• „Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem”

• W dniu 15 lutego 2021 roku odbyło się w naszej szkole rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Walentynkowe Serduszko”. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności i talentów plastycznych dzieci, wyobraźni plastyczno – technicznej oraz budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Julia Witczak, kl.0, Zuzanna Andrzejczak kl.7,

II miejsce - Bartek Frątczak, Alicja Nitecka, Blanka Nowicka – kl.1, Alicja Święcka, kl.3, Julia Olczyk, kl.6,

III miejsce - Konrad Cichecki, Jakub Nowicki, Lidia Olczyk – kl.2,  Iza Milczarek – kl.1, Jakub Andrzejczak-  kl.4.

Wyróżnienia:  Lena Andrzejczak, Adam Nowicki, Bartek Dobrosiński, Ola Nitecka, Szymon Rosiak, Maja Sulima, Lena Sulima, Zuzia Jaszczak, Weronika Andrysiak, Kornelia Kaźmierczak, Daria Adamczyk, Marcelina Domagała, Kinga Nowakowska, Ksawery Traczyk, Ania Łuczak, Marcin Adamczyk, Blanka Klonowicz.

Gratulujemy pomysłowości i zachęcamy do brania udziału w różnych konkursach!

• Wyniki kampanii ZTU 2020

• Uczennice klasy trzeciej - Paulina Andrysiak i Alicja Święcka zostały wyróżnione w ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim pn. "Wehikuł czasu". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

•      Zdalny tryb nauczania nie należy do najkorzystniejszych, ale przecież  lepszy taki niż żaden. Jak przebiegałaby nauka bez możliwości stałego kontaktu uczeń - nauczyciel?  Pewnie nie byłoby jej wcale. Nie należy zapominać, że umożliwiają go nam najnowsze technologie, m.in. Internet. Warto więc zadbać, aby był on dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci i młodzieży, przestrzenią bezpieczną
             i przynoszącą tylko korzyści.
                   Dzięki materiałom przygotowanym przez panią pedagog wychowawcy przeprowadzili zajęcia dotyczące właściwego zachowania w sieci. Wspólnie z wychowankami omówili  zasady bezpieczeństwa  i netykiety. Szczególnie dużo uwagi poświęcili zagadnieniom hejtu i cyberprzemocy. Jak wynika z rozmów i dyskusji - wiele zasad nie było nowością dla uczniów. Mimo tego jednak warto wciąż o nich przypominać i rozmawiać bez końca. Pamiętajcie o tym Drodzy Rodzice!

A  Ty Uczniu, zapamiętaj zasadę: szanuj innych i traktuj ludzi tak, jak chcesz, aby traktowali Ciebie! Również w sieci.

Uczniowie klas młodszych oraz przedszkolaki również uczestniczyli w zajęciach, organizowanych w ramach DBI, podczas których uświadomili sobie, jakie zagrożenia czyhają w świecie wirtualnym oraz poznali (wskazali) sposoby bezpiecznego, kulturalnego i efektywnego korzystania z sieci. Dzięki nauce stacjonarnej pracowali w grupach a jej efektem  są plakaty, które wiszą w salach lekcyjnych. Może od dziś dzieci zostaną  Ambasadorami Bezpiecznego Internetu?

• Śnieżna zima sprzyja nauce!

• „Śniegożer III jest potomkiem najgroźniejszego potwora kosmity, który przebywa na Marsie.  Przybył do mnie w dniu, kiedy spadł pierwszy śnieg w tym roku”.

„Mój śnieżny potwór ma na imię Zoom. Jest on tęgi, garbaty i niski. Jego prawa strona głowy jest spłaszczona. Wychodzi z niej ogromne, brązowe i zakrzywione ucho, dzięki któremu słyszy nawet najmniejszy szelest z bardzo daleka”.

Śniegożer, Zoom, Żelosław czy Szczęściarz to tylko niektóre z wymyślnych imion śnieżnych potworów zbudowanych przez uczniów klasy VI. Jak wyglądały? Wystarczy spojrzeć na zdjęcia. Naszym uczniom nie brakuje wyobraźni. Jednak budowa nietypowych bałwanów była tylko pretekstem 😉 do zadania właściwego, czyli wzorowego i samodzielnego- „bezinternetowego” opisu stworzonej postaci. Jakie były opisy? Przywołane fragmenty to tylko kropelka w morzu wyobraźni  uczniów. A należy zauważyć, że dotąd pisanie nie było najmocniejszą stroną szóstoklasistów. Co się więc stało? Po prostu przyszła prawdziwa- mroźna i śnieżna zima, na którą tak bardzo czekali. Radość z zabawy na śniegu da się zauważyć między wersami wszystkich wypracowań. Warto też podkreślić, że niektórzy uczniowie wzbogacili swoje opisy własnymi, mądrymi refleksjami.  Oto jedna z nich:

„Choć nasza przyjaźń nie trwała zbyt długo z racji plusowych temperatur, to była dla mnie bardzo ważna i pouczająca. Moje własne dzieło uświadomiło mi, jak ważny jest dla każdego z nas prawdziwy przyjaciel”.

No cóż! Zimo, zostań  z nami jeszcze trochę! Potrzebujemy dobrych ocen😊