Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej

Logowanie
 • Wyniki Konkursu Plastycznego
  23.05.2018

  Dziś ogłoszono wyniki i wręczono nagrody z Konkursu Plastycznego "Bezpieczeństwo pożarowe na co dzien". Konkurs organizowało biuro Senatora RP, Przemysława Błaszczyka.  Wyróżnienia na etapie okręgowym otrzymali następujący uczniowie naszej szkoły:  Filip Budzyński i Piotr Gąsiński (kl.3.) oraz  Zuzanna Andrzejczak (kl.4.).

 • Wyniki Konkursu Literackiego

  Laureatem Konkursu Literackiego "Jeden dzień z życia diabła Boruty" organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Łęczycy został uczeń klasy V - Hubert Saganiak. Serdecznie gratulujemy I miejsca!

 • Konkurs internetowy "100 lat Niepodległości Polski"

  15.05.2018r. komisja konkursowa Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy wyłoniła laureatów konkursu internetowego „100 lat Niepodległości Polski”. W konkursie uczestniczyło 15 osób. Zadaniem konkursu było rozwiązanie 3 krzyżówek i hasła końcowego: "Polskie marzenia o niepodległości”.

  Nagrody otrzymało 5 pierwszych zgłoszeń: I miejsce - Saganiak Hubert  kl.5, II miejsce - Trzeciak Halina – nauczycielka SP Leźnica Mała, IV miejsce – Głyda Łukasz – kl.5. Jury dziękuje wszystkim uczestnikom.

  Zobacz wyniki

 • Propagujemy turystykę pieszą

  XXXIX Zlot do Środka Polski już za nami. Uczestnicy tegorocznego zlotu wyruszyli w sobotę 12 maja, sprzed budynku Urzędu Gminy w Piątku. Pierwszym punktem na trasie były odwiedziny pleneru rzeźbiarskiego. Następnie zlotowicze przejechali na północ gminy, skąd wyruszyli na trasy wiodące najpiękniejszymi zakątkami północno-zachodniej części gminy. W tym roku dla uczestników zlotu przygotowano dwie trasy piesze i trasę rowerową. Drużyny tradycyjnie wykonywały na trasach wyznaczone zadania zdobywając punkty. Nasza szesnastoosobowa drużyna z klas III -VII wraz z opiekunami przeszła ponad pięciokilometrową trasę. Dziękujemy uczestnikom rajdu za wytrwałość, bo pogoda była upalna.

  Zobacz album fotograficzny

 • Sposób na nudę, czyli jak aktywnie spędzić czas! Zagrożenia ze strony Internetu.
  11.05.2018

  Dziś uczniowie z klasy drugiej i trzeciej spotkali się z pedagogiem Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łęczycy - Panią Anetą Granosik. Podczas zajęć warsztatowych o charakterze psychoedukacyjnym dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania z mediów elektronicznych - Internetu, oraz zdrowe sposoby spędzania czasu wolnego. Ponieważ dzieci łatwiej uczą się poprzez zabawę, wiele ćwiczeń zostało przeprowadzonych w tej formie. Efektem końcowym zajęć była książeczka "Czas wolny uczniów klasy II i III", która powstała z prac plastycznych wykonanych przez dzieci. Zajęcia na ten sam temat odyły się także w klasie pierwszej, ale we wcześniejszym terminie.

  Zobacz album fotograficzny

 • Koncert muzyczny
  10.05.2018

  W dniu dzisiejszym odbyła się w naszej szkole kolejna, profesjonalna lekcja muzyki, poprowadzona przez pracownika Filharmonii Łódziej i zaproszonego przez niego gościa - Pana Marka Kubisiaka. "Instrumenty dęte drewniane" - to przewodnie hasło spotkania z uczniami i przedszkolakami, podczas którego rozbrzmiewały dźwięki muzyki klasycznej i rozrywkowej. Uczestnicy koncertu poznali budowę i brzmienie instrumentów muzycznych: fletu brazylijskiego, prostego i gwiżdzącego, fletni pana i peruwiańskiej oraz EWI. Dzięki jego interaktywnemu charaterowi, dzieci brały udział w konkursach na: "Najciekawszy ruch przy muzyce " i "Co zapamiętałeś z dzisiejszej lekcji?".

  Zobacz album fotograficzny

 • ŚWIĘTO 3 MAJA W NASZEJ SZKOLE

  Z okazji majowych świąt - szczególnie Święta Konstytucji 3 Maja - siódmoklasiści przygotowali dla młodszych kolegów niespodziankę - konkursy historyczne. Podczas przerw można było wylosować i odpowiedzieć na pytania dotyczące historii Polski z czasów zaborów. Aby otrzymać najważniejszą nagrodę - szóstkę z historii, należało przejść trzy etapy: najprostszy (losowanie pytań z jajeczek - niespodzianek), trudniejszy (losowanie kolorowym kołem fortuny) i najtrudniejszy- najatrakcyjniejszy dla uczniów, ponieważ najbardziej hałaśliwy (pytania  ukryte w balonach, więc należało je najpierw przebić). Połączenie przyjemnego z pożytecznym zaowocowało szóstkami z historii w niektórych rubrykach dziennika, a Ci, którym nie udało się osiągnąć trzeciego poziomu - pocieszyli się nagrodą w postaci cukierków i żelków. No cóż - w przyszłym roku będzie lepiej, bo i wiedzy z historii przybędzie… W końcu 100-lecie niepodległości do czegoś nas zobowiązuje!

  Zobacz album fotograficzny

 • Powiatowe Potyczki Matematyczne

  27.04.2018r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Łęczycy odbyły się Powiatowe Potyczki Matematyczne. Celem konkursu było: rozwijanie uzdolnień matematycznych wśród uczniów, wyszukiwanie młodych talentów matematycznych, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, wykorzystanie posiadanej wiedzy w praktyce. Naszą szkołę reprezentowali: kl.4 – Andrzejczak Zuzanna, Nowakowska Kinga i Tomczewska Julia, kl. 6 – Kaźmierczak Szymon i Święcka Julia, kl.7 – Klonowicz Martyna i Twardowska Martyna. W kategorii klas 4 nagrodę i dyplom za zajęcie II miejsca otrzymała Tomczewska Julia oraz za zajęcie III miejsca – Andrzejczak Zuzanna. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Zobacz album fotograficzny

 • "Aktywna tablica"
  27.04.2018

  Dzis odbyła się lekcja otwarta, przeprowadzona przez Aleksandrę Matczak, w ramach rządowego programu "Aktywna tablica" z udziałem uczniów klasy IV. naszej szkoły oraz uczniów klas IV. z międzyszkolnej sieci szkół powiatu łęczyckiego, we współpracy z WODN w Łodzi . Realizując temat z języka angielskiego: What are you wearing today?  wykorzystano tablicę interaktywną. Podczas zajęć naszą szkołę reprezentowali: Julia Harbatowicz, Małgosia Wnuk oraz Kacper Klonowicz.

  Zobacz album fotograficzny

 • "Kręci mnie bezpieczeństwo"

  Kontynuując założenia programu ,,Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny" funkcjonariusze Powiatowej KPP w Łęczycy spotkali się z przedszkolakami i uczniami naszej szkoły w dniu 26 kwietnia 2018 roku. Podczas wizyty policjanci rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań w domu oraz w szkole, uświadamiali, co do różnego rodzaju zagrożeń oraz wskazywali, jak należy postępować, aby ich unikać. Szczególną uwagę zwrócili na kontakty i spotkania z osobami nieznajomymi, poznanymi w sieci oraz na niebezpieczeństwa z tym związane. W starszej grupie wiekowej poruszono aspekty dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu, jak również temat związany ze środkami psychoaktywnymi. Dzielnicowi nie pominęli tematu bezpieczeństwa na drodze i podkreślali, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Na zakończenie spotkania zorganizowali pokaz sprzętu policyjnego.

  Zobacz album fotograficzny

 • Jedziemy na wycieczkę...

  W dniu 25 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się na wycieczkę do Parku Rozrywki „ Ceramilandia” we Wrzącej, obok  Lutomierska. W ramach wyjazdu dzieci zwiedzały wystawę ceramiki, oglądały pokaz procesu produkcji , dekorowały ceramikę oraz bawiły się w Parku  Rozrywki . W  czasie zabawy korzystały z różnorodnych urządzeń, m.in.: zjeżdżalni, karuzeli łańcuchowej, trampoliny. W domu każde dziecko mogło pochwalić się własnoręcznie dekorowaną ceramiką oraz dyplomem  Małego ceramika.

  Zobacz album fotograficzny

 • Konkurs - Kartka wielkanocna z logo SKO

  W kwietniu zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu „Kartka wielkanocna z logo SKO”.

  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez PKO BP w Łęczycy.

  I miejsce  - Granosik Bartosz kl.5,       II miejsce Głyda Łukasz – kl.5,       III miejsce – Wnuk Małgorzata – kl.4

  Wyróżnienia: Wasiak Maja – kl. 3, Klonowicz Kacper, Nowakowska Kinga, Sulima Łukasz – kl.4, Saganiak Hubert – kl.5, Zasada Natalia – kl. 6.

  Nagrody pocieszenia otrzymali: Andrzejczak Jakub – kl.1, Czarnocka Martyna – kl. 3, Andrzejczak Zuzanna, Czarnocka Angelika, Nowosiadłyk Zuzanna – kl.4, Gluba Krystian i Górski Daniel – kl.5. 

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.                                                                 

    Zobacz album fotograficzny                         

 • SKO - nowi członkowie

                           W roku szkolnym 2017/2018 do SKO wstąpili nowi członkowie:

  Andrzejczak Jakub, Granosik Michał, Podrzycka Gabriela - kl.1,

  Andrysiak Dawid, Budzyński Filip – kl.3,

  Tomczewska Julia – kl.4.

  Życzymy miłej  przygody z oszczędzaniem!!!

  Zobacz zdjęcia

 • Wycieczka do PKO BP w Łęczycy

  W dniu 24.04.2018r. uczniowie klasy 4 wraz z opiekunem SKO p. Haliną Trzeciak wybrali się na wycieczkę do PKO BP w Łęczycy. Pani Agnieszka Filipiak - pracownik banku, opowiedziała uczniom jak wygląda praca w tej placówce. Dzieci rozmawiały o polskich pieniądzach, kontach osobistych, poznały znaczenie nieznanych im dotąd terminów bankowych. Z dużym zaangażowaniem rozwiązywały krzyżówki i testy o tematyce oszczędzania. Wizytę w banku będą bardzo mile wspominać. Wszyscy zostali nagrodzeni upominkami w postaci kolorowych długopisów i opasek odblaskowych.

  Zobacz album fotograficzny

   

 • Wyniki Konkursu Literackiego

  Gratulujemy Julii Święckiej, uczennicy klasy VI, wyróżnienia w Konkursie Literackim, który organizowała Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęczycy. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie wiersza o tematyce ekologicznej

 • Aktywna tablica "Jesteśmy eko..."
  23.04.2018

  W dniu dzisiejszym uczniowie z klas młodszych uczestniczyli w Powiatowym Teście Przyrodniczo -Ekologicznym, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową  im. Marszałka  Józefa Piłsudskiego w Piątku. Reprezentacja w skladzie: Jakub Andrzejczak (kl.I), Alicja Łanocha (kl.II) i Piotr Gąsiński (kl.III) rozwiązywali indywidualnie testy w kategoriach klas pierwszych, drugich i trzecich. Dziękujemy dzieciom za udział i szczególnie gratulujemy Kubie - za zdobycie I miejsca i Piotrkowi - za II miejsce. Życzymy dalszych sukcesów!

  Zobacz album fotograficzny

 • "Aktywna tablica" - XV Powiatowe Forum SU

  W dniu 20.04.2018r. uczniowie z międzyszkolnej sieci szkół powiatu łęczyckiego we współpracy z WODN w Łodzi uczestniczyli w naszej szkole w XV Powiatowym Forum Samorządów Uczniowskich w ramach rządowego programu "Aktywna tablica". Zespoły uczniowskie z poszczególnych szkół aktywnie pracowały w czterech warsztatach tematycznych: teatralnych, muzycznych, tanecznych i plastycznych. Prowadziły dyskusje na temat samorządności i demokracji, wykorzystując wiadomości z różnych portali internetowych oraz prezentacje multimedialne. Na zakończenie forum uczniowie zaprezentowali wyniki swojej pracy. Wrażenia i emocje z tego patriotycznego spotkania na długo pozostaną w pamięci młodych samorządowców.

  Zobacz album fotograficzny

 • XV Powiatowe Forum SU

  W dniu 20 kwietnia 2018 roku, już po raz drugi, odbyło sie  w naszej szkole Powiatowe Forum Samorządów Uczniowskich. Wzięli w nim udział uczniowie i opiekunowie samorządów szkół podstawowych powiatu łęczyckiego. W spotkaniu wzięło udział szesnaście delegacji ze szkół podstawowych oraz radni Młodzieżowej Rady Gminy Łęczyca wraz z opiekunem - Panią Agnieszką Szczech. Gośćmi specjalnymi imprezy byli: Senator RP - Przemysław Błaszczyk, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi - Jerzy Śnieć, wójt Gminy Łęczyca - Jacek Rogoziński, kierownik referatu oświaty Gminy Łęczyca - Andrzej Piłacik. Forum to cykliczna, jubileuszowa już impreza, organizowana na terenie Powiatu Łęczyckiego, która wpisała się na stałe w kalendarz pracy placówek edukacyjnych. Celem jej jest propagowanie wśród młodzieży idei samorządności, wartości demokratycznych, postaw prospołecznych oraz integracja międzyszkolna. Idea organizacji XV Forum połączona została w tym roku z ważnymi wydarzeniami historycznymi Polski, które często były burzliwe i krwawe. W tym roku przypada bowiem 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego uczestnikom forum przyświecało hasło: „Droga Polski do niepodległości”. W czasie spotkania uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przybliżającą najistotniejsze daty z historii 123 - letniej niewoli Polski. Następnie wzięli udział w czterech warsztatach tematycznych, w trakcie których uczyli się w jaki sposób wyrażać współcześnie patriotyzm. Kreatywne warsztaty: teatralne, muzyczne, ruchowe i plastyczne zintegrowały zespoły uczniowskie z poszczególnych szkół i umożliwiły dyskusje na temat samorządności i demokracji. Na zakończenie forum uczniowie zaprezentowali wyniki swojej pracy, a także odebrali pamiątkowe podziękowania i drobne upominki. Wrażenia i emocje z tego patriotycznego spotkania pozostaną na długo w pamięci młodych samorządowców, opiekunów oraz zaproszonych gości. Kolejne spotkanie młodzieży Powiatu Łęczyckiego już za rok, tym razem w Szkole Podstawowej nr 4 im Marii Konopnickiej w Łęczycy.

  Zobacz album fotograficzny

 • Gminny Turniej BRD

  W dniu 17.04.2018 roku w Szkole Podstawowej w Wilczkowicach odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Brały w nim udział trzy drużyny ze szkół  Gminy Łęczyca, w tym nasza w składzie: Natalia Nawrocka, Martyna Twardowska i Kacper Wieczorek. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną oraz praktyczną, czyli jazdą na rowerze z pokonywaniem przeszkód. Poziom w tym roku był wysoki i wyrównany. Udział w turnieju wymagał od naszych reprezentantów pełnej uwagi i skupienia. Wszyscy dali z siebie wszystko i zajęli zasłużone - I miejsce. Tym samym awansowali do eliminacji powiatowych BRD, które odbędą się 25.04.2018 r.

  Zobacz album fotograficzny

 • Dla Rodziców
  17.04.2018

  Moduł Dla Rodziców został zmodyfikowany

strona: