• Szanowni Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!

• Departament Wychowania i Edukacji Włączającej - Ministerstwo Edukacji i Nauki  kontynuują pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewniają im adekwatne wsparcie psychologiczne. Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość. Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

• PIKNIK „POŻEGNANIE LATA”

• W dniu 11 września 2021 roku w naszej placówce odbył się Piknik Rodzinny "Pożegnanie lata" połączony ze zbiórką krwi. Imprezę przygotowała Rada Rodzicöw. Gośćmi specjalnymi byli: Koło Gospodyń Wiejskich "Leźniczanki" i Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Motocykliści z Łęczycy”. Podczas pikniku kilkanaście osób oddało honorowo krew. To niezwykle cenny  dar dla drugiego człowieka.
                   Dla dzieci przygotowano słodkie niespodzianki oraz ogromną dmuchaną zjeżdżalnię. Słoneczna pogoda sprawiła, że wszyscy uczestnicy imprezy świetnie się bawili. Szczytny cel, jakim jest podarowanie własnej krwi, został osiągnięty. Dziękujemy wszystkim krwiodawcom, organizatorom i gościom, a także dzieciom za wzorową zabawę. Mamy nadzieję, że energię, którą zyskały podczas zabawy, wykorzystają do nauki w rozpoczynającym się roku szkolnym.

• Witamy szkołę - żegnamy wakacje!

• Już jesień idzie przez łąki i wrzosem liliowo kwitnie”- pisał  niegdyś poeta K. I. Gałczyński. Wrzosy kwitną, ptaki odlatują, a my wracamy do szkoły- radośnie i bezpiecznie. Bezpiecznie, bo na terenie szkoły nosimy maseczki, a akademia inauguracyjna została podzielona na dwie części. W pierwszej oczywiście królowali najmłodsi uczniowie- pierwszoklasiści. Mimo iż był to dla nich pierwszy dzień szkoły, przyszli perfekcyjnie przygotowani do uroczystości ślubowania. Były wierszyki, piosenki, odpowiednie dekoracje oraz pasowanie na ucznia naszej szkoły.  Jak to się stało, skoro wcześniej pierwszoklasiści nie spotykali się w szkole? To oczywiście efekt owocnej współpracy wychowawczyni pierwszaków, rodziców oraz naszego samorządu uczniowskiego. Należy tu dodać oczywiście wyćwiczoną podczas minionych miesięcy umiejętność kontaktowania się i pracy zdalnej na odpowiednich platformach internetowych. Połączenie tych kilku elementów zawsze owocuje sukcesem.

Podczas drugiej części uroczystości niezwykle ważnym elementem było wręczenie nagrody absolwentowi naszej szkoły- Łukaszowi Głydzie, który napisał tegoroczny egzamin ósmoklasisty
            z języka angielskiego na prawie 100%. To duże osiągnięcie, więc Łukasz, zgodnie z naszym statutem, otrzymał w nagrodę bon pieniężny do zrealizowania w sieci sklepów Empik, a ufundowany przez radę rodziców.  Gratulujemy i życzymy tegorocznym ósmoklasistom, aby powtórzyli ten sukces.

Podczas akademii nie zapomnieliśmy oczywiście, że 1 września to rocznica wybuchu II wojny światowej. Prowadzący przybliżyli pozostałym uczniom to tragiczne wydarzenie, po czym minutą ciszy oddaliśmy hołd wszystkim ofiarom wojny.