęta (żubry). Pozostali uczniowie również zostali włączeni do zabawy, ponieważ mogli podpowiadać swoim zawodnikom. Warto dodać, że im młodszy uczestnik podał poprawną odpowiedź - tym więcej punktów otrzymywała drużyna. Czwartoklasistom sprawiło to wiele radości. Czego dotyczyły pytania? Oczywiście historii Polski. Zaczęliśmy od czasów legendarnych, przypomnieliśmy Polskę za panowania Piastów i Jagiellonów. Potem pojawiły się zadania dotyczące tragicznych czasów rozbiorów i postaci związanych z odzyskaniem niepodległości. Konkurencje przybrały różne formy: było koło fortuny, literkowe puzzle (ale z literek - uczniów), głuchy telefon, a czasami, aby odpowiedzieć na pytanie, należało pilnie słuchać piosenek wykonanych przez uczniów (np. „Zasiali górale”, „Czerwone jabłuszko”), uważnie wysłuchać wierszyków o ojczyźnie recytowanych przez przedszkolaków czy obejrzeć filmik - oczywiście nakręcony przez młodzież i dotyczący naszej małej ojczyzny. Było też sporo tańca, a na koniec  wszyscy ubrani w barwy narodowe zaśpiewali  piosenkę „Kocham Cię Polsko”. No cóż, troszkę ściągnąć z telewizji chyba możemy? Jesienią planujemy drugą część projektu, ale już zdecydowanie w bardziej refleksyjnym i poważnym tonie. Pamiętając przesłanie C. K. Norwida, że ,,Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”, musimy nieustannie przypominać o tym uczniom, przybliżać im historię Polski i zachęcać do zgłębiania wiedzy na jej temat.

  Zobacz album fotograficzny

 • Oglądaliśmy Szekspira w Teatrze Małym

  Hamlet, Szekspir, teatr - słysząc te słowa, niejeden młody człowiek pomyśli - nuuuda.
  Na pewno jednak nie zgodziliby się z tym najstarsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej, którzy 19 czerwca udali się do Teatru Małego w Manufakturze w Łodzi na sztukę „Dzieła wszystkie Szekspira w nieco skróconej wersji”. Ten nieodpłatny dla uczestników wyjazd odbył się w ramach realizacji zadania publicznego finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „Kultura łączy pokolenia - łódzkie bez barier” i dzięki wsparciu Stowarzyszenia Edukacyjno -Kulturalnego „Impet”.

  „Dzieła wszystkie Szekspira” okazały się czymś zupełnie zaskakującym. Hamlet nawiedzany przez balonik Monster High, nieudane samobójstwa Julii czy rapujący Otello przekonały wszystkich, że klasyka też może być zabawna. Publiczności objawiła się zjawa samego Szekspira, który ostatecznie udowodnił, że jego dramaty mogą być znośne dla przeciętnego człowieka. Sztuka pozwoliła połączyć przyjemne z pożytecznym, ponieważ z jednej strony przypomniała najsłynniejsze sceny i dialogi ze słynnych sztuk Szekspira, a z drugiej - bawiła do łez. A któż przypomniał teksty sprzed wieków,  „ożywił” (dosłownie!) ducha Szekspira i wprawił uczniów w dobry humor? „Ciężar” pokazania tak wielu sztuk dramatopisarza ze Stratfordu wzięli na siebie tylko trzej aktorzy i zaproszeni przez nich na scenę - uczniowie z widowni.

  Szczery śmiech nie kojarzy się zazwyczaj ze szkolnymi lekturami, ale sala teatralna była go pełna. Miejmy nadzieję, że przygoda w teatrze już na zawsze odmieni spojrzenie uczniów na klasykę literatury.

  Zobacz album fotograficzny

   

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18

  A kiedy minie czas i miną lata,
  I nie wiem, ile lat upłynie nawet…
  Gdy przyjdzie rozwiązać trudną sprawę,
  Wrócą do nas słowa spośród ławek.

  Dziś zabrzmiał ostatni dzwonek! Pani Dyrektor podsumowała miniony rok szkolny i wręczyła 20 uczniom świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Odczytała również list od Rzecznika Praw Dziecka. Dzieci z oddziałów przedszkolnych otrzymały pamiątkowe dyplomy. Podczas uroczystego spotkania wręczono również nagrody za konkursy szkolne: Bezpieczne wakacje, W świecie baśni Andersena oraz za aktywność w MRG. Natomiast uczniowie klasy trzeciej podsumowali pierwszy etap edukacyjny i zaprezentowali wszystkim zebranym montaż słowno-muzyczny pod tytułem: "Dziękujemy z całych serc!". W klasach odbyły się spotkania z wychowawcami i pogadanki na temat zachowania bezpieczeństwa w czasie wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

  Zobacz album fotograficzny

 • Warsztaty muzyczne

  20.06.2018 r. uczniowie klas III -V uczestniczyli w warsztatach muzycznych, jakie odbyły się w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi. Wyjazd odbył się w ramach realizacji zadania publicznego finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2018 r. „Kultura łączy pokolenia – łódzkie bez barier”. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez perkusistę orkiestry Filharmonii Łódzkiej, który zaprezentował instrumenty perkusyjne wykorzystywane przez muzyków w trakcie koncertów. Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników mógł sprawdzić swoje zdolności muzyczne na wybranym instrumencie perkusyjnym.

  Zobacz album fotograficzny

 • Bezpieczne wakacje!
  Do szkolnego konkursu plastycznego "Bezpieczne wakacje" przystąpiło 26 dzieci z klas 0-VII. Uczniowie wykonali ciekawe prace,  różnymi technikami plastycznymi. Jury wybrało najciekawsze z nich.
   
  WYNIKI KONKURSU:
   
  I miejsce - BARTOSZ GRANOSIK, kl.5
  II miejsce - ZUZANNA ANDRZEJCZAK, kl.4
  III miejsce - BARTOSZ CHWIAŁA, kl.2, MARTYNA KLONOWICZ, kl.7
  Wyróżnienia: MICHAŁ GRANOSIK, kl.1,  JULIA ŚWIĘCKA, KLAUDIA DOBROSIŃSKA, kl.6.
 • Bezpieczne wakacje!

  Drodzy Uczniowie, jeśli chcecie spędzić wakacje bezpiecznie, zapoznajcie się z poniższymi linkami.

  pismo_przewodnie-1.doc

  Patent-na-bezpieczne-wakacje-2018-1.pdf

 • Drodzy Rodzice! Drodzy Uczniowie!

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w naszej szkole 22 czerwca o godzinie 7.45. Odwóz uczniów około godziny 10.00. Msza Święta dla dzieci w Kościele zaplanowana jest na 21 czerwca (czwartek), na godzinę 16.00:)

 • Bezpieczne wakacje!
  18.06.2018

  W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy z uczniami klas III-VII. Podczas spotkania poruszono problemy związane z bezpieczeństwem nad wodą, w gospodarstwie rolnym oraz wędrówkami po górskich szlakach. Przypomniano również zagadnienia związane z noszeniem odblasków i przechodzeniem przez jezdnię w różnych sytuacjach. Miejmy nadzieję, że po tym spotkaniu wzrośnie poziom świadomości w zakresie bezpieczeństa, a po wakacjach wszyscy wrócą zdrowi i wypoczęci.

  Zobacz album fotograficzny

 • Woda - niezwykła substancja

  14 czerwca 2018 roku  grupa gimnazjalistów: Justyna Głyda, Eryka Twardowska, Natalia Kapica, Aleksandra Pacholska i Mateusz Mikołajczyk z Samorządowej Szkoły Podstawowej im. W. Łokietka w Topoli Królewskiej przeprowadziła zajęcia w III klasie Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej. Głównym celem lekcji: „Woda - niezwykła substancja” było poszerzenie wiedzy uczniów na temat wody, poznanie jej znaczenia i uświadomienie konieczności ochrony oraz wyzwalanie postawy badawczej dzieci. Trzecioklasiści doświadczalnie zbadali podstawowe właściwości wody, narysowali wyszukane w wierszyku sposoby jej ochrony, a za pomocą gestów i rysunków odgadywali popularne powiedzenia o życiodajnej substancji.  Młodzież zadbała także o przyjazną i życzliwą atmosferę, a za prawidłowe odpowiedzi nagradzała cukierkami. Spotkanie odbyło się dzięki realizacji projektu „Woda wodzie nierówna” napisanego przez gimnazjalistów pod opieką p.Magdaleny Jasiaczek w ramach   VIII edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Projekt z klasą" wydawnictwa Nowa Era. Lekcja dała dzieciakom odrobinę radości i zrealizowała zamierzone cele pomysłodawców.    

  Zobacz album fotograficzny

 • Biblioteka
  13.06.2018

  Moduł Biblioteka został zmodyfikowany

 • Drodzy Rodzice!

  1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć. 

  Załączniki:

  2018.06.11_List_do_dyrektorow_szkol_Dobry_Start.pdf

  Dobry_Start_plakat.pdf

  Dobry_Start_ulotka.pdf

 • Nabór wniosków w ramach Lokalnego Funduszu Stypendialnego

  Fundacja Rozwoju Gmin „PRYM” serdecznie zaprasza rodziców, dzieci i młodzież oraz absolwentów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych do wzięcia udziału w Lokalnym Programie Stypendialnym.

  Od 4 czerwca br. zdolna młodzież z obszaru 7 gmin partnerskich: Dalikowa, Łęczycy, Parzęczewa, Wartkowic, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego i Lutomierska, może aplikować o wsparcie finansowe na rozwój swoich pasji. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Lokalnego Funduszu Stypendialnego oraz wnioskiem.

  Chętnych do wzięcia udziału w Lokalnym Programie Stypendialnym zapraszamy wraz z dokumentami aplikacyjnymi do siedziby Fundacji Rozwoju Gmin „PRYM”, przy ul. Ozorkowskiej 3, 95-045 Parzęczew. Ważna informacja – wniosek o przyznanie stypendium podpisuje dyrektor szkoły. Załączniki znajdują się poniżej.

  Oswiadczenie_o_wyrazeniu_zgody_na_przetwarzanie_danych_osobowych_i_wizerunkowych.docx

  Stypendia_regulamin.docx

  Wniosek_o_przyznanie_stypendium.doc

 • Przedszkolaki recytują

  W dniu 7 czerwca 2018 roku grupa młodszych przedszkolaków, przygotowana przez  p. E. Piętkę, brała udział w VI Gminnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem MOJA OJCZYZNA. Głównym celem konkursu było pielęgnowanie postaw patriotycznych, upowszechnianie kultury języka wśród dzieci, popularyzowanie piękna i wartości kultury narodowej oraz rozwijanie recytatorskich uzdolnień dzieci. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem recytowały piękne wiersze o miłości do Ojczyzny, dając w ten sposób dowód wielkiego patriotyzmu i poszanowania dla wartości i kultury narodowej. Przedszkolaki odniosły swój pierwszy wielki sukces. Wśród lauraetów znalazła się Maja Klonowicz - I miejsce, Lena Andrzejczak - III miejsce. Dwoje dzieci zdobyło wyróżnienia: Alicja Nitecka i Jakub Nowicki. W nagrodę otrzymały książki i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Zobacz album fotograficzy

 • Jedziemy do kina

  13 czerwca klasy IV-VII wybrały się do kina na film pt."Bella i Sebastian". Film opowiada o przyjaźni małego chłopca z psem pasterskim. Był to ostatni wyjazd do kina w tym roku szkolnym. 

 • Konkurs SKO - "Najaktywniejszy oszczędzający".

  W dniu 12.06.2018r. na apelu opiekunka szkolnego koła SKO wręczyła zasłużonym członkom SKO dyplomy za aktywność i propagowanie idei oszczędzania. Najaktywniejszymi oszczędzającymi zostali: Gluba Krystian i Saganiak Hubert z kl.5, Łanocha Amelia z kl.6 oraz Wasiak Maja z kl.3. Uczniów nagrodzono też upominkami sponsorowanymi przez PKO BP.  Wyróżnienia otrzymało 20 członków z kl. I - VII.

  Gratulacje !                                                                                                                  Zobacz album fotograficzny

strona: