• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku.Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie.  Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy oraz – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

• Spotkanie autorskie z ...

• 21 stycznia 2022 roku  w naszej szkole gościła pisarka Dorota Mularczyk - autorka książek fantastyczno-przygodowych dla dzieci i młodzieży, m.in.: „Magiczny świat tuż za płotem”,  „Pies, który mówi”, „Jagódkowe pogotowie ratunkowe”, „KotoPIramidion”.

Podczas zajęć  „Pisać każdy może”, uczestnicy - uczniowie z klas I - III tworzyli  własną opowieść. Z dużym zapałem  wymyślali bohaterów, nadawali im imiona, proponowali czas i miejsce akcji. Wszyscy włączali się w kreatywną pracę twórczą nad opowiadaniem. Nie zabrakło fantastycznych postaci, niezwykłych zdarzeń i magicznych miejsc.

Z uczniami z klas 4-6 Dorota Mularczyk rozmawiała o początkach twórczości, o tym, że pewnej nocy jej małe dziecko nie pozwalało zasnąć i dlatego sięgnęła po pióro…w ten oto sposób powstała powieść Przejście 1. Podczas prowadzonej na wesoło dyskusji, wykorzystując anegdoty ze swojego życia, pani Dorota Mularczyk chciała, żeby dzieci same odkryły, co jest dla nich bardziej wartościowe, komputer czy książka.

Podczas warsztatów z różnymi grupami opowiedziała o pracy pisarza i swoich literackich inspiracjach. Pisarka podkreśliła  rolę książek w życiu dzieci i młodzieży oraz rolę wyobraźni w procesie jej powstawania. Na zakończenie uczniowie zadawali autorce pytania dotyczące książek i jej twórczości.