Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej

Logowanie
 • I Ty możesz zostać Mikołajem!

  Z okazji zbliżających się Mikołajek uczniowie klas młodszych pojechali do Łęczycy, gdzie w sali zabaw FANTAZJA mogli miło i aktywnie spędzić czas. Podczas zabaw dzieci korzystały z konstrukcji z wieloma przeszkodami, zjazdu pontonowego, mega zjezdzalni tubowej, basenu z piłkami i mnóstwa innych atrakcji.

  Zobacz album fotograficzny

 • Nasze osiągnięcia

  Wyniki powiatowego etapu konkursu plastycznego, realizowanego w ramach programu "Nie pal przy mnie, proszę!", zorganizowanego przez Oświatę Zdrowotną i Promocję Zdrowia PSSE w Łęczycy:

  • Marcel Nitecki, kl.1., Piotr Gąsiński, kl.3. - II miejsce
  • Alicja Łanocha, kl.2., Eliza Saganiak, kl.3. - wyróżnienia

   

  Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: STOP - tu się nie pali!

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                           

                                                           Autor: Marcel Nitecki                                                         Autor: Piotr Gąsiński

                            

                                                Autor: Alicja Łanocha                                                                         Autor: Eliza Saganiak

 • Jedziemy do kina

  1 grudnia uczniowie z klas IV-VII obejrzeli film pt. Coco w kinie "Górnik" w Łęczycy. Film opowiada o chłopcu imieniem Miguel, którego największym marzeniem jest śpiewać i grać na gitarze. Przeżywa wielkie rozczarowanie, ale jednoczesnie przekonuje się, co jest dla niego najważniesze. I tym czymś wcale nie jest muzyka. Historia małego Meksykanina potrafi wzruszyć do łez.

  Zobacz album fotograficzny

 • Wycieczka do Warszawy - wiedza i rozrywka

  29 listopada uczniowie klas starszych pojechali na wycieczkę do Warszawy. Aby lepiej poznać historię naszego kraju, zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzięki wykorzystywanym przez tę placówkę nowoczesnym technikom audiowizualnym łatwiej im było zrozumieć codzienność powstania na tle okupacji, sens walki powstańców i ich tragizm.

  Kolejnym punktem programu było połączenie przyjemnego z pożytecznym- obejrzenie wodnego musicalu „Romeo i Julia” w Teatrze Studio „Buffo”. Pożytecznego- ponieważ dzięki niemu uczniowie utrwalili wiadomości o omawianej lekturze, przyjemnego i zaskakującego - bo pierwszy raz siedzieli w teatrze w płaszczach przeciwdeszczowych i podziwiali połączenie wodnych efektów specjalnych, musicalu i animacji 3D. Ogromne wrażenie wywarły na wszystkich partie taneczne, a dziewczęta na pewno  nie zapomną kreacji Merkucja w wykonaniu Pawła Orłowskiego.

  Zobacz album fotograficzny

 • Nasze osiągnięcia

  Eliza Saganiak, uczennica klasy trzeciej, została finalistką Powiatowego Konkursu Plastycznego na "Hasło promujące czytanie lub bibliotekę", organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy. Zdobyła II miejsce. Wyróżnienie otrzymała Alicja Łanocha z klasy drugiej. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 30 listopada 2017 roku. Konkursy organizowane przez bibliotekę odbywały sie w ramach projektu "Podróże po regałach" (Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie "Partnerstwo dla szkół"). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Zobacz album fotograficzny

 • Nasze osiągnięcia

  Dawid Andrysiak (I miejsce) i Daniel Wyrzykowski (wyróżnienie) zostali laureatami powiatowego konkursu plastycznego "Bajkowy Eko Miś", w kategorii klas I-III. Zainteresowanie dzieci konkursem było ogromne. Wykonano 168 misiów, w tym 90 z klas I-III. Wręczenie nagród odbyło się 27.11.2017 roku, o godzinie 12.00 w lokalu Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Zobacz album fotograficzny

 • Radosna twórczość dzieci

  Siedmioro dzieci z klas młodszych i przedszkola wzieło udział w konkursie plastycznym "Bajkowy Eko Miś", zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Łodzi, Filię w Łęczycy. Głównymi celami konkursu były: popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie aktywności czytelniczej i wyobraźni twórczej poprzez ekspresję plastyczną oraz umiejętność przekazywania swoich doświadczeń i przeżyć w pracy plastycznej. Wytwory twórczości dzieci można zobaczyć w albumie fotograficznym. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników. Lista laureatów będzie dostępna na stronie PBW w Łodzi: www.pbw.lodz.pl

  Zobacz album fotograficzny

 • Ogłoszenie wyników
  24.11.2017

  Dziś ogłoszono wyniki szkolnego etapu konkursu zrealizowanego w ramach programu "Nie pal przy mnie, proszę!", zorganizowanego przez Oświatę Zdrowotną i Promocję Zdrowia PSSE w Łęczycy. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: STOP - tu się nie pali!. Prace plastyczne poświęcone były tematyce dotyczącej szkodliwości palenia tytoniu, ze szczególnym uwzględnieniem problemu biernego palenia. Spośród wielu prac wybrano najciekawsze i zgodne z regulaminem. 

  Zobacz album fotograficzny

   

 • Dzień Praw Dziecka
  20.11.2017

  W dniu dzisiejszym uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, zorganizowanych z okazji obchodzonego w naszym kraju, 20 listopada, Dnia Praw Dziecka. Warsztaty zorganizowane przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego, Magdalenę Galant i Aleksandrę Matczak, miały na celu szerzenie idei poszanowania godności dziecka, jako równoprawnej istoty ludzkiej. Dzieci zastanawiały się nad tym, jakie mają prawa i dlaczego należy je przestrzegać. Wszyscy podkreślili zgodnie, że prawa: do życia w rodzinie, do nauki i do bycia bezpiecznym to kluczowe wartości, które należy zapewnić wszystkim dzieciom. Uczestnicy zaakcentowali swoje prawa poprzez wykonanie prac plastycznych związanych z tematyką zajęć. Na podsumowanie zajęć odbył się kolorowy haapening, a z ust dzieci popłynęła piosenka "Mała Orkiestra Naszych Dni".

  Zobacz album fotograficzny

 • Zajęcia edukacyjne dla młodzieży
  15.11.2017

  W Samorządowej Szkole Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej została przeprowadzona pogadanka dla uczniów klasy VI i VII. Dotyczyła ona profilaktyki chorób układu krążenia. Na spotkaniu przedstawiono zasady zdrowego trybu życia. Omówiono również czynniki ryzyka zapadalności na choroby serca, układu oddechowego oraz cukrzycy. 

 • Spotkanie ze sztuką
  15.11.2017

  Dziś odwiedził nas Teatr Lalek "Tomcio" z Nowego Sącza, który przedstawił spektakl pt. "Krowa kłamczucha" na podstawie bajki "Kozucha kłamczucha" J. Porazińskiej.Przedstawienie, oprócz wielu elementów humorystycznych, zawierało przede wszystkim naukę, że nie warto okłamywać bliskich i zachowywać się niegrzecznie wobec innych, a za swoje winy zawsze powinno się przeprosić.Spektakl bardzo spodobał się dzieciom, na każdej twarzy gościł uśmiech, a śmiechom nie było końca.

  Zobacz album fotograficzny

 • Pamiętamy o świętach narodowych

  10 listopada uczciliśmy 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęliśmy od  zaśpiewania hymnu państwowego. Aby przypomnieć społeczności szkolnej ważne fakty z  historii naszej ojczyzny,  uczniowie klasy siódmej przygotowali prezentację multimedialną. Pokazała ona przyczyny zniknięcia Polski z mapy Europy, bohaterskie lecz nieudane próby odzyskania wolności podejmowane przez naszych przodków oraz tę udaną, do której doszło  po 123 latach niewoli - 11 listopada 1918 roku. Siódmoklasiści, chcąc zmotywować swoich młodszych kolegów do uważnego słuchania, zorganizowali konkurs wiedzy na temat prezentowanych faktów historycznych. Wzięły w nim udział trzy drużyny: uczniowie klas IV, V i VI. Jak się okazało - wiek nie był tu istotny, ponieważ dyplom i nagrodę  zdobyli najmłodsi uczestnicy - czwartoklasiści. Gratulacje!

  Kolejną częścią naszej uroczystości był występ szkolnego chóru. Dziewczęta przepięknie zaśpiewały między innymi: „Szarą piechotę” i „Wojenko, wojenko”. Teksty i melodie pieśni patriotycznych nie są obce naszym uczniom, a więc zachęceni przez  chór i jego opiekuna - wszyscy przyłączyli się do śpiewu. Jak widać Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej wychowuje dzieci i  młodzież w duchu patriotycznym.

  Zobacz album fotograficzny

 • ZAPROSZENIE

  Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau zaprasza na:
   1) Wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada.
   2) Koncert patriotyczny “Śpiewajmy dla Niepodległej!”

  Komunikaty znajdują się na stronie internetowej urzędu w aktualnościach.

  Kliknij tutaj

 • Pomagamy bezdomnym ...
  06.11.2017

  "Nasze życie warte jest tyle, ile dobrego zrobiliśmy dla innych. Warte jest tyle, ile dostało uśmiechów, okrzyków szczęścia, zamerdań ogonem, wymruczanych piosenek i uratowanych nawet malutkich, tycich żyć."  Dorota Sumińska

  W dniu dzisiejszym uczniowie klasy czwartej i siódmej pod opieką wychowawców odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy. Wcześniej Samorząd Uczniowski zorganizował na terenie szkoły zbiórkę suchej karmy, puszek, kocy i makaronów, które przekazane zostały na rzecz zwierząt będących pod opieką placówki. Wizyta w tym miejscu wzbudziła u uczestników wiele pozytywnych emocji, były uśmiechy, a nawet łzy wzruszenia. Uczniowie przekonali się na własne oczy, że warto pomagać. Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, rodzicom i nauczycielom za wsparcie akcji.

  Zobacz album fotograficzny

 • Spotkanie z historią i kulturą naszego regionu

  6 listopada uczniowie klasy czwartej i siódmej odwiedzili Dom Kultury w Łęczycy. Podczas wizyty mieli możliwość obejrzenia wystawy "Różne barwy Łęczyckiego w architekturze, rzeźbie i stroju". Prezentowała ona zasoby Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi: tradycyjny, stylizowany łęczycki strój ludowy noszony obecnie przez członków łęczyckich zespołów folklorystycznych oraz damskie chusty kameliowe, z których słynął kiedyś region łęczycki. Miłą niespodzianką dla uczniów była wystawa malarstwa artystki Ewy Słodzińskiej, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Tkaniny i Ubioru w Łodzi. Jej wystawa prezentowana była w siedzibie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, instytucji zajmującej się edukacją osób dorosłych z terenu miasta Łęczycy. Dziękujemy kierownictwu DK w Łęczycy i Panu Sroczyńskiemu, prezesowi ŁUTW za miłą gościnę.

  Zobacz album fotograficzny

 • Konkurs "List do Taty"
  06.11.2017

  W poniedziałek, 6 listopada, zostały ogłoszone wyniki konkursu literackiego "List do Taty". I miejsce zdobył uczeń klasy piatej, Hubert Saganiak, II miejsce - Bartosz Granosik ( klasa piąta ) i III miejsce - Amelia Brząkała (klasa szósta). Konkurs miał na celu m.in. zwrócić uwagę na ważną rolę ojca w rodzinie oraz propagować przykłady dobrego ojcostwa. Zorganizował go Senator Przemysław Błaszczyk. Laureatom serdecznie gratulujemy!

  Zobacz album fotograficzny

 • LECZENIE SANATORYJNE - BEZPŁATNE TURNUSY DLA DZIECI

    

    

    

  Dodatkowe informacje można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej (u Pani Danuty Olejniczak)
  lub u Dyrektora Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej.

 • BEZPIECZNY, ZDROWY I WZOROWY

  W październiku odbył się konkurs plastyczno-literacki, zorganizowany w ramach dzialań profilaktycznych szkoły. Brali w nim udział uczniowie klas II-VII. Każda klasa miała za zadanie wykonać dowolną techniką jedną pracę zbiorową w formacie A1 i zamieścić na niej rymowankę związaną z hasłem konkursu. Radość tworzenia była doskonałym sposobem na kształtowanie właściwych postaw uczniów związanych z bezpieczeństwem, zdrowiem i odpowiednim zachowaniem. Zgodnie z kryteriami określonymi w regulaminie konkursu jury wyłoniło następujących laureatów:

  klasa 5. - I miejsce
  klasa 3. - II miejsce
  klasa 6. - III miejsce.

  Pierwszy laureat otrzymał w nagrodę zestaw komputerowy z drukarką, a wszystkie klasy pamiątkowe dyplomy.
   

  Zobacz album fotograficzny

 • HALLOWEEN PUMPKIN
  31.10.2017

  Jak co roku w naszej szkole zapanował iście Halloweenowy nastrój. W tym roku uczniowie klas I-III brali udział w  konkursie "Halloween Pumpkin", który cieszy się popularnością już piąty rok. Starsi uczniowie wzięli udział w konkursie na najciekawszy kostium. Dobre nastroje towarzyszyły wszystkim przez cały dzień. Nawet najmłodsi uczniowie, czyli przedszkolaki wiedzą już, że nie takie straszne to święto jak się niektórym wydaje. Wyniki obu konkursów wkrótce

  Zobacz album fotograficzny

 • Gra terenowa "Śladami różnych odcieni szarości łęczyckiego PRL-u".
  27.10.2017

  Uczniowie z klasy VII zajęli III miejsce w kategorii klas gimnazjalnych. W nagrodę otrzymali m.in. grę towarzyską "Alternatywy 4" oraz książkę pt. "Historia Polski". Siódmoklasiści musieli wykonać kilka zadań. Był więc quiz historyczny, porównywanie zdjęć starej i współczesnej Łęczycy, a także słowniczek nie używanych już dzisiaj wyrazów. Uczniowie zapoznali się również z historią kopalni. Dowiedzieli sie, gdzie znajduje się symboliczny grób Żołnierzy Wyklętych, zamordowanych w łęczyckim więzieniu w latach 1945-1956. Jedno z pytań dotyczyło kina Olimpia. Pomimo, że pogoda nie sprzyjała, była to niezwykła i ciekawa lekcja historii.

  Zobacz album fotograficzny

strona: