Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej

Logowanie
 • Dzień Języka Ojczystego
  21.02.2018

  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został ogłoszony przez UNESCO w 1999 roku. Jego ideą jest zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na bogactwo różnorodności językowej świata. Z tej okazji klasa VI zaprezentowała na apelu wiersze znanych polskich poetów, dotyczące roli języka w kulturze i historii narodu.

  Zobacz album fotograficzny

 • Walentynki
  13.02.2018

  Walentynki w naszym Przedszkolu to sposób na okazywanie sobie uczuć i nazywania ich. To dzień, w którym obdarowujemy się kartką czy liścikiem. W tym dniu bawiliśmy się walentynkowo - czerwone stroje, konkursy, zabawy przy muzyce i słodkie prezenciki. Wszystkim ten dzień bardzo się podobał i szkoda, że jest tylko raz w roku.

  Zobacz album fotograficzny

 • Uczniowie koła teatralnego na scenie Domu Kultury w Łęczycy

  W dniu 09.01.2018 roku najstarsi członkowie koła teatralnego, czyli uczniowie klasy VII wzięli udział w XXIII Powiatowych Konfrontacjach Artystycznych Szkół. Zaangażowanie młodzieży w zajęcia pozalekcyjne i kilkutygodniowy trud przygotowań do pantomimy o bohaterach mitologii greckiej: Pigmalionie i Galatei zakończył się sukcesem, ponieważ zdobyliśmy drugie miejsce, a przecież był to debiut naszych uczniów na scenie Domu Kultury w Łęczycy. Dość zaskakujący okazał się fakt, że wygraliśmy  z utalentowanymi gimnazjalistami z klasy innowacyjnej, którzy już nie pierwszy raz brali udział w konkursach teatralnych. Opiekunka grupy (paradoksalnie również opiekunka grupy konkurencyjnej) żartuje, że wygrała „sama z sobą”. A uczniowie obydwu szkół? Jak to bywa z młodzieżą- szybko się zaprzyjaźnili…  Pozostali członkowie koła (uczniowie z klas IV-VI) również wzięli udział w tym ważnym kulturalnym wydarzeniu, ale tym razem jako widownia. Mogli obejrzeć sztuki  innych szkół m.in.  z Piątku, Łęczycy czy Siedlca i nie tylko zdobywać nowe doświadczenia teatralne, ale i sporo się nauczyć, ponieważ tematyka spektakli dotyczyła aktualnych problemów np. uzależnień, przemocy w sieci, a także klasyki literatury i wydarzeń historycznych.

  Zobacz album fotograficzny

 • BADANIE WZROKU

  ZAPRASZAMY NA BADANIE WZROKU I POMIAR CIŚNIENIA ŚRÓDGAŁKOWEGO

  (PROFILAKTYKA JASKRY)

  certyfikat_2017.pdf

   

                             W dniu: 14.02.2018 w NZOZ „MEDAR” w Leźnicy Małej 27B                              
  w godzinach
  od 08:00 do 10:00 odbędą się  
  badania wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego

  dla mieszkańców gminy.

  Zapisy telefonicznie (24)721-18-24

  Koszt badania komputerowego 5 zł

  Koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego 10 zł (badanie dodatkowe)

  Zapisy prowadzone będą do dnia 14.02.2018

  Podczas badania istnieje możliwość zapisania się na konsultację okulistyczną oraz zamówienia okularów korekcyjnych.

  Badanie przeznaczone jest dla osób dorosłych. (powyżej 16-go roku życia)

   

  Serdecznie zapraszamy 

  OKO-LUX sp. z o.o.  

                                                                     

 • Uzależnienia- nie bądź obojętny!
  26.01.2018

  Dziś ogłoszono wyniki konkursu realizowanego w ramach promocji zdrowego stylu życia, trzeźwości oraz promowania postaw prozdrowotnych. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VII. Każda klasa w ramach zadania wykonała prezentację multimedialną. Ocenie podlegała poprawność merytoryczna i językowa, kreatywność i oryginalność prezentowanych treści. Laureatem konkursu została klasa czwarta, która wygrała zestaw komputerowy. Sprzęt zainstalowany zostanie w klasopracowni języka angielskiego. Materiały konkursowe w formie prezentacji zostaną wykorzystane podczas godzin do dyspozycji wychowawcy, przedmiotów: biologia, przyroda, wychowanie do życia w rodzinie i będą stanowiły materiał do do poszerzania wiedzy z zakresu profilaktyki.

 • Zimowe zabawy bez obawy

  W dniu 26 stycznia 2018 roku ogłoszono wyniki konkursu plastycznego odbywającego się w ramach zajęć opiekuńczo-wychowawczych świetlicy szkolnej. Jego celem było propagowanie zasad bezpiecznego zachowania podczas ferii zimowych, przestrzeganie przed przebywaniem w niedozwolonych miejscach, głównie zamarzniętych zbiornikach wodnych, a także rozwijanie uzdolnień plastycznych uczniów. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. W kategorii klas I-III laureatami zostali:Alicja Łanocha, Eliza Saganiak i Bartosz Chwiała. W klasach IV-VII zwyciężyli: Bartosz Granosik, Hubert Saganiak i Martyna Twardowska. Wyróżniono prace: Julii Cerk, Dawida Andrysiaka, Zuzanny Andrzejczak, Małgorzaty Wnuk i Julii Święckiej. Gratulujemy.

  Zobacz album fotograficzny

 • Spotkanie ze sztuką
  24.01.2018

  Dziś przedszkolaki i uczniowie klas I-V obejrzeli w teatrze Arlekin w Łodzi spektakl  "Piękna i Bestia", który  jest powiastką Gabrieli Barbot de Villeneuve "L'historie de la Belle et la Bete" z roku 1740. Spektakl grany był w niezwykle rzadkiej technice marionetkowej, której trudność polegała na animowaniu lalek zawieszonych na dwumetrowych niciach. "Piękna i Bestia" to sztuka pouczająca. Chwali cnoty trwalsze niż uroda, elegancja i bezduszny rozum, a kładzie akcent na dobroć i miłość - uczucia coraz rzadziej akcentowane w dzisiejszym zabieganym świecie.

  Spotkanie ze sztuką - Obrazek 1   Spotkanie ze sztuką - Obrazek 2   Spotkanie ze sztuką - Obrazek 3 

 • Kocham Cię Babciu, kocham Cię Dziadku!

         "Każda Babcia była małą dziewczynką. Każdy Dziadek biegał kiedyś za piłką.
         Chodzili do szkoły,  potem dorastali. Mieli piękne marzenia, ciężko pracowali.
         Wychowali swoje dzieci ... A czas leci, leci, leci...
         Dzisiaj na pociechę mają, wnuki, które Ich kochają."


  Dzień Seniora obchodzony jest w naszej szkole od wielu lat. Uroczyste spotkanie dzieci ze swoimi dziadkami odbyło się 19 stycznia. Starsze i młodsze przedszkolaki oraz dzieci z klas młodszych wierszem, piosenką oraz tańcem starały się pokazać jak ważnymi osobami w ich życiu są babcie i dziadkowie. Nie zabrakło upominków od kochanych wnucząt i słodkiego poczęstunku, który przygotowali rodzice. Uroczystość uświetnił występ muzyczno-wokalny jednego z rodziców.

  Zobacz album fotograficzny

 • WOŚP
  12.01.2018

  Już w najbliższą niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 26. raz! Uczniowie naszej szkoły włączają się w akcję każdego roku. Również w tym, zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy, której celem bedzie pozyskiwanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". W naszej szkole akcja trwa juz od czwartku. Każdy oddział szkolny i przedszkolny zliczytował na rzecz orkiestru upieczone przez siebie babeczki i ciasteczka. Z inicjatywy SU, w ramach zajęć swietlicowych, została zorganizowana dyskoteka dla wszystkich uczniów naszej szkoly. Jak się okazało, to przełomowy rok, bo z rekordemWOŚP - Obrazek 1😀 Zebraliśmy 5248,07 !! WOŚP - Obrazek 2WOŚP - Obrazek 3 Gratulujemy i serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszom WOŚP - Obrazek 4😊

  Zobacz album fotograficzny

 • INFORMACJA O ZIMOWISKACH
 • List okolicznościowy skierowany do dzieci i młodzieży,
  z okazji ferii zimowych.

  list_rpd_z_okazji_ferii_zmiowych_2018.pdf

 • Edukacja dla bezpieczeństwa
  11.01.2018

  Dziś gościli  w naszej szkole funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy, którzy w ramach akcji  "Kręci mnie bezpieczeństwo" zwrócili uwagę przedszkolaków i uczniów na kwestie związane z bezpieczeństwem. Były to m.in.: czujniki czadu, pierwsza pomoc przedmedyczna, bezpieczeństwo podczas ferii zimowych. Wszyscy uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się również, na czym polega praca strażaka.

  Zobacz album fotograficzny

 • CHOINKA SZKOLNA

  Podczas tegorocznej zabawy choinkowej panował nastrój iście karnawałowy. Wśród pląsających na parkiecie można było zobaczyć: księżniczki, wrózki, myszki, policjanta i inne bajkowe postacie. Dzieci zabawiał DJ, w rolę którego wcielił się jeden z rodziców. Jak co roku nie zapomniał przybyć Mikołaj z prezentami dla wszystkich dzieci, a kochane i troskliwe mamusie zadbały o podniebienia swoich pociech.

  Zobacz album fotograficzny

 • OGŁOSZENIE

  W czwartek - 4 stycznia 2018 roku odbędzie się choinka szkolna:
  dla przedszkolaków i klas I-III w godzinach 900-1200,
  dla klas IV-VII w godzinach 1300-16oo.

  Pierwszy przywóz do szkoły:
   8:15 - Wąkczew
   8:20 - Zduny
   8:30 - Borek, Bronno, Prusinowice, Borów.

   Pierwszy odwóz:
   12:15 - wszystkie miejscowości (+ Zduny)

   Drugi odwóz:
   16:20 - wszystkie miejscowości (+ Zduny)

 • Już po świętach, stary rok się kończy,
  jego blask już mija, Nowy 2018 do brzegu dobija.

  Życzymy by był piękny, lepszy od starego, 
  a Wam przyniósł coś szczególnego!
   

   - Obrazek 1


   
 • - Obrazek 1 - Obrazek 2 - Obrazek 3 - Obrazek 4 - Obrazek 5

  "Spójrz, nadchodzi noc wigilijna!
  Znów nad światem kolęda płynie.
  Pomyśl o tych dwojgu wędrowcach,
  o stajence i o rodzinie.
  Chlebem podziel się i dobrocią
  z każdym, komu tego dziś trzeba.

  Niech życzenia pełne miłości
  lecą zewsząd, hen, aż do nieba..."

  (N. Usenko)

 • Szkolna Wigilia

  Tegoroczne „Wspólne kolędowanie” odbyło się 22 grudnia. W pierwszej części uroczystości mogliśmy obejrzeć przedstawienie pt. „Dziewczynki z zapałkami” w wykonaniu członków grupy wolontariuszy z naszej szkoły.

  Kolejnym punktem spotkania było rozdanie nagród laureatom konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Nagrody otrzymali: Miłosz Niciak, Roksana Jurczak, Natalia Zasada i Kinga Nowakowska. Ostatnim elementem naszego świętowania było  wspólne śpiewanie kolęd poprzedzone życzeniami dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły, które złożyła Pani dyrektor Dorota Góralska.

  Zobacz album fotograficzny

 • Akcja charytatywna

  Zaczynamy wielkie liczenieAkcja charytatywna - Obrazek 1😊 Jak co roku Samorząd Uczniowski angażuje się w akcję charytatywną "Góra Grosza", organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom. Idea działania polega na zbieraniu najmniejszych nominałów monet. W ubiegłych latach zebraliśmy ich 15 kg, co dało pokaźną sumę. Cieszymy się, że możemy pomóc chorym i potrzebującym dzieciom, będącym podopiecznymi fundacji. Tegoroczna zbiórka potrwa do 4 stycznia 2018 roku. Zapraszamy więc jeszcze uczniów i rodziców do wsparcia naszych działań. Każdy grosz może pomócAkcja charytatywna - Obrazek 2

  Zobacz album fotograficzny

 • 18.12.2017

  Dziś w Domu Kultury w Łęczycy odbył się VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek "Hej, w Dzień Narodzenia!". Do udziału w przeglądzie swój udział zgłosiło ponad 50 wykonawców. Naszą placówkę reprezentował szkolny chór w składzie: Alicja Łanocha -kl.II, Julia Tomczewska, Kinga Nowakowska, Natalia Kowalczyk - kl.IV, Łukasz Głyda - kl.V, Amelia Łanocha, Amelia Brząkała, Natalia Zasada - kl.VI, Aleksandra Wojtczak, Natalia Nawrocka, Martyna Twardowska, Barbara Wnuk - kl.VI.  Laureatów poznamy w Święto Trzech Króli podczas koncertu, który odbędzie się w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy.

  Zobacz album fotograficzny

 • Wycieczka do Łodzi

  13 grudnia 2017 roku uczniowie klas III-VII wzięli udział w mikołajkowej wycieczce do Łodzi. Pierwszym punktem wyprawy było "nieziemskie" Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Arego Sternfelda. Fantastyczne warsztaty wprowadziły uczniów w świat interesujących eksperymentów. Z pewnością zapamiętają tą nietypową lekcję na długo. Kolejnym punktem byla wizyta w długo wyczekiwanym Parku Trampolin "Saltos". Tam wykwalifikowani trenerzy przeprowadzili zajecia ruchowe na trampolinach, w których dzieci brały udział bardzo chętnie, bez mrugnięcia okiem. Oj pot się lał a zadowolenie naszych uczniów siegnęło zenitu. Z pewnością wrócimy tam jeszcze nie raz.

  Zobacz album fotograficzny

strona: