• Szukamy oznak jesieni

• Jesień, jesień dary w koszu niesie.... Wrzesień nie może się zakończyć bez tradycyjnej wycieczki do lasu. Trochę w okrojonym składzie, ze względu na pandemię uczniowie klasy czwartej i piątej odwiedziły pobliski las. Dzielni przyrodnicy szukali w lesie oznak rozpoczynającej się jesieni. Poznali warstwy lasu, rośliny i grzyby. Znaleźli też czas na wesołą zabawę i integracyjny piknik w pobliżu leśniczówki. Wrażenia z pierwszego wspólnego wyjazdu dostarczyły dzieciom dużą dawkę pozytywnej energii.

• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• 21 września był wspaniałym dniem dla każdego dziecka – świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Czekało na Nas wiele atrakcji i wspaniałej zabawy! Bawiliśmy się przy największych przebojach dla dzieci, braliśmy udział w konkurencjach sportowych i zabawach integracyjnych. Wykonaliśmy również piękne plakaty i uczestniczyliśmy w słodkim poczęstunku.

Z okazji  Dnia Przedszkolaka życzymy wszystkim najmłodszym dzieciom spełnienia marzeń, uśmiechu na twarzy i cudownych przyjaciół. Niech przygoda towarzyszy każdemu Waszemu dniu, a zabawa dostarcza, jak najwięcej radości!

• Powszechny Spis Rolny 2020

• Drodzy Uczniowie, Rodzice, Dziadkowie, Sąsiedzi i  Znajomi!

Pewnie większość z Was już wie, że na terenie naszego kraju przeprowadzany jest Powszechny Spis Rolny 2020. Zachęcamy Was do udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez Urząd Statystyczny w Łodzi. Laureaci konkursu otrzymają nagrody:

1. miejsce  smartfon (nagroda o wartości do 2000,00 zł),

2. miejsce  smartwatch (dwie nagrody o wartości do 1250,00 zł każda),

3. miejsce  czytnik e-book (trzy nagrody o wartości do 500,00 zł każda).

Dodatkowo każdy Laureat otrzyma zestaw gadżetów promujących Powszechny Spis Rolny 2020.

Więcej szczegółów o konkursie: https://lodz.stat.gov.pl/rolnykonkursfoto/

Dodatkowe informacje o spisie uzyskacie pod adresem: https://spisrolny.gov.pl lub pod numerem telefonu: 22 279 99 99.

konkurs.jpg

• NARODOWE CZYTANIE 2020

• Jak co roku nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Uczniowie klasy VIII odczytali fragmenty "Balladyny". Utwór Juliusza Słowackiego należy do wybitnych dzieł polskiego romantyzmu.